Işık sızması

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48
Benimde tv nin sağında solunda soba borusu gibi ışık sızması var servisi çağırdım geldi bunda bişi yok dedi başka servisi çağır o gelsin dedi
Geçmiş olsun,
Benim refereans noktam evdeki diğer Vestel LEd TV 'ler, onlarla kıyaslama yapınca 8460 bariz daha kötü.

Hd Ready bir 32 inç var, sene başında 43 inç UD 8350 almıştım bu ikiTV de sızma falan yoktu, bunların ikisi de İPS olmalı mürekkeplenme yapmıyor ekrana dokununca. Geçen hafta kurulumu yapılan 49 inç UD 8460 hayal kırıklığı oldu elimdeki TV'lerle kıyaslayınca.
Ancak tam emin olmamakla beraber arıza sınıfına girmeyen katlanılabilir bir durum galiba.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şİmdi bendeki 49 inç UD 8460 kötü diye bu bütün 8460 lar kötü anlamına gelmiyor galiba anladığım kadarıyla. Yine aynısı UD 8350 için de geçerli.

Çünkü Adem hoca 8460 için İPS demişti, ancak bendeki VA samsung'muş Fikoloji hocanın dediğine göre.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
bu sızmaların bi nedeni de ısınma beyler. uzun kullanım sonunda çok ısınıyor tvler. özellikle vesteller aşırı ince yapılıyor ve ısıdan sapıtıyor.
bizim tv de de uzun kullanınca çıkıyor bu. yapılacak bi şey de yok. özellikle bl türü tv lerde ledleri bile patlatabiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri