İnternetten lens alacağım ama değerleri bilmiyorum

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Muayene sonucu numaraların yazdığı bir kağıt verildi. İnternetten almak istediğimde kağıtta yazan sferik veya silendirik değerleri yok başka değerleri girerek lens sipariş edebiliyorum. Bu değerleri bana internetten sipariş vereceğim şekilde yazabilecek var mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20200730_115134.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
rahat ama zahmetli birşey bende kullanmayı denedim malesef kullanamadım.gözlüğe devam.

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
Muayene olunan doktor lens için ayrı gözlük için ayrı reçete yazar. Gözlük reçetesi ile lens alinmaz. Sizin reçete lens içinse lens satan eczanelerden veya gözlük culerden daha net bilgi alabilirsiniz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
15 sene falan lens kullandım imkan varsa kozmetik olarak problem değilse gözlük kullanın

Buraya göre göz değerleriniz 1.25 é 2.25

Benim miyop astigmat 3.5 de durdu 3 yıl önce i lasek yaptırdım

Göz kuruluğunuz var ise lens tavsiye etmem birde lens kullanırken dikkat etmeniz gerekli özellikle steril halde tutmanız lazım denize giremezsiniz havuza giremezsiniz çok tozlu yerlerde çalışıyor iseniz lense yapışacak toz zerrecikleri canınızı çok sıkacak uykulu halde gözlerinizi ovalarsanız lens katlanabilir Vs Vs uzar gider :)

Bunların hepsine tamam diyorsanız alın bu konuda en iyi tavsiyem 30 günlük soft lens kullanın alıştıktan sonra 30 günlük soft lenslerden kullanıyordum

T Çevrimdışı

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Eki 2019
104
36
Hocam sizde BC değeri de yok. Kullanacağınız lens torik lens olacak sanırım. Bunun kullanımı biraz zormuş. Bende kullandım lens arada ama kullanımı zahmetli. BC değerini ölçmek için ayrı bir cihaza giriyorsunuz standart olmayan. Sanırim göz tomografisi deniyor.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bence usta bir gözlükçünün yapması daha iyi olur 3-5 fazla koyun kafanız rahat kargo şirketleri malum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt