İps ekran tv nasıl anlarım?

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
A101 den aldım. A101 değişim de sorun çıkarır mı sizce? Tüketici hakem heyetine başvurmadan vestel asla değişim almıyormuş zaten aradım sordum açıkca bozuk olmayan ürün için biz onaylamayız dedi bende görmeden aldım falan dedim ama bilemiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A101 den aldım. A101 değişim de sorun çıkarır mı sizce? Tüketici hakem heyetine başvurmadan vestel asla değişim almıyormuş zaten aradım sordum açıkca bozuk olmayan üründen biz onaylam
Öbür konuda da yazdım, benim gözümde ips panel daha kötüdür, nereden aldınız orayla konuşmanız gerekir. Ips panelden mucize falan beklemeyin bence özellikle geceleri karanlık sahnelerde keşke dedirtebilir

IMG_20200601_201345.jpg
IMG_20200601_201327.jpg

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A101 den aldım. A101 değişim de sorun çıkarır mı sizce? Tüketici hakem heyetine başvurmadan vestel asla değişim almıyormuş zaten aradım sordum açıkca bozuk olmayan ürün için biz onaylamayız dedi bende görmeden aldım falan dedim ama bilemiyorum

A101 den aldım. A101 değişim de sorun çıkarır mı sizce? Tüketici hakem heyetine başvurmadan vestel asla değişim almıyormuş zaten aradım sordum açıkca bozuk olmayan üründen biz onaylam

IMG_20200601_201345.jpg
IMG_20200601_201327.jpg
İşte bu nedenle Va panel güzel renk canlılığına bak, kontrast değerlerine bak...
Ama açı nedeni ile yanlardan solma mevcuttur.
Aslında odanız küçük gibi ve yanlarda pek sorun olmayacak gibi ama tabi karar sizindir. 14 gün cayma hakkınız var a101 gidebilirsiniz

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Ama ben va panel olduğunu bilsem samsung alırdım sırf ips diye almıştım samsungun paneli ile hkc paneli bana objektif olarak karşılaştırabilir misiniz acaba hkc sizce daha mı mantıklı samsung mu
A101 den iade talebi oluşturdum ama bu ürünü servis gelmeden ben kutulama şansım var mı sizce

Samsung 43RU7100

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ama ben va panel olduğunu bilsem samsung alırdım sırf ips diye almıştım samsungun paneli ile hkc paneli bana objektif olarak karşılaştırabilir misiniz acaba hkc sizce daha mı mantıklı samsung mu
A101 den iade talebi oluşturdum ama bu ürünü servis gelmeden ben kutulama şansım var mı sizce
Tabiki takıldığı gibi söküp kutulayacaksiniz zaten servis bunu yapmak için ücret ister çünkü servislik durum yok.
İkisi çok farklı panel tereddüt süz samsung deriz niye ? Geçmişi var ismi var.
Belki panel detaylarında donanımsal daha yüksek çıkabilir hkc ama isim var, örnek 58" panda panel de neymiş derdik, ama Samsung dan daha iyi renk gamı ve kontrast değeri var. Yani detaylarını bilmek gerekir.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
A101 in sorun çıkartacağını düşünmüyorum en fazla servis raporu ister değişim ya da iade için

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Tabiki takıldığı gibi söküp kutulayacaksiniz zaten servis bunu yapmak için ücret ister çünkü servislik durum yok.
İkisi çok farklı panel tereddüt süz samsung deriz niye ? Geçmişi var ismi var.
Belki panel detaylarında donanımsal daha yüksek çıkabilir hkc ama isim var, örnek 58" panda panel de neymiş derdik, ama Samsung dan daha iyi renk gamı ve kontrast değeri var. Yani detaylarını bilmek gerekir.
Peki hkc nin renk gamı samsung ile kıyalaslama şansınız var mı benim karşılaştıramıyorum eğer denkse yada hkc iyiyse renk gamları olarak bunu kullanayim ama değilse iade için yollayacağım ve servise ne demem gerek servis raporu için tekrar mı çağıracağım

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Peki hkc nin renk gamı samsung ile kıyalaslama şansınız var mı benim karşılaştıramıyorum eğer denkse yada hkc iyiyse renk gamları olarak bunu kullanayim ama değilse iade için yollayacağım ve servise ne demem gerek servis raporu için tekrar mı çağıracağım
Samsungun fiyata şimdi baktım 3400 lira civarı aradaki farka değecek bir değişiklik olacağını sanmıyorum, zaten izlediğiniz kaynak türksat uydusundan yayın yapan 1080i çözünürlükte bir yerli kanal, youtube üzerinden 1080p 60 fps bir test videosu izler misiniz, bakalım aynı problem olacak mı ben panel bilgisine erişeyim o arada

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Karşılaştırma için aynı ekran boyutu aynı modelde kullanılan paneller olmalı, sana diğer konuda link paylaştım bu model boe ve hkc panel var , Samsung da olsa idi kıyaslama yapılabilir di. İçinize sinmemiş iade edin bence

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Karşılaştırma için aynı ekran boyutu aynı modelde kullanılan paneller olmalı, sana diğer konuda link paylaştım bu model boe ve hkc panel var , Samsung da olsa idi kıyaslama yapılabilir di. İçinize sinmemiş iade edin bence
Samsung zaten 4k ama bu ekran boyutunda ben büyük fark beklemem ama kafaya takmamak için iade en doğru seçenek gibi

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Samsungun fiyata şimdi baktım 3400 lira civarı aradaki farka değecek bir değişiklik olacağını sanmıyorum, zaten izlediğiniz kaynak türksat uydusundan yayın yapan 1080i çözünürlükte bir yerli kanal, youtube üzerinden 1080p 60 fps bir test videosu izler misiniz, bakalım aynı problem olacak mı ben panel bilgisine erişeyim o arada
İzledim daha az oldu neden sorun kanallardan mı?

Samsung zaten 4k ama bu ekran boyutunda ben büyük fark beklemem ama kafaya takmamak için iade en doğru seçenek gibi
Bende iade düşünüyorum ama geri yollaması kutulaması bunları yapamazsam diye çekiniyorum vestel de biz değişm bile yapmayız dedi tüketici hakem heyetine başvurmam gerek galiba

Ayrıca hkc dokununduğumda parlama yapmadı ben bu yüzden ips sandım

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
İzledim daha az oldu neden sorun kanallardan mı?

Bende iade düşünüyorum ama geri yollaması kutulaması bunları yapamazsam diye çekiniyorum vestel de biz değişm bile yapmayız dedi tüketici hakem heyetine başvurmam gerek galiba

Ayrıca hkc dokununduğumda parlama yapmadı ben bu yüzden ips sandım
Çünkü izlediğimiz uydu kanalları düşük bitrate li afedersiniz dandik kaynaklar, bu panelin performansı için yüksek çözünürlüklü kaynak lazım o da maalesef bizde yok şu videoyu bi izleyip deminki çektiğiniz açılardan bir daha fotoğraf çeker misiniz lütfen

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Çünkü izlediğimiz uydu kanalları düşük bitrate li afedersiniz dandik kaynaklar, bu panelin performansı için yüksek çözünürlüklü kaynak lazım o da maalesef bizde yok şu videoyu bi izleyip deminki çektiğiniz açılardan bir daha fotoğraf çeker misiniz lütfen

IMG_20200601_210346.jpg
IMG_20200601_210332.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet abi bende o yüzden iade etmesini söyledim sonra tek taraflı gibi görülüyoruz bunlar VESTELci denmesin ?
Ayrıca Ayşegül nick var ama bayan mi erkek mi bilmiyorum tabi bunun bizim yorumumuzda bir etkisi yok hitap edemedim.
Şöyle diyelim abim benim maodel bu fiyat bu ürün bu değiyor ise sorun yok içinize sinmiyorsa ben hkc panel daha iyi desem bile ukte kalacak

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Karar sizin elbette fikonun dediği gibi bende de Auo marka Va panelli bir tv var iki açıdan foto yollayayım size ama ben makul görüyorum yolladığınız fotoyu, hele ışık sızması da yoksa bana göre sıkıntı yok demektir

IMG_20200601_210414.jpg
IMG_20200601_210404.jpg

Geri
Üst Alt