İnternetten lens alacağım ama değerleri bilmiyorum | Tavsiye FORUMU

İnternetten lens alacağım ama değerleri bilmiyorum

Pitbull 

Aktif Üye
6 Temmuz 2020
79
39
Muayene sonucu numaraların yazdığı bir kağıt verildi. İnternetten almak istediğimde kağıtta yazan sferik veya silendirik değerleri yok başka değerleri girerek lens sipariş edebiliyorum. Bu değerleri bana internetten sipariş vereceğim şekilde yazabilecek var mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

memed3

Aktif Üye
11 Kasım 2018
63
39
Muayene olunan doktor lens için ayrı gözlük için ayrı reçete yazar. Gözlük reçetesi ile lens alinmaz. Sizin reçete lens içinse lens satan eczanelerden veya gözlük culerden daha net bilgi alabilirsiniz.

ramchomania 

Silver Üye
8 Mart 2020
867
37
15 sene falan lens kullandım imkan varsa kozmetik olarak problem değilse gözlük kullanın

Buraya göre göz değerleriniz 1.25 é 2.25

Benim miyop astigmat 3.5 de durdu 3 yıl önce i lasek yaptırdım

Göz kuruluğunuz var ise lens tavsiye etmem birde lens kullanırken dikkat etmeniz gerekli özellikle steril halde tutmanız lazım denize giremezsiniz havuza giremezsiniz çok tozlu yerlerde çalışıyor iseniz lense yapışacak toz zerrecikleri canınızı çok sıkacak uykulu halde gözlerinizi ovalarsanız lens katlanabilir Vs Vs uzar gider :)

Bunların hepsine tamam diyorsanız alın bu konuda en iyi tavsiyem 30 günlük soft lens kullanın alıştıktan sonra 30 günlük soft lenslerden kullanıyordum

tim_ozz 

Aktif Üye
29 Ekim 2019
71
32
Hocam sizde BC değeri de yok. Kullanacağınız lens torik lens olacak sanırım. Bunun kullanımı biraz zormuş. Bende kullandım lens arada ama kullanımı zahmetli. BC değerini ölçmek için ayrı bir cihaza giriyorsunuz standart olmayan. Sanırim göz tomografisi deniyor.

Koro96 

The Koro
Bronz Üye
24 Şubat 2019
2,176
Bence usta bir gözlükçünün yapması daha iyi olur 3-5 fazla koyun kafanız rahat kargo şirketleri malum.