İyİ Parti çark etti Hayırlı uğurlu olsun

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
valla Reis var ya,bunların alayını veya "Başkan adayı" diye gösterilen haybecileri ham yapıp yer
sonra da makarısını geçer:hihi

neymiş yahu şu İmam ile Mansur efendiler,Reis bunları fena döver,hem de hiç acımadan!

ülen siz siyasi partisiniz,Lideriniz yokmu? aslında yok tabiki,yani Reisi yiyecek bir adamınız yok
İmam dan,Mansur dan medet umuyorsunuz,ülen o zaman kapatın partilerinizi!

yaw neymiş bu adamlar anlamadım gitti,ülen bula bula bu adamlarama kaldınız,ey Millet ittifakı:haha1

Reisin zaten kafası şu sıralar acaip bozuk,hepinizi tek tek yer,evirip çevirip döver,benden uyarması:sopa1

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Değil alamanya, fizana bile gitsen seni bulurum. :coskun
Bu Millet kendine gelmezse ben ne yapayım hesaplar düşünceler farklı hep sonra hep beraber ağlarlar önce başındaki belayı def et sonra gerisi gelir bu kadar akıl mantık olmalı bu millette ona buna şuna değil herskes kendini düşünsün bence ortaya yem attılar herkes atladı 😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Burada üç konu var bence.
1. İyi Partinin hatası: madem kılıçdaroğlunun adaylığından rahatsızsın son dakikaya kadar neden bekliyorsun? Üstelik senden başka diğer tüm partiler tek adayı desteklerken. Madem öyle, 6 ay önceden masayı bozsaydın.
2. 6lı masa: Tüm anketler, sosyal medya, dışarıdan destek verenler kılıçdaroğlunun adaylığına şiddetle karşı çıkarken ısrarla aynı isimi desteklemeye devam etmekte amacın yönetmek olmadığını gösteriyor.
3. Herkesin kendi adayını çıkarıp (yavaş, İmamoğlu, kılıçdaroğlu, Demirtaş) son tura kalan adayın ortak desteklenmesi kararı bile alınabilirdi. Hem halkın iradesine saygı gösterilmiş olur hem de birlik ve beraberlik mesajı verilirdi.
Seçim sonucunu bu ortamda tahmin etmek mümkün değil. Muhtemelen seçimin ertesi sabahı tam olarak kim iktidar olacak ancak belli olacak.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
“Çankaya’nın yolları yokuştur, bel fıtığıyla çıkılmaz"

Burada bir, değil iki tane fıtık var, Sayın. Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler, bir de tatlı su kurnazları.
Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülke'nin fıtığıdır. Tedavisi'nin onu masadan almak ve emekli etmektir.
Devlet'imiz kolay kurulmadı. Kolayda yıkılmaz, Kritpo'lu kemal ve avareleri CHP'nin içini boşaltmıştır.

Takke düştü kel göründü; görünen kel, Kılıçdaroğlu'dur. Uğradağı hezimetleri halktan çıkarma gayesine girmiştir.

Bizi için, için yok etmektedir. bu düpedüz, vatana ihanettir. 20 senedir ne başarısı varda CHP'nin başında duruyor?

Eğer bu seçimide kaybedersek, Sayın. Deniz Baykal'ın vakti zamanında sarfettiği söz gibi;

''Kaybedersem Rodos'a kadar yüzerim!'' - Bizde halk olarak Rodas'a değilde yok olmaya yüz tutmuş ülkemiz'in içinde yüzerek gideriz.

Artık kafatasçı, siyasetçilerin gitmesini. Yerini Mahsur başkan'a bırakması gerekiyor...
Şuanda yaşadıklarımız "69, komünizm'i gibi. Eşit ve adil ama işe yaramıyor."

bizler artık bu devrandan; bu kirli düzenden. bu yasakçı zihniyetten sıkıldık..

Ekşi Sözlük'e yasak gelir, Global Kütüphane engellenir, Youtube engellenir, Twitter engellenir. -
"Onlarla ters düşen herkes vatan haini ilan edilir, üstad'ın dediği şu söz gibi: "

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne,
kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz,
ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası,
Amerikan donanması, topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla:
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Ben kısaca anlatayım. Güç para kimin elinde ise ve kazanmak isterse her türlü kazanır. Halk aç sussuz. Ahlâk. Irk. Din. Dil. Kimsenin umrunda olmaz. Hatta şöyle söyleyim. Taht sevdası çok can yakıyor. Etrafındaki güzel beyinlere gel otur demek istemez. Çünkü gelen aşırı kazanç mal mülk göz karartır. Yaw bazı siyasiler neredeyse düşecek. Birine gel kardeşim sen devam et demiyorlar.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Reisimize cumhurbaşkanlığı koltuğunda, yeni dönemde de başarılar diliyorum şimdiden.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Canım ülkem aynı film seti gibi aksiyon hiç eksik olmuyor.
Millet olarak bize de figüran-dekor rolü biçilmiş olana bitene hiçbirşeye müdahil olamıyoruz-oldurtmuyorlar.

şuan kime dokunsam yandım anam modunda.
eee arkadaş biz geçmişten nasıl mutlu olmayı becerebiliyorduk.! neyimizi kaybettik.!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
önümüzde bir kurtulma fırsatı vardı, şu veya bu nedenle masayı deviren meral akşener, bu fırsatı heba etti. 15 mayıs sabahı bunu hatırlarsınız.
Şimdi yine seçim kaybedilse biz demiştik derler masayı yıktık kaos çıkardık diyecek halleri yok.
Çok yazık bu ülkeye değerlerine sahip çıkamıyor kime el versen destek olsan senden kolunu almak istiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Canım ülkem aynı film seti gibi aksiyon hiç eksik olmuyor.
Millet olarak bize de figüran-dekor rolü biçilmiş olana bitene hiçbirşeye müdahil olamıyoruz-oldurtmuyorlar.

şuan kime dokunsam yandım anam modunda.
eee arkadaş biz geçmişten nasıl mutlu olmayı becerebiliyorduk.! neyimizi kaybettik.!
Sesimiz gür çıkıyordu Başkan şimdilerde çıkmaz oldu çıkanın da sesi kesiliyor :kiskis

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Al birini vur ötekine, hayaller ve hakikatler, hayaller hakikatler den daha uzun yaşarlar bunu bilmek lazım, tuzları kuru, milletvekili maaşı, emekli milletvekili maaşı, eski bakanlık maaşı alırlar tüm devlet imkanları sınırsız, bir eller yağda bir elleri balda, millet ekmeği zor alıyor, deprem yavaş yavaş unutulmaya başladı, bu ülkede neler unutulmadı ki...

Altılı masanın bir ayağını kesip attı Meral hanım, ne uğruna, bunca zaman aklın neredeydi, şimdi mi geldi aklına?

Ama yok, ne desek boş zaten, bunun bir bedeli olacak tabii milleti aptal yerine koymasınlar...

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39

Aralık Ayı anketi:​

Recep Tayyip Erdoğan: %49,2

Kemal Kılıçdaroğlu: %14,9
@ibrahimykr1, Bu anket kime ait bilmiyorum ama tamamen palavradan ibaret. Bu kadar fark kesinlikle çıkmaz. RTE, KK'ya karşı seçimi kazanamaz, kazansa bile bu kadar açık farklar olmaz, her ikisi adına da. En fazla aralarında 5 puan fark olur, 49% - 44% gibi.

2018 yerel seçimlerinde de hep aynı anket teraneleri dönüyordu, seçimlerinden önceki Gezici Araştırma'nın anketlerine bakabilirsin, Bursa hariç hepsinde yanıldı. Kaldı ki, Bursa seçimlerinin şaibeli olduğu yönünde bir çok söylentiler çıkmıştı;

gezici.jpg

Ben buradaki yorumlar kadar karamsar düşünmüyorum. İyi Parti, ittifaktan ziyade daha çok kendine zarar verdi, hatta Harakiri yaptı diyebilirim.

Benim takip ettiğim anketlerde Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan'a karşı kazanıyor. Fakat Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu daha fazla fark atıyordu. Maçı 5-0 kazanmak varken, 1-0'a razı olmak her zaman risklidir, kızdığımız nokta bu. Zaten Erdoğan, İmamoğlu'ndan korktuğu için (çünkü daha önce 2 defa seçim kaybetti kendisine, fobi haline geldi) işini garantiye alıp sürekli onunla uğraştı ve hakkında soruşturma açtı. Eğer aday olursa, muhtemelen seçimden hemen önce jet hızıyla yargılanıp içeri alınacak, yani adayını kaybetmiş olacaksın. Mansur Yavaş aday olursa bu sefer de bazı kesimlerin oylarını kaybetme riskin var.

Neresinden tutsan elinde kalıyor işte. Seçim kaybetme rekoru kırmış bir aday ile seçime gitmek de riskli.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt