İpragaz 12 kg ev tüpü !?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bir konu son zaman dikkatimi çekiyor. İpragaz 12 kg tüp kullanıyoruz. Ben ipapp uygulamasından uygun fiyata alıyorum. En son 152 TL idi uygulama ile 124 tlye almıştım. Fakat tüp az gidiyor. Yani önceden bir tüp uzun süre dayanırdı. Şimdi kısa sürede bitiyor. Ağırlık deseniz aynı gibi ağır fakat bu işde bir film var gibime geliyor.
Merak ettiğim 12 kg tüpün içinde kaç litre gaz bulunur?
Benim bildiğim yanlışım varsa düzeltin 1 kg 2 lt. gaza denk geliyor... ?

Son düzenleme:
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bolu'da lpg alıyordum araca bi genç geldi büyük tüpe lpg doldurup gittiler. daha mı ucuz oluyor dedim yarı yarı fark var dedi. istasyon bir aparat gibi bişi almış pompayı taktı ona doldurdu tüpü

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Biz tüp kuyruklarını unutmadık falan filan ?neyse gazdan çalıyordurlar, hava katıyorlardir vs vs hersey olası ?
Bence de bir film var...
Bolu'da lpg alıyordum araca bi genç geldi büyük tüpe lpg doldurup gittiler. daha mı ucuz oluyor dedim yarı yarı fark var dedi. istasyon bir aparat gibi bişi almış pompayı taktı ona doldurdu tüpü
Yarı yarıya gelmiyor da biraz karlı oluyor yada adamın 50 TL si var o kadar alıyor. Bunu yapan çok. Bende aldım bir kaç kez. Fakat 5 dolum dan sonra bir kere bayiden alıp değiştirmek gerekiyor tüpü.. Ağız contasından dolayı..
Birde otogazcı fiyatı değiştiriyor. Araca verdiği fiyattan vermiyor gazı..

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
12 kg diye aldığımız tüpler 11 veya 11.6 kg olabiliyor, bilginize.
Screenshot_20211010_192230.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
1 lik olanda az yanarsa o da sıkıntı.. Bendeki 3 no galiba...

DSC_0353aeda4945fa264302.jpg

Oran olarak aynı oranda yanıyor fakat çabuk bitiyor. Daha önce aygaz da denedim. Pek farklı gelmemişti. Piknik tüpünü otogazdan dolduruyorum. Tamam her zaman kullanılmıyor ama bitmek bilmiyor..
Bu sefer uzun tüp alacam bir de onu denicem bakalım..
1likmiş tarık(1kg/h) :ok

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
12 kg diye aldığımız tüpler 11 veya 11.6 kg olabiliyor, bilginize.
Screenshot_20211010_192230.jpg
Uzun zaman geçmiş aradan, O tüpün üstünde yazan sayı tüpün boş ağırlığıdır. Her tüpte farklılık gösterir. Piknik tüpün de yan ayaklarından birinde Dara şeklinde yazar. Çelik tüplerin her biri aynı ağırlıkta olmadığı için o şekilde kartla veya üst halkayla gövdeyi bağlayan ayaklardan birine kazıyarak yazılıyor. Kimi firma boş kimi firma dolu halini yazıyor. Görseldeki tüpün tam boş hali 11,6 kg'mış. Dolumu da buna göre yapıyorlar. Bazı markalarda ise 24 25 gibi sayılar görürsünüz bunlar da dolu hali baz alınarak yazılmış sayılar. Her markanın kendine göre bir sistemi var, kiminde 84 gibi bir sayı görürsünüz. Bu da 18,4 kg demek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri