İps ekran tv nasıl anlarım?

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,861
Hmm yani arçelik servisi ile lg servisi aynı mı Tüm servisler aynı mı demek istediniz anlayamadım

Hayır, LG kurumsallık konusunda sıkıntılı bir firma.
Arçelik ile LG'ye aynı servisler bakmıyor.
Arçelik, Beko, Grundig aynı servise sahip.

LG servis konusunda kurumsal yaklaşmadığı gibi, tüketiciyi yolmaya çalışan bir servis anlayışı olduğu için sorun yaşarsınız demek istedim.
Servis konusunda güvenilirlik arıyorsanız en azından Samsung bakın derim ithal markalarda.

Vestel, Samsung, Arçelik (Beko, Grundig) gibi firmalara bakın derim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar;

Etiketlenmişim, düşüncelerimi yazayım :ok

IPS paneller açı konusunda VA panellere göre daha başarılıdır ancak IPS panellerin de yan açılardan (Her ne kadar 178 derece deseler de) %100 performans vermesi beklenmemelidir.

Buna paralel IPS panellerin Siyah konusundaki başarısızlığı, vertical banding sorunsalı, zayıf tepkime süresi de unutulmamalıdır.

VA panellerin yan açılardan renklerde ton sapması yaptığı bilinmekle birlikte bu da VA dan VA ya değişmektedir.

Örneğin JVC 50VU73 de kullanılan VA panel CMO üretimi ve çok yüksek duyarlılığa sahiptir, HILEVEL 49UHL650 de kullanılan VA panel ise Samsung üretimi ve CMO ya nazaran çok daha iyi bir sonuç veriyor.

Aynı konu LG Sasmung Sony Phılıps tüm markalar için geçerlidir.

Tüm IPS ler aynı değildir, Tüm VA lar aynı değildir.

Nasıl anlarım konusu aslında basit. Panele hafif dokunmanız yeterli, Eğer dokunduğunuzda ışık patlaması yapıyor ise likit kristallerin dizilimi dikeydir ve bunun VA panel olduğu anlaşılır ancak bu o panelin kesin VA olduğu anlamına gelir mi? Hayır, ya VA değil de TN ise ;)

Tüm bunların dışında, Bu ülkede halen LG gibi rezil bir satış sonrası hizmet anlayışına sahip üreticiden tv almaya nasıl cesaret ediliyor bunu da anlamak mümkün değil :)

Teknolojisi bu derece iyi bir üretici ülkemizde neden adam gibi satış sonrası hizmet sunamaz bunu anlamak hiiiç mümkün değil :)

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Peki siz lg dışında hem malzeme kalitesi olarak hemde görüntüde netlik, canlılık ve açı olarak hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz, 3600 TL yi geçmeyen

Merhabalar;

Etiketlenmişim, düşüncelerimi yazayım :ok

IPS paneller açı konusunda VA panellere göre daha başarılıdır ancak IPS panellerin de yan açılardan (Her ne kadar 178 derece deseler de) %100 performans vermesi beklenmemelidir.

Buna paralel IPS panellerin Siyah konusundaki başarısızlığı, vertical banding sorunsalı, zayıf tepkime süresi de unutulmamalıdır.

VA panellerin yan açılardan renklerde ton sapması yaptığı bilinmekle birlikte bu da VA dan VA ya değişmektedir.

Örneğin JVC 50VU73 de kullanılan VA panel CMO üretimi ve çok yüksek duyarlılığa sahiptir, HILEVEL 49UHL650 de kullanılan VA panel ise Samsung üretimi ve CMO ya nazaran çok daha iyi bir sonuç veriyor.

Aynı konu LG Sasmung Sony Phılıps tüm markalar için geçerlidir.

Tüm IPS ler aynı değildir, Tüm VA lar aynı değildir.

Nasıl anlarım konusu aslında basit. Panele hafif dokunmanız yeterli, Eğer dokunduğunuzda ışık patlaması yapıyor ise likit kristallerin dizilimi dikeydir ve bunun VA panel olduğu anlaşılır ancak bu o panelin kesin VA olduğu anlamına gelir mi? Hayır, ya VA değil de TN ise ;)

Tüm bunların dışında, Bu ülkede halen LG gibi rezil bir satış sonrası hizmet anlayışına sahip üreticiden tv almaya nasıl cesaret ediliyor bunu da anlamak mümkün değil :)

Teknolojisi bu derece iyi bir üretici ülkemizde neden adam gibi satış sonrası hizmet sunamaz bunu anlamak hiiiç mümkün değil :)

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Elbette her servis farklı ben LG Türkiye memnun etmez diye yazdım o mesajı, istediğiniz tv için biraz daha detay vermeniz lazım öneri için
Tv yi köşeye koyacağımız için yan açıyla göreceğiz yan açıda görüntü kaybı az olmalı
43 inc olabilir ama uygun olursa fiyatlı 50 inc de olabilir
Bunun dışında da görüntünün güzel olması soluk olmaması yeterli olur siyah renk falan o kadar küçük detaylar önemli değil ama genel anlamda görüntü sorunlu gibi olmasın bazıları çok soluk oluyor yada başka sorunlar
4k olmasına ve smart tv olmasına gerek görmüyorum ama olursa fark etmez yani ulusal kanal izlerken görüntü kalitesi daha çok önceliğim
Servisi de biraz iyi olursa içim rahat kullanırım bunun dışında aradığım özellik yok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Tv yi köşeye koyacağımız için yan açıyla göreceğiz yan açıda görüntü kaybı az olmalı
Bunun dışında da görüntünün güzel olması soluk olmaması yeterli olur siyah renk falan o kadar küçük detaylar önemli değil ama genel anlamda görüntü sorunlu gibi olmasın bazıları çok soluk oluyor yada başka sorunlar
4k olmasına ve smart tv olmasına gerek görmüyorum ama olursa fark etmez yani ulusal kanal izlerken görüntü kalitesi daha çok önceliğim
Servisi de biraz iyi olursa içim rahat kullanırım bunun dışında aradığım özellik yok

Olabilir inceleyin lütfen paneli Va tiptir dikkate almak lazım gözle görüp beğenmek gerekir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
2099TL ye 49UHL650 yeniden satılacak bildiğim kadarı ile, bu ürün karma paneldir.
43ll63 serisi Toshiba da bakabilirsiniz, bu model IPS paneldir.
43RU7100 makul üründür ama VA paneldir.

Şu kısmı anlayamadım;

TV yi köşeli konumlandıracaksanız eğer, o zaman açı sorununuz neden olsun ki? :alala

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
2099TL ye 49UHL650 yeniden satılacak bildiğim kadarı ile, bu ürün karma paneldir.
43ll63 serisi Toshiba da bakabilirsiniz, bu model IPS paneldir.
43RU7100 makul üründür ama VA paneldir.

Şu kısmı anlayamadım;

TV yi köşeli konumlandıracaksanız eğer, o zaman açı sorununuz neden olsun ki? :alala
Odanın konumu gereği birazcık olur diye düşündüm 100 dereceyi geçeceğini sanmıyorum ama

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Odanın konumu gereği birazcık olur diye düşündüm 100 dereceyi geçeceğini sanmıyorum ama
Tamam o halde tam karşıyı 90 derece kabl edersek siz sadece 10 derecelik sapma yapacaksınız demektir.
Va panellerde 30 derecelik açılara kadar zaten hissedilir bir sorun yaşamazsınız.
Yine de IPS olsun derseniz 3 yıl garantili ve IPS panel ile üretilmiş Toshıba 43ll serisi alabilirsiniz.
Sorun olmaz VA panel olsun daha büyük ekran olsun derseniz 49UHL650 bulunmaz nimet bence 2099tl ye.
Daha iyi bir mühendislik isterseniz 43RU7100 öneririm

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Tamam o halde tam karşıyı 90 derece kabl edersek siz sadece 10 derecelik sapma yapacaksınız demektir.
Va panellerde 30 derecelik açılara kadar zaten hissedilir bir sorun yaşamazsınız.
Yine de IPS olsun derseniz 3 yıl garantili ve IPS panel ile üretilmiş Toshıba 43ll serisi alabilirsiniz.
Sorun olmaz VA panel olsun daha büyük ekran olsun derseniz 49UHL650 bulunmaz nimet bence 2099tl ye.
Daha iyi bir mühendislik isterseniz 43RU7100 öneririm
Haklısınız teşekkür ederim düşününce 178 derecelik bir sapma olmazdı zaten bu modelleri inceleyeceğim

Geri
Üst Alt