İrritabl bağırsak sendromu (İBS)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
En son bildiğim kadarıyla bağırsaktan diğer bağırsağa dışkı nakli yapılıyordu tedavi için . Tıp gittikçe ilerliyor . Allah'tan ümit kesilmez
Kabaca dışkı transferi denilebilir ama, detaylara göre; o bölgede bulunan bakteriler transfer edilerek, yeni bir kültür alanı oluşturuluyor...

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Toplumdaki bireylerin vücut yapılarından tutunda herhangi bir maddeye hassasiyeti, beslenmesi, yaşadığı çevre,v.b. binlerce sebebe bağlı olarak değişkenlik göstereceği için tıbbi tavsiye sadece ve sadece doktordan alınmalıdır. Çünkü bir bireye iyi gelen diğer bireyin hayatını riske sokabilir. Evet aynı hastalıktan muzdarip kimselerin tecrübeleri faydalı olabilir fakat sizi bilen ve hastalığınızı takip eden doktor tarafından uygun görülmesi halinde.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Birde merak ettiğim bu hastalıktan yada toplamında malulen emekli olan var mı yada duydunuz mu?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çünkü iş gücü kaybına neden oluyor özel hayat bitiyor..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Birde merak ettiğim bu hastalıktan yada toplamında malulen emekli olan var mı yada duydunuz mu?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çünkü iş gücü kaybına neden oluyor özel hayat bitiyor..
Malulen emeklilik şartları ağır... Ancak, alınacak rapor neticesinde, hastalığa uygun çalışma şartları oluşturulur ve iş hayatına öyle devam edilebilir.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Eczane ye git ve medikil istiyorum de.Dört şişe düzenli kullanman yeterli hastalıktan eser kalmayacagina emin olabilirsin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Geçmiş olsun tarık,yazılımlarla ilgilendiğimden bu konuyu görmemişim :(
Bir kere stresi üzerinden atmalısın, oğlan askere gittiğinde ,hanımda stresten zona mıdır nedir oluştu,her tarafı kıpkırmızıydı ,kaç Dr gittik hatırlamıyorum,sonunda arabaya atlayıp doğru İskenduruna :)
Kendi gözüyle gördü (ne yapıyor-ne yiyor -üşüdümü derdi hep ) de rahatladı,o oldu,birdaha zonamıdır monamıdır olmadı hiç,yani stresin kısa sürede neler yapabileceğini bende gözümle gördüm ,atla bisikletine ,git sahile al oltanıda eline ,kolay değil biliyorum ama işe yarar :)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Bende geçmemesinin nedeni diyete uymamak.
Süründürüyor ama yiyecekler, içecekler çok güzel yahu. ?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Öncelikle geçmiş olsun. Stresin yanında şebeke suyu, beklemiş kuru yemişlerdeki küf ve mantarlar, muz gibi meyveler bende sıklıkla bu rahatsızlığa yol açıyor. İlk karşılaştığımda ağır ishal şüpesiyle özel bir hastaneye başvurmuştum. İstemedikleri tahlil kalmamış ve 7-8 yıl öncesinin parası ile 800 küsur lira ödemiştim. Doktorun verdiği ilaç ise 2 lira kutu fiyatı olan ercafuryl idi. Hala da yaşadıkça o ilacı alır kullanırım aynı gün geçer. Sizin sorununuza çare olur mu bilemem ama virütik, mikrobik her türlü bağırsak sorununda anında etki ediyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Geçmiş olsun tarık,yazılımlarla ilgilendiğimden bu konuyu görmemişim :(
Bir kere stresi üzerinden atmalısın, oğlan askere gittiğinde ,hanımda stresten zona mıdır nedir oluştu,her tarafı kıpkırmızıydı ,kaç Dr gittik hatırlamıyorum,sonunda arabaya atlayıp doğru İskenduruna :)
Kendi gözüyle gördü (ne yapıyor-ne yiyor -üşüdümü derdi hep ) de rahatladı,o oldu,birdaha zonamıdır monamıdır olmadı hiç,yani stresin kısa sürede neler yapabileceğini bende gözümle gördüm ,atla bisikletine ,git sahile al oltanıda eline ,kolay değil biliyorum ama işe yarar :)
Teşekkür ederim. Bilemiyorum denemediğim nane kalmadı. Stres ister istemez oluyor fakat stresli olmadığım bazı zamanda da ağrım oluyor. Bir defa ayarı kaçtı diye düşünüyorum.

Size de geçmiş olsun bu arada.. Stresin yapmadığı hasar yok..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
Hastalığın başlıca kaynağı strestir.sindirim sistemi bağırsaklar vs.kitlenir.ilaç lar nafile aynı şeyleri yaşadım.yapman gereken spor.yürüyüş olabilir koşu yada fitness.kafayı dağıtın.
Lanet olsun ki kendi yaşamlarımızı kendimiz mafediyoruz.
Toplumda EMPATI denen kavrami icsellestiremedigimiz, Mega EGO'nun tavan yaptığı sürecin tam ortasındayız.

Hal böyle olunca mikrodan makroya toplumun geneline yayınlan bir rahatsizlik hasil oluyor.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Geçmiş olsun Allah sizlere ve şifa bekleyen tüm hastalara acil şifalar versin.

kaplıca, içmeler vs... gibi alternatif yöntemleride aklınızda bulundurun, şifanın nerede olacağını kimse bilemez, binlerce yıldır birçok derdin çözümü yine doğada var ama kısmet meselesi sanırım , yeter ki evreleri olan kötü rahatsızlıklar olmasın.

Allah hiç kimseye dermansız dert vermesin.

unutmadan ekleyeyim , 2-3 ay önce haberlerde izlemiştim şimdi aradım linkini buldum konunun, antalyalı zengin bir iş adamı ( Ali Bıdı) elbette paranında gücüyle beslenme şeklini tamamen vegan olarak değiştirip 70 yaşında olmasına rağmen dışkısındaki zengin florayı özel kliniklere tedavi maksatlı satıp gelen parayla öğrencilere burs veriyor diye haberlere çıkmıştı, kim bilir belki bir faydası olur araştırmak isterseniz ilgili haber linki ;

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
48
Lanet olsun ki kendi yaşamlarımızı kendimiz mafediyoruz.
Toplumda EMPATI denen kavrami icsellestiremedigimiz, Mega EGO'nun tavan yaptığı sürecin tam ortasındayız.

Hal böyle olunca mikrodan makroya toplumun geneline yayınlan bir rahatsizlik hasil oluyor.
Adamsın kardeşim.
Malesef kaygı ve endişe.toplumdaki huzursuzluk, ötekileşme,ego ne dersen de saçma sapan bir toplum olduk.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri