İrritabl bağırsak sendromu (İBS)

B Çevrimdışı

biko966

Yeni Üye
19 Ocak 2021
4
27

N Nautilus

Teşekkürler hocam aklımda.
Bende bu arada antral gastrit çıktı diğer testler hep temiz.
Ateş,çarpıntı ve tuvalet düzensizliği var ve gaz da aşırı var iştahta yerinde .
İbs miyim bilmiyorum sizce durum nedir arkadaşlar geçmiş olsun hepimize kurtuluruz en yakın zamanda inşallah.
Bende sirke, yoğurt, spor , diyet ve vitamin takviyelerini yapıyorum.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43

N Nautilus

Teşekkürler hocam aklımda.
Bende bu arada antral gastrit çıktı diğer testler hep temiz.
Ateş,çarpıntı ve tuvalet düzensizliği var ve gaz da aşırı var iştahta yerinde .
İbs miyim bilmiyorum sizce durum nedir arkadaşlar geçmiş olsun hepimize kurtuluruz en yakın zamanda inşallah.
Bende sirke, yoğurt, spor , diyet ve vitamin takviyelerini yapıyorum.
Geçmiş olsun Bağırsak floranız bozulmuş.Duzenli kil kullanımı sonucunda floranız düzelecektir.

B Çevrimdışı

biko966

Yeni Üye
19 Ocak 2021
4
27
teşekkür ederim kalıcı çözümü var mı benim için önemli sağlık durumum nedeniyle maddi durumum da yok kil alamıyorum ama ev yapımı sirke, yoğurt, diyet ve spor ve vitamin takviyesi anca.

N Nautilus

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
teşekkür ederim kalıcı çözümü var mı benim için önemli sağlık durumum nedeniyle maddi durumum da yok kil alamıyorum ama ev yapımı sirke, yoğurt, diyet ve spor ve vitamin takviyesi anca.

N Nautilus
Kalıcı çözümü malesef yok Yapabilecekleriniz aile hekiminize 1-2 kutu ercafuryl ya da yerlisi diafuryl yazdırın İhal başlangıcında bir kapsül alın

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43

N Nautilus
Yediginize ictiginize dikkat edin.Sporunuzu yapın doğal beslenmeye çalışın , anlattığınız kadarıyla da doğru yoldasınız bu şekilde devam ederseniz Bağırsak floranız düzelecektir.

B Çevrimdışı

biko966

Yeni Üye
19 Ocak 2021
4
27
Teşekkür ederim
N Nautilus
smili72 smili72

Bende ateş de var kan değerlerim de sıkıntılı çıktı doktora gideceğim yine ama kendimce tedavi uyguluyorum bakalım nasıl olacak
Geçer hocam bu rahatsızlık kurtulan var sanırım kilit nokta atlattıktan sonra her gün fast food tüketmemek dikkat etmek vitaminlerine probiyotiğine bu gibi şeyler sanırım. Her gün hamburger yersek 5 sene sonra yine bozulur ama tamamen geçmez olayına katılmıyorum kurtulanlar nasıl kurtuluyor .

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Malesef benimde bağırsak ve mide iç yaralar mevcut ve yanma gaz var kabızlık 10 yıla yakındır var. Çok sıkıntılı bir durum. Ama sebebi bazen insanın kendisi. Genç iken önümüze geleni çöp tenekesine atar gibi mideye atıyoruz. 10 yıldan fazla pizza da çalıştım ve firma yemek olarak sadece pizza veriyordu ve mide büyük bir hasar gördü

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Malesef benimde bağırsak ve mide iç yaralar mevcut ve yanma gaz var kabızlık 10 yıla yakındır var. Çok sıkıntılı bir durum. Ama sebebi bazen insanın kendisi. Genç iken önümüze geleni çöp tenekesine atar gibi mideye atıyoruz. 10 yıldan fazla pizza da çalıştım ve firma yemek olarak sadece pizza veriyordu ve mide büyük bir hasar gördü
Diyet mi uyguluyorsunuz peki?

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
194
38
Hayır hiç birşey denemedim. Ellerde kulakta ve kalçada Ayrıca sedef/egzama var düşük seviye de

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Saçma gelecek ama canan Karatay, David perlmutter, Ahmet Aydın kitaplarını okursaniz bu sorundan kurtulursunuz. Ben hepsini okudum. Geçmez denen kaç hastalık geçti. Gluten süt ürünlerini kesinlikle kesmeniz gerek. D vitamini, balık yağı hergun mecburi. Şeker kesinlikle yok, bal dahil. Meyve yemeklerden sonra yarım saat içinde bir tane tüketilebilir. İki öğün arası 5 saat birsey yemek yok, 1 lokma dahi. Buğday içeren hiçbirsey yok vs. Gerçekten kurtulmak isteyen bir canan Karatay kitabı okusun. Bu yazdıklarım bilimsel seyker. Şifalı bitki vs hiçbir işe yaramaz önce bağırsakları gluten den temizlemek gerekli. 1 lokma ekmek yerseniz 3.5 ayda bağırsaklarıdan anca atılır kandan temizlenmesi 2 seneyi bulur. Bunlar çok uzun ve meşakkatli bir yol. Kitaplarda hersey yaziyor. Uzun uzun anlatmayı sevmiyorum zira kimsenin gözü yemiyor yapmayı, anlattığım ile kalıyorum?Canan Karatay kitapları sizin kurtariciniz der noktayı koyarım ?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Sirkeli su ile iyileşenler de var, hatta ibs forumda yazanlar bile vardı bununla ilgili olarak. Eğer sizi rahatsız etmiyor ve midenize zarar vermiyorsa sabah aç karna ve gece yatmadan önce olmak üzere yaklaşık 1 bardağa 1-2 yemek kaşığı sirke katarak içebilirsiniz.

Akigo35 Akigo35 'in önerilerine uyarsanız çok faydasını görürsünüz. D vitamini ve Omega 3 bu rahatsızlıkta pek işe yaramaz fakat gluten önemli. Yiyeceğiniz tek glutenli şey yulaf olsun. Özellikle süt ürünlerinin hazmı zordur, sindirim sistemini yorar, gaz yapar ve makat kaşıntısına neden olur. Yoğurt ve kefir istisna olabilir. Ayrıca içerdiği kazein her ne kadar kas gelişimi için yararlı olsa da beyinde bağımlılık yapıyor.

En önemli şeylerden biri de probiyotik. Antibiyotik ve antihelmintik ilaç kullanımları bağırsak florasının bozulmasına yol açıp çeşitli sorunlara yol açıyor. IBS için özel olarak üretilmiş probiyotik takviyeleri var, onları da deneyebilirsiniz. Ancak diyet yapmadan hiçbir ilaç veya takviyeden 100% verim alamazsınız.

Bunlar dışında geriye bir tek şey kalıyor; o da aktivite. Beslenme düzgün olsa dahi sedanter bir yaşam tarzınız varsa yine uzun vadede sıkıntı yaşarsınız. Kendinize uygun bir spor dalı seçip fiziksel aktivitede bulunmanız gerekir. Önerim ise amatör olarak vücut geliştirme yani fitness olur. Amatör kelimesini özellikle kullandım çünkü pro olunca işin içine anabolik steroidler giriyor ?

Tabi bir de stres mevzusu var, tüm hastalıkların ana sebeplerinden biri. Kendi gözlemlerime göre spor yaptığınız zaman stres de uçup gidiyor.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçmiş olsun, Allah forumdaki abilerime kardeşlerime sağlık versin, şifa versin. Bu hastalığı ilk defa duyuyorum çok üzücü gerçekten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri