İnverter bir klima silence ya da sleep modunda kaç watt elektrik çeker?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben elektrik işinden çok korkarım kendim müdahale etmem hiç 😁 slowfood slowfood maalesef sigortam da yok😭 Sigortayı da almıştım aslında.Benim ölçüm için yapacak bir şeyim yok sanırım.Ölçüm yapan arkadaşların deneyimlerinden yararlanacağım😊
Çok güzel. Hepimizin görmek istediği tablo. Zaten ana mantık ortalıkta kablo kalabalığı görmemektir. Aşağıdaki konuda Ömer Çolak Ömer Çolak üstadımız çözümle ilgili ürünü paylaşmış. Bu tip montajlarda biz mümkün olduğu kadar profesyonel müdahale tavsiye ederiz. Malum elektrik şakaya gelmez. Bu tip bir ürünle hem ürüne sigorta eklemiş olursunuz (Hatta sigorta varsa yerine bunu takarsınız pırıl pırıl olur.) hem de düzenli görünüm bozulmamış olur.

:ok
Bayram rehaveti var sanırım biraz. :) Yukarıda zaten yoksa eklenmiş olur, varsa değiştirilir demiştim. Tabii ki tercih sizin. Yapmayı düşünürseniz buyurun yöntem burada. Ayrıca wifi olduğu için yine doğrudan müdahale gerektirmez ve göz önünde olmak zorunda değil. :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben elektrik işinden çok korkarım kendim müdahale etmem hiç 😁 slowfood slowfood maalesef sigortam da yok😭 Sigortayı da almıştım aslında.Benim ölçüm için yapacak bir şeyim yok sanırım.Ölçüm yapan arkadaşların deneyimlerinden yararlanacağım😊
Çok kullanırsan çok yakar az kullanırsan az yakar :kiskis
Çok serin olsun yada çok sıcak olsun dersen faturada kabarık olur :oku
Tamamen kullanıcıya bağlı ölçümler kişiye ve kullanıma göre değişir.
Yapılan ölçümlere göre yada faturaya göre kullanım şeklinde değişiklik yapılabilir.
Ufak değişiklikler fatuyayı azaltabilir..

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
@TC Yıldırım yani ben şimdi normal modda kullanmıyorum ya silence modda kullanıyorum haliyle kompresör hızı düştüğünden çok sessiz çalışıyor.Kompresör hızı düştüğü için tüketim anlık olarak kaç watt çekiyor merak ediyorum doğrusu.Bende 2 klima da olunca merakım ikiye katlanıyor 😊

Sota Sota senin klimalarda eco tuşu mu var silence mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
@TC Yıldırım yani ben şimdi normal modda kullanmıyorum ya silence modda kullanıyorum haliyle kompresör hızı düştüğünden çok sessiz çalışıyor.Kompresör hızı düştüğü için tüketim anlık olarak kaç watt çekiyor merak ediyorum doğrusu.Bende 2 klima da olunca merakım ikiye katlanıyor 😊

LG klimalarda vites özelliği mevcut. Kompresörü %40, %60, %80 gibi değere sabitleyebilirsin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Watt metre al elektrikçi çağır gerekli ayarlamaları yapsın merak ettikçe bakarsın :kiskis
Böyle başkaları ölçüp biçince verimli olmuyor,
Ben bile watt metre aldım ona göre kullanım alışkanlıklarını değiştirdim elektrik faturasını max 300 TL gibi sabitledim :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teraspy teraspy slowfood slowfood benim kablo buat çıkışından asma tavana , oradan da doğrudan balkona klima motorlarına gidiyor.Ben hiç kablo görmüyorum ☺️ Zaten kablo görmek de istemem.Elektrik ve televizyon kablosu görmeyi hiç sevmiyorum😀 Evi tadilat yaptırırken televizyonların kablosunu duvar içinden gizletmiştim😁 İnterneti bile evin giriş kapısının üzerine koydurdum (elektriği asma tavan içinden alıyor) Ev eski olduğundan balkonda priz yok.Olsaydı dediğinizi balkon prizinden yapabilirdim.
Ben illa kabloları göreceğim ki değişme zamanı geldiğinde fark edeyim :) Arkadaşımın tabandan geçer tüm kabloları ,bir ara beni çağırdı "alo,sinyal yok diyor tv ,bak şuna" dedi.meğer laminantın altında iyice ezilmiş kapının kasasının olduğu yerden.Şimdi tüm kablolar laminanttaki siva dibinin arkasındaki boşluktan geçiyor ,serbest olarak,yani eve usta çağırdı yardımımla tüm dış kablolar (2 anten- 1 internet) sıva dibinden gidiyor :)

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Benim kablolar duvardan gidiyor ama 😁

Watt metre al elektrikçi çağır gerekli ayarlamaları yapsın merak ettikçe bakarsın :kiskis
Böyle başkaları ölçüp biçince verimli olmuyor,
Ben bile watt metre aldım ona göre kullanım alışkanlıklarını değiştirdim elektrik faturasını max 300 TL gibi sabitledim :haha1
Ne güzel sana çok faydası olmuş

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Haklısın 😭 Benim ev eski ancak yeni evlerde genelde hep duvardan gidiyor.Ne bileyim görüntü açısından güzel oluyor ama😁
Hem haklısın deyip üzülüyorsun hem de güzel görüntü diyerek seviniyorsun mübarek :hihi

Bu arada başka bir arkadaşım yazlığındaki kabloları yere döşettiği elektirik borusundan döşetmişti,yukarı çıkan buatlar ve bağlantı kutuları taktırmıştı,o da çok süper olmuştu,kabloyu borudan gönder gitsin,ama ben illa göreceğim de hanım "bu ne be,her yer kablo oldu yine" diyor ne zaman süpürmeye başlasa evi :haha1
Tabii ben kazak erkek olduğumdan korkmadığımı göstermek için kabloların tümünü "kablo saklama kasalarına" koydum,üstelik bizim laminantla aynı renkte :haha1

Geri
Üst Alt