iphone 7 JVC tv bluetooth sorunu

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
arkadaslar telefondan bluetooth u acıyorum hıc bir şekilde bulmuyor. bu sorunu yasayan var mı? SmartRemote uygulamasında televızyonu göruyor fakat bluetooth a girdiğimde ve arattıgımda bulmuyo. bir uygulama deneyecegım fakat bulmaması benı bunalttı valla :hmm

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Merhaba. Apple Iphone'lardaki Bluetooth sadece Apple cihazlar arası için değil miydi?
merhabalar. 3 gun oncesıne kadar bluetooth ile arattıgımda tv yi buluyodum. bu gun dedıgım gıbı bı uygulama deneyecektım ama naaptıysam görmedi. ağı sıfırladım. ağı unuttum. guncelleme yenıledım vs. vs. tık yok :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
merhabalar. 3 gun oncesıne kadar bluetooth ile arattıgımda tv yi buluyodum. bu gun dedıgım gıbı bı uygulama deneyecektım ama naaptıysam görmedi. ağı sıfırladım. ağı unuttum. guncelleme yenıledım vs. vs. tık yok :alala

Eşleşme yaptıysanız eşleşmeyi kaldırmayı deneyin.
Bluetooth ile ağ farklı şeyler benim bildiğim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Ekran yansitma icin kullandiginiz yazilimi
Kaldirip reboot edip tekrar denermisiniz
Bluetooth aramasini.

Y Çevrimdışı

yavuzsselim

Yeni Üye
25 May 2018
19
39
Bende de 49ud8400 var. Tvden çok memnunum ama bluetooth bağlantısını hiç yapamadım. BT kulaklığı görmüyor, telefonda da hiç bir şekilde TV yi görmüyor. Yani bluetooth namına hiç bir şey göremedim. Servisi arayacağım sanırım.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Öncelikle şunu söylemeliyimki Doğası gereği IOS ve Linux tabanlı TV lerde devamlı bu sorunu yaşamanız normal. Onun için Apple TV kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
Gelelim sorununuza, Umarım konuyu doğru anlayıp çözümünü verebilmişimdir.
TV ile Telefonu Bluetooth üzerinden eşleştirme yapmıyacaksınız, önemli olan TV ile iPhone aynı ağ üzerinde olması gerekiyor. Hangi program ile bağlanıyorsunuz belirtmediğiniz için ben örnek olarak DLNA TV Assist örneğini vereceğim.
DLNA programını indireceksiniz, ben denedim başarılı oldu adres;

Bunu indirip kurduktan sonra programı iPhone da çalıştırınca TV yi görecek, TV de normal kanal açık olacak, Wireless Display de değil !!
Resimlerinizi ve videolarınızı TV ekranında aynalama yöntemi ile seyredebilirsiniz. Örnek resimleri ekledim aşağıda, Program ekranı alıntısında dikkat ederseniz ekranın altında TV ye bağlandığını gösteriyor. Umarım sorununuzun cevabıdır.
*Programı açıp TV ye bağlanma anı (ekranın altına dikkat "VESTEL TV added" yazıyor)

1e3107230286bdda0.jpg

2f7e1dcf4dc3f0084.jpg

*Telefondaki kütüphane;

33833c26446973a7c.jpg

*Telefondaki Video;

442987484a608fb21.jpg

*Telefondaki Videonun TV yansıtma anı ve oynatma anı;

5644fa7865125502a.jpg

*Telefondaki Fotoğrafın Ekrana yansıtılma anı;

606c469c0f2d7222e.jpg

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Öncelikle şunu söylemeliyimki Doğası gereği IOS ve Linux tabanlı TV lerde devamlı bu sorunu yaşamanız normal. Onun için Apple TV kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.
Gelelim sorununuza, Umarım konuyu doğru anlayıp çözümünü verebilmişimdir.
TV ile Telefonu Bluetooth üzerinden eşleştirme yapmıyacaksınız, önemli olan TV ile iPhone aynı ağ üzerinde olması gerekiyor. Hangi program ile bağlanıyorsunuz belirtmediğiniz için ben örnek olarak DLNA TV Assist örneğini vereceğim.
DLNA programını indireceksiniz, ben denedim başarılı oldu adres;

Bunu indirip kurduktan sonra programı iPhone da çalıştırınca TV yi görecek, TV de normal kanal açık olacak, Wireless Display de değil !!
Resimlerinizi ve videolarınızı TV ekranında aynalama yöntemi ile seyredebilirsiniz. Örnek resimleri ekledim aşağıda, Program ekranı alıntısında dikkat ederseniz ekranın altında TV ye bağlandığını gösteriyor. Umarım sorununuzun cevabıdır.
*Programı açıp TV ye bağlanma anı (ekranın altına dikkat "VESTEL TV added" yazıyor)
Ekli dosyayı görüntüle 1755

Ekli dosyayı görüntüle 1756

*Telefondaki kütüphane;

Ekli dosyayı görüntüle 1757

*Telefondaki Video;

Ekli dosyayı görüntüle 1758

*Telefondaki Videonun TV yansıtma anı ve oynatma anı;

Ekli dosyayı görüntüle 1759

*Telefondaki Fotoğrafın Ekrana yansıtılma anı;

Ekli dosyayı görüntüle 1760
Şimdi şöyle.
Ben bu normal uygulamalarda sıkıntı yaşamıyorum. Şuan JVCRemote uygulamasını kullanırken görüyor. Tvassist kullandım. Ondada sıkıntı yok. Ama ben telefonumda Bluetooth uygulamasında arama yaptıgımda tvyi bulmuyor. Mesela kızımın mikrofonu var. ( dedım Bluetooth ta mı bişey var. Arama yapım mikrofon u buldu mesela). Sadece tv üzerinde Bluetooth ve telefon bulunmuyo. Umarım anlatabılmışımdır :slap

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Şimdi şöyle.
Ben bu normal uygulamalarda sıkıntı yaşamıyorum. Şuan JVCRemote uygulamasını kullanırken görüyor. Tvassist kullandım. Ondada sıkıntı yok. Ama ben telefonumda Bluetooth uygulamasında arama yaptıgımda tvyi bulmuyor. Mesela kızımın mikrofonu var. ( dedım Bluetooth ta mı bişey var. Arama yapım mikrofon u buldu mesela). Sadece tv üzerinde Bluetooth ve telefon bulunmuyo. Umarım anlatabılmışımdır :slap

Bluetooth uygulaması derken IOS'a gömülü olan özelliği mi kastediyorsunuz?
O Apple cihazlar dışında çalışmıyor benim bildiğim.
Eskiden öyleydi.
Bluetooth vardı ama sadece Apple cihazlarla çalışıyordu. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri