Işık sızması

M Çevrimdışı

Mert54

Yeni Üye
23 May 2019
15
32
Merhabalar benim tv karanlıkta ekranı böyle film izlerken karanlik sahnelerde detayları göremiyorum bu kadar isik sızması normal mi gündüz ışığında pek belli olmuyor servisi cagirirsam değişim olur mu yada servise ne demem lazım değişim için. Soğudum tvden

IMG_20190530_020351.jpg
IMG_20190530_020346.jpg
IMG_20190530_020241.jpg
IMG_20190530_020223.jpg

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Bu TV nin marka ve modeli nedir acaba?

Fotoğrafta bazen daha farklı gözükebilir, canlı gözle izlenilenden.

Bana sağ altta hafif bir sıkıntı var gibi geldi. Ama dediğim gibi fotoğraf yanıltıcı olabiliyor, panel üzerinden.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu TV nin marka ve modeli nedir acaba?

Fotoğrafta bazen daha farklı gözükebilir, canlı gözle izlenilenden.

Bana sağ altta hafif bir sıkıntı var gibi geldi. Ama dediğim gibi fotoğraf yanıltıcı olabiliyor, panel üzerinden.
Foto konusunu kendi televizyonumdan bilerek paylaşmış ve ispat etmiştim, Gözün gördüğü ile kameranın sunduğu, aynı tv aynı kamera 4 farklı açıdan 4 farklı sonuç vermişti bize :ok

M Çevrimdışı

Mert54

Yeni Üye
23 May 2019
15
32
Foto konusunu kendi televizyonumdan bilerek paylaşmış ve ispat etmiştim, Gözün gördüğü ile kameranın sunduğu, aynı tv aynı kamera 4 farklı açıdan 4 farklı sonuç vermişti bize :ok
Doğrudur hocam ne düşünüyorsunu
Doğrudur hocam ne düşünüyorsunuz bu konuda az çok belli oluyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Doğrudur hocam ne düşünüyorsunu

Doğrudur hocam ne düşünüyorsunuz bu konuda az çok belli oluyor

Çok kabul edilebilir bir durum olmamakla birlikte, Vestel'in Teknik departmanındaki arkadaşlara (Fabrikadaki) bunun bir kusur ve değişim gerekçesi olduğunu anlatabilmeniz adına size reçete yazabilirim. Bol miktarda tranklizan ilaç tavsiye edeceğim teskin edici zaar :)

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Doğrudur sag altta daha fazla var fotograf oldugu gibi vestel 49 ua9400
Yani bana edge LED ise panel ( A Ado hocam doğrusunu söyleyecektir) yapısı gereği fazla bir deforme yok gibi geldi. Bakış açısını değiştirdiğinde de aynı mı acaba?
Yine de kullanıcı sizsiniz, sizi rahatsız edecek düzeyde ise tabi firma ve servis ile iletişime geçebilirsiniz.
Fakat verecekleri cevabı az çok tahmin ediyorum.

Abi bu NORMAL dir.

M Çevrimdışı

Mert54

Yeni Üye
23 May 2019
15
32
Çok kabul edilebilir bir durum olmamakla birlikte, Vestel'in Teknik departmanındaki arkadaşlara (Fabrikadaki) bunun bir kusur ve değişim gerekçesi olduğunu anlatabilmeniz adına size reçete yazabilirim. Bol miktarda tranklizan ilaç tavsiye edeceğim teskin edici zaar :)
Teşekkür ederim hocam cok mu uğraştırıyorlar yani
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yani bana edge LED ise panel ( A Ado hocam doğrusunu söyleyecektir) yapısı gereği fazla bir deforme yok gibi geldi. Bakış açısını değiştirdiğinde de aynı mı acaba?
Yine de kullanıcı sizsiniz, sizi rahatsız edecek düzeyde ise tabi firma ve servis ile iletişime geçebilirsiniz.
Fakat verecekleri cevabı az çok tahmin ediyorum.

Abi bu NORMAL dir.
Rahatsız oluyorum gercekten fil izlemek istemiyorum mesela bide bizim buraya gelen servisci de bi ilgisiz gecen güncelleme icin çağırdım tv güncel dedi bana atmadı bende tavsiye forumda buldum yükledim düşünün yani Vestel aldığıma pişman oldum yurdun mali dedik bagrimiza bastik yaptıklarına bakın

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok mu? :kiskis

Kafana takma güzel kardeşim, Gelecek olan panelin ne olacağı belirsiz o yüzden seni cesaretlendirmek istemiyorum açıkçası.

Let's _be_ honest Let's _be_ honest kardeşimin de belirttiği üzere panel tipi, bakış açısı, odak, vizör, lens bir sürü etken var. En önemlisi ise sizin ne derece rahatsız olduğunuz.

Bu arada her an uyuyabilirim cevap gelmezse bilin ki ben rüyalar alemine dalmışımdır :kiskis

M Çevrimdışı

Mert54

Yeni Üye
23 May 2019
15
32
[SUP][/SUP]
Çok mu? :kiskis

Kafana takma güzel kardeşim, Gelecek olan panelin ne olacağı belirsiz o yüzden seni cesaretlendirmek istemiyorum açıkçası.

Let's _be_ honest Let's _be_ honest kardeşimin de belirttiği üzere panel tipi, bakış açısı, odak, vizör, lens bir sürü etken var. En önemlisi ise sizin ne derece rahatsız olduğunuz.

Bu arada her an uyuyabilirim cevap gelmezse bilin ki ben rüyalar alemine dalmışımdır :kiskis
Çok rahatsız oluyorum hocam servis çağıracağım iyi geceler size

M Çevrimdışı

Mert54

Yeni Üye
23 May 2019
15
32

A Ado üstad size izlemeniz gereken yol üzerinde bir reçete yazacaktır..İnşallah istediğiniz şekilde probleminiz çözüme kavuşur.

Bu arada ne kadar oldu televizyonu alalı?
İnşallah hocam 2 sene den fazladır bende yeni film izlemeye başladım arkadaslarin tvsine baktikca dahada gözüme batmaya başladı

U Çevrimdışı

URANÜS

Yeni Üye
28 May 2019
40
48

Rahatsız oluyorum gercekten fil izlemek istemiyorum mesela bide bizim buraya gelen servisci de bi ilgisiz gecen güncelleme icin çağırdım tv güncel dedi bana atmadı bende tavsiye forumda buldum yükledim düşünün yani Vestel aldığıma pişman oldum yurdun mali dedik bagrimiza bastik yaptıklarına bakın

Servis yazılım güncellemeye ücret alıyor mu hocam?

Benim de yeni aldığım 49 inç 8460 ın sol alt köşesinde yaşlaşk 10 cm karelik bir ışık sızması var,
bu sorun teşkil eder mi normal kabul edilebilir bir durum mudur?

Bu led TV hakikaten şans işiymiş yav :)
UD 8350 den çok memnunum cam gibi görüntü, sızma vs. yok canavar gibi maşallah. Üstelik sadece teknomarketlerde satılan bir model.
UD 8460 a ise kıl oldum re:smen :(

Bu durum acaba sadece panel farkından mı kaynaklanıyor ?
Yani ben İPS'cimiyim , VA panellerin görüntüsü bana mı hitap etmiyor yoksa VA iyidir de bana mı kötüsü denk geldi (8460)

Son düzenleme:
digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Benimde tv nin sağında solunda soba borusu gibi ışık sızması var servisi çağırdım geldi bunda bişi yok dedi başka servisi çağır o gelsin dedi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt