İslamiyet Dini Tartışılabilir mi? İslamiyet Revize Edilebilir mi?

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Nisa34: Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılmasına bağlı olarak ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdırlar. Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

:clap kadınları döveceğizzzzzzzzzzzzzz :haha:haha:haha Dipnot: Nisa suresindeki o kötü kadına ceza olarak dövün diyor.Eğer hatasını telafi ederse, akıllı olun sakın dövmeyin diyor.. Allahın sopası yok diyordunuz ne oldu? sopa var hemde haydar. Bizim insanımız şakayı neler yaptığını bilirsiniz. Ondan dövmek konusunu sopayla change yapmamız lazım. Bir erkeğin bir kadını dövmesi çok normal olabilir, ancak dövdüğünüzde acımayacaksa neden döveceksiniz ki.

Bizde sopa yoktur, ölüm vardır. Ya istiklal ya ölüm diyerek sözlerime başlıyorum. Hadi bismilllahhhhhhh: şimdi nisa suresini geçiyorum kuranı 4 5 defa baştan sonra okuyan birisi olarak yanıt veriyorum. Bu söylenenlere inanmamak için Allahın kitabını okumak gerekiyor(minumum 3 defa Allahın adıyla okumak gerekiyor doğru anlayabilmek için), her okuyan aynı olmadığı için olsa gerek, her kafadan başka ses çıkıyor. O sebeple islam dini kadının öldürülmemesi gerektiğini ve hepimizin bir kadından doğarak dünyaya geldiğimizi gözler önüne getiriyor. Analar ölmez, vatan bölünmezse, her kadının bir anne olabileceğini düşünürseniz otomatik olarak sonuç ortaya çıkar.

Ayrıca Peygamber efendimizin eşine nasıl davrandığını, hadislerde kadına nasıl davranılması gerektiğini okuyarak anlayabiliyoruz. Ayrıca Kuranın 1 suresinden yola çıkarak, kadınları döversek, yarın yolda yürüken, hava güneşli iken yıldırım çarpabilir. Ona göre ayık olalım, her söylenene inanacaksanız siz bilirsiniz ancak bir gerçek vardır ki oda: Allah1 dir ve arkasından ne söylerseniz söyleyin yalandır yada fakedir. ben faka dilim tmm mı:cal

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
"itinayla kadın dövülür"

eskiden böyle işler vardı "itinayla" bilmem ne yapılır diye:haha1

bu heriflerin allatıkları da aynen böyle!

ülen adam sinirlenmiş,dalıyor karıya kafa göz dümdüz gidiyor,küfür desen
en kallavisinden var,herif ne anlatıyor ya

"itinayla kadın nasıl dövülür"

Bunların gerçek İslam ile zerre alakası yoktur,o günün Arap şartlarında Vahabi geleneklerinde ki
kadına yönelik eylemlerin sonucun da dinle bağdaştırıp işte İslam da kadın budur ve böyle davranılması
gereken tutumlardır.....

O günkü şartlar da durum böyle idi bugünde böyledir onlar için,şimdi bunu alıp "İslam da Kadın"
altına sokup adeta din de budur olma durumudur

Kadınlar için,efendim o zaman kadın böyleydi yok ticaret yapardı yok bilmem ne yapardı v.s bunlar
yanalış/alan veya saptırılmış anlatımlardır,kadınlar eski Arap da yine bugünkü gibiydi belki bazı
uç insanlar v.s böyle olsa bile İslam sonrasında bunlar tamamen bitmiştir,değişen bir şey yoktur
o cephede

TÜRK ler de kesinlikle böyle değildi özellikle Orta Asya zamanlarında,İslam ile birlikte bize de veya bütün
Müslüman ülkelere veya yerlere v.s bu eski Vahabi geleneği aynen girmiştir

++
400/500 sene biz oraları yönettik;ne oldu peki;Araplar(Vahabi de yaşayanlar özellikle)
Vahabiler Aşiretler halinde yaşar ve hep bügün bile birbirleriyle "çarpışırlar"!!

-bu çarpışmalarda erkeklerin hemen hepsinin kafaları mutlaka kesilirdi,çünkü onların geleneğinde
öldürme şekli de budur aynen! ya da bir kaç tanesi azad edilirdi hizmet etmeleri için!

-Kadınlara ise kesinlikle dokunulmazdı(bu İslam dan öncede böyle idi!)tabi şuçu yoksa örneğin eline kılıcı alıp da
öldürülürse,kafası yine kesilmezdi!
çocuklar köle alınır,ihtiyarlar i,se genel de ölüme terkedilirdi!

Vahabi-Arap geleneği buydu!

Osmanlı ise bunları hiç yapmadı! çarpışmada ölenleri gömerlerdi(bu şart idi açıkta kesinlikke bırakılımazdı)
Araplar ise gömme hiç yapmazlardı!
En azılı aranan kişiyi bile Osmanlı başını kesmemiştir! tüm ölüleri gömmüştür
ama Vahabiler için bu gömme işlemi yapılmazdı hatta İslam dan sonra bile

"Kafa kesme" öldürme biçimi de İslamın değildir,bu da Vehhabi geleneğinin bir eseridir!
herifler her bir şeyi İslama sokup sonra da "ayet" var diyerek meşru zemine çekmek istenmiştir!
bu küllüm yalnıştır,adam okuyor ama anlamıyor yani tefrik edemiyor,yoksa herkes okuyor Kuranı
ama manasını tanımlandıramıyor,böyle tipler de burada şu demek isteniyor burada bu anlatılıyor diyerek
adeta insan aklıyla alay ediliyor!

Arap alimler neden yok deniyor,halbuki bu da yalnış 800/1100 arası hatta Araplar da bu tarih daha da eskiye dayanıyor
örneğin 300/500 ile sonra 600/700 ler de çoğu İslam öncesi alimler hep vardı!

İslamdan sonra ise yine vardı ama çoğusu öldürüldü veya sürüldü veya hapsedildi v.s 1100 den sonra hemen hemen bitti sayılır!

çok basit Aritmetik de "sıfır"(0) sayısını bile bulan Araplardır yaw
Romalılar/eski Yunan v.s rakamlar vardı ama "sıfır" yokdu ve işlemler zaten kilitleniyordu!

bir "sıfır" ile Aritmetik ve tüm hesap işleri bitti!

sıfır=arapça da ayne "sıfır" dır biz Arapçasını kullanıyoruz,bunun Türkçesi varmı yaw:hmm

önemli bir bilgi de sanırım İlber hoca veya Celal hocadan gelmişti; ......9./10. yüzyıllar da Kuzey Afrika/Ortadoğu
gibi bölgeler de "Arapça" ilim diliydi! Avrupalı dahil veya çeşitli milletler den ilim ile uğraşanlar mutlaka Arapça
öğreniyorlardı ki bu da bizlere gösteriyorki ilim dili o zaman Arapça olmuş!

ama İslam sonrası zaten müsbet ilimler adeta ezildi,dini ilimler diye örneğin bu dangalağın anlattığı
kadın nasıl dövülere geldik

ama o dangalağa sormak lazım ülen neden her bir şey "BATI gavurundan" alıp da kullanıyorsun:haha1

diğer yandan elin gavuru dediğin bazı Hristiyan Batı lılar ise senin adam gibi okuyup anlıyamadığın yüce Kuranı
okuyup hatta çoğusu İslam dinini seçerken,bu kitabı adeta bir ilim kitabı gibi görüp bir sürü şeyi buluyorlar
ama bizim haberimiz bile yok bunlardan bilmem ne Hoca efendi veriyor küfürü veriyor sallama bilgileri
sürekli gavur dediği adamları eleştirir v.s v.s sonra Kitap da şu yazıyor ama bunun karşlığı budur diye seni aldatıyor

yaw Kadının adı bile yok,kimse kimseyi kandırmasın şimdi,Türkler de İslamdan sonra yaklaşık aynen böyle!
hatta "kadın nasıl dövülür" usülleri bizim için geçerli değildir,biz TÜRK işi bunu itinayla yapıyoruz
daha da ileri gittimi kadın sıkıyoruz!

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Kimseyle din tartışmam, inanan kişiye inancı neyse ona saygı göstermek adına elimden geleni yaparım. Ne derseniz deyin insanlar yanlış da olsa kendi bildiğini okur. O yüzden ben tartışmayı bırakıp, haklısınız demeyi. İki tartışma arasına görmemeyi geç olsa da öğrendim. Din olayını zaten rafa kaldırdım, inancım yok, inanan kişiye saygım sonsuz. Dinim, kimseye, hiçbir canlıya zarar vermeden, hak yemeden şu dünyadaki devrimi güzelce tamamlamak. İşteyen tartışsin, update etsin, inanmasın vs tek dileğim, insan olmanın erdemleri, vicdanı, ahlaki ile tamamlayalım döngümüzü.

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Kimseyle din tartışmam, inanan kişiye inancı neyse ona saygı göstermek adına elimden geleni yaparım. Ne derseniz deyin insanlar yanlış da olsa kendi bildiğini okur. O yüzden ben tartışmayı bırakıp, haklısınız demeyi. İki tartışma arasına görmemeyi geç olsa da öğrendim. Din olayını zaten rafa kaldırdım, inancım yok, inanan kişiye saygım sonsuz. Dinim, kimseye, hiçbir canlıya zarar vermeden, hak yemeden şu dünyadaki devrimi güzelce tamamlamak. İşteyen tartışsin, update etsin, inanmasın vs tek dileğim, insan olmanın erdemleri, vicdanı, ahlaki ile tamamlayalım döngümüzü.
Inanan kişiyede saygım sonsuz değil, inanmayanada değil. Insanlar birşeyler adına ne zülümler ediyor bu dünyada maalesef!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Bu "Saygı" kelimesi de yalnış kullanılıyor!

örneğin "saygı duyuyorum" deniyor kafadan! çünkü kelimenin doğru olarak nerede nasıl
kullanılacağını bilmiyor adam!

yaw sevmediğim veya anlamadığım veya hiç beğenmediğim v.s bir konuda neden saygı
duyacağım karşımdakine??? halbuki örneğin senin kafana yatmıyorsa ki çoğunun da zaten yatmaz
o zaman buna sadece "tahammül" edilir o kadar!!

yani adamın söylediği sana uymaz ve buna sen terbiyesiz seviyede karşılık verirsin veya eleştirirsin v.s
ama yapman gereken burada "tahammül" etmek dir! herkes herşeye "saygı" duyuyorum diyor yaw

ve komik olanda aslında saygı filan da duymuyor laf aramızda!

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bu "Saygı" kelimesi de yalnış kullanılıyor!

örneğin "saygı duyuyorum" deniyor kafadan! çünkü kelimenin doğru olarak nerede nasıl
kullanılacağını bilmiyor adam!

yaw sevmediğim veya anlamadığım veya hiç beğenmediğim v.s bir konuda neden saygı
duyacağım karşımdakine??? halbuki örneğin senin kafana yatmıyorsa ki çoğunun da zaten yatmaz
o zaman buna sadece "tahammül" edilir o kadar!!

yani adamın söylediği sana uymaz ve buna sen terbiyesiz seviyede karşılık verirsin veya eleştirirsin v.s
ama yapman gereken burada "tahammül" etmek dir! herkes herşeye "saygı" duyuyorum diyor yaw

ve komik olanda aslında saygı filan da duymuyor laf aramızda!
Şimdi ben ateistim arkadaşlarım Müslüman yada Hristiyan. Yaptığım onlarla hiç tartışmaya girmemek. Yaptıkları bana saçma gelse de, bu sadece bana saçma geldigidir, bu yüzden onların yüzüne karşı alay etmem gülmem ve bu da saygı duymaktır. Aynı şekilde onlar da bana gülmez yada alay etmez. Ben ateist olsamda arkadaşlarım için iftar sofrası kurar bayramlarını kutlarım. Saygı duymak budur. İnanırken başka insanlara, canlılara, doğaya zarar vermedikçe, saygı duymamam için bir neden yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt