İyİ Parti çark etti Hayırlı uğurlu olsun

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@ibrahimykr1, Bu anket kime ait bilmiyorum ama tamamen palavradan ibaret. Bu kadar fark kesinlikle çıkmaz. RTE, KK'ya karşı seçimi kazanamaz, kazansa bile bu kadar açık farklar olmaz, her ikisi adına da. En fazla aralarında 5 puan fark olur, 49% - 44% gibi.

2018 yerel seçimlerinde de hep aynı anket teraneleri dönüyordu, seçimlerinden önceki Gezici Araştırma'nın anketlerine bakabilirsin, Bursa hariç hepsinde yanıldı. Kaldı ki, Bursa seçimlerinin şaibeli olduğu yönünde bir çok söylentiler çıkmıştı;

gezici.jpg

Ben buradaki yorumlar kadar karamsar düşünmüyorum. İyi Parti, ittifaktan ziyade daha çok kendine zarar verdi, hatta Harakiri yaptı diyebilirim.

Benim takip ettiğim anketlerde Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan'a karşı kazanıyor. Fakat Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu daha fazla fark atıyordu. Maçı 5-0 kazanmak varken, 1-0'a razı olmak her zaman risklidir, kızdığımız nokta bu. Zaten Erdoğan, İmamoğlu'ndan korktuğu için (çünkü daha önce 2 defa seçim kaybetti kendisine, fobi haline geldi) işini garantiye alıp sürekli onunla uğraştı ve hakkında soruşturma açtı. Eğer aday olursa, muhtemelen seçimden hemen önce jet hızıyla yargılanıp içeri alınacak, yani adayını kaybetmiş olacaksın. Mansur Yavaş aday olursa bu sefer de bazı kesimlerin oylarını kaybetme riskin var.

Neresinden tutsan elinde kalıyor işte. Seçim kaybetme rekoru kırmış bir aday ile seçime gitmek de riskli.
Siyaset'den bıktım kazandığımız kaleleri kaymetmeyelim onlar zaten elimizde demek istiyorlar, hep beraber birlik olalım el ele verelim Adayın kim olduğu mantıklı, düşününce çok önemli değil amaç kazanmaksa biz burdayız destek olun hep birlikte bu ülkeyi kalkındıralım güven istiklar gelsin denmek isteniyor masanın kuruluş amacı o şimdi ne oldu ne değişti de biz yokuz deniyor burada oyun büyük görmek isteyenlere adamcılık particilik yapacak zaman geçti 20 yıl dile kolay aynı isim seçilmiş birkere ülkece hep beraber yediğimiz yemeyi değiştirme vakti geldi de geçiti burda bunu anlamıyorsak neyi tartışıyoruz sadece tek sefer milletçe dik dursak yeter bize. Karar Milletin herkes kendi seçimini yapacak ama iyi ama kötü.
Vatana millete hayırlı olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Siyaset'den bıktım kazandığımız kaleleri kaymetmeyelim onlar zaten elimizde demek istiyorlar, hep beraber birlik olalım el ele verelim Adayın kim olduğu mantıklı, düşününce çok önemli değil amaç kazanmaksa biz burdayız destek olun hep birlikte bu ülkeyi kalkındıralım güven istiklar gelsin denmek isteniyor masanın kuruluş amacı o şimdi ne oldu ne değişti de biz yokuz deniyor burada oyun büyük görmek isteyenlere adamcılık particilik yapacak zaman geçti 20 yıl dile kolay aynı isim seçilmiş birkere ülkece hep beraber yediğimiz yemeyi değiştirme vakti geldi de geçiti burda bunu anlamıyorsak neyi tartışıyoruz sadece tek sefer milletçe dik dursak yeter bize. Karar Milletin herkes kendi seçimini yapacak ama iyi ama kötü.
Bay Kemal'e oyumu kolay kolay vermem. Hatta hiç vermem. Bizim amacımız tek adam rejimini yıkmak. Ve ülkeyi düze çıkarmak değil mi? Bay Kemal'de tek adam rejiminden geliyor. Yıllardır CHP'nin başında. Şimdi soruyorum size değişecek?

Bu ülke 20 yıldır kaybeden adama oy vermez. Neden bu ülkenin dinamiklerine bu kadar uzaklar anlamıyorum. İnsanlar Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemiyor. Neden bunu kabul etmiyoruz

Kemal'den başka aday kalmadı? Kısaca halkla iddia'ya giriyorlar. Halk istemiyor zorlamanın anlamı yok ve başka aday çıkarmak gerçekten çok mu zor. Elimizde neden bir seçenek var. Erdoğan'ın karşısına illa bu adam mı çıkmak zorunda

İşte ben bunu kabul etmiyorum. Onlar bize zorla bu adamı dayatıyorlar halkta buna karşı çıkıyor. Eğer Erdoğan'ın karşısına başka birisi çıksaydı. Güvenilir, dürüst, ve işinin ehli birisi Erdoğan bu kadar seçim kazanmazdı. Erdoğan'ın buralara gelme sebebi muhalefet partileridir.

Atı alan üsküdarı geçiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bay Kemal'e oyumu kolay kolay vermem. Hatta hiç vermem. Bizim amacımız tek adam rejimini yıkmak. Ve ülkeyi düze çıkarmak değil mi? Bay Kemal'de tek adam rejiminden geliyor. Yıllardır CHP'nin başında. Şimdi soruyorum size değişecek?

Bu ülke 20 yıldır kaybeden adama oy vermez. Neden bu ülkenin dinamiklerine bu kadar uzaklar anlamıyorum. İnsanlar Kemal Kılıçdaroğlu'nu istemiyor. Neden bunu kabul etmiyoruz

Kemal'den başka aday kalmadı? Kısaca halkla iddia'ya giriyorlar. Halk istemiyor zorlamanın anlamı yok ve başka aday çıkarmak gerçekten çok mu zor. Elimizde neden bir seçenek var. Erdoğan'ın karşısına illa bu adam mı çıkmak zorunda

İşte ben bunu kabul etmiyorum. Onlar bize zorla bu adamı dayatıyorlar halkta buna karşı çıkıyor. Eğer Erdoğan'ın karşısına başka birisi çıksaydı. Güvenilir, dürüst, ve işinin ehli birisi Erdoğan bu kadar seçim kazanmazdı. Erdoğan'ın buralara gelme sebebi muhalefet partileridir.

Atı alan üsküdarı geçiyor.

200w.gif

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
millet ittifakının adayı, şu son 4-5 yılda yapılan korkunç hataları düzeltene kadar , mevcut başkanlık yetkilerini kullanacak. ardından partili c.başkanlığı gabeti tarihe karışacak. demokrasilerin olmazsa olmazı parlementer sisteme dönülecek. güçlendirilmiş hali ile yeni sistem başlayacak. olayı "bay kemal" falan diye sulandırmak isteyenlerin iyi niyetinden şüphe duyarım. akp propagandalarına bu kadar teşne olmaya başladıysanız, size bir hüloğğ gönderelim.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Anketler yanlış, seçimlerde mi yanlış. 20 senedir cumhurbaşkanlığı seçimlerini, başbakanlık seçimlerini kim kazanıyor. Verdiğim verilerin altına imzamı atarım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
millet ittifakının adayı, şu son 4-5 yılda yapılan korkunç hataları düzeltene kadar , mevcut başkanlık yetkilerini kullanacak. ardından partili c.başkanlığı gabeti tarihe karışacak. demokrasilerin olmazsa olmazı parlementer sisteme dönülecek. güçlendirilmiş hali ile yeni sistem başlayacak. olayı "bay kemal" falan diye sulandırmak isteyenlerin iyi niyetinden şüphe duyarım. akp propagandalarına bu kadar teşne olmaya başladıysanız, size bir hüloğğ gönderelim.
Şuan ben dahil kimse isimlere takılmıyor. istenilen tekşey seçimi riske etmeden kazanabilmek.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gezici anketin"in kriptolu akp'e ait olduğunu düşünüyorum. Kk oy oranını yüksek gösterip onu seçime girmesini sağlayacaklar. Seçim zamanında Erdoğan balkon konuşması yapacak. Gelmeyin bu kurgulara.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başında durduğu sürece CHP desteklemiyorum. TKP'liyim uyar mı size.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gezici anketin"in kriptolu akp'e ait olduğunu düşünüyorum. Kk oy oranını yüksek gösterip onu seçime girmesini sağlayacaklar. Seçim zamanında Erdoğan balkon konuşması yapacak. Gelmeyin bu kurgulara.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin başında durduğu sürece CHP desteklemiyorum. TKP'liyim uyar mı size.
Konu kapanmıştır. K. Kılıçtaroğlu Fobisi var sende. Tedavisi olmayan ince hastalık :kiskis

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konu kapanmıştır. K. Kılıçtaroğlu Fobisi var sende. Tedavisi olmayan ince hastalık :kiskis
Tedavi basit kanserli hücreyi kesip atmak.
Diktatör gibi CHP'nin başında. Ne zaman zaman bırakacak bu adam CHP'yi? Ne demişti seçimi kaybedersem istifa ederim. Kaç seçimdir bekliyoruz o istifayı gelmedi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Anketler yanlış, seçimlerde mi yanlış. 20 senedir cumhurbaşkanlığı seçimlerini, başbakanlık seçimlerini kim kazanıyor. Verdiğim verilerin altına imzamı atarım.
@ibrahimykr1, Değil RTE, Atatürk bile mezarından kalkıp seçime girse bu kadar büyük fark olmaz.

Aralık Ayı anketi:​

Recep Tayyip Erdoğan: %49,2
Kemal Kılıçdaroğlu: %14,9

Senin burada paylaştığın anket muhtemelen şu şekilde yapılmış;

Yukarıdaki %49 - %14'lük ankete inanıp da, diğer anketlerin KK'yı bilerek yüksek gösterdiğini düşünüyorsan diyecek başka bir şey bulamıyorum. Kardeşim, CHP'nin normal oy oranı zaten %25, KK nasıl %15 alıyor ? En kötü ihtimalde partisinin oy oranına yakın bir değer olması gerek.

Meral Hanım tarihi bir hata yaptı ve her şeyi berbat etti. %12 oy oranınla masadaki en büyük partiye kafa tutuyorsun, karşıdaki partinin genel başkanını küçük düşürüp zor duruma düşürüyorsun, buna rağmen kendin aday olamıyorsun ve gidip o partinin belediye başkanlarına göz koyuyorsun. Neresinden tutsan elinde kalıyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tedavi basit kanserli hücreyi kesip atmak.
Diktatör gibi CHP'nin başında. Ne zaman zaman bırakacak bu adam CHP'yi? Ne demişti seçimi kaybedersem istifa ederim. Kaç seçimdir bekliyoruz o istifayı gelmedi.
Ben işe bakarım İbrahim hem Akp gitsin diyorsun. Hemde K. Kılıçtaroğlu var destek yok diyorsun nasıl AKP gidecek destek vermezsek 2. Büyük Parti CHP varmı Alternatif başka kurtuluş. Ben Parti Tutmuyorum hiç birini sevmem Ülke Adına ne faydalı olacaksa orayı desteklerim ülke Kalkınsın kişilere Takılma kişiler geçiçidir. Sevmiyorum desteklemiyorum deme lüksümüz yok Ülkeyi Vatanı düşünüyorsak. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Duruma göre vaziyet alma zamanı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt