İnternet problemi

Y Çevrimdışı

yenilmez1905

Yeni Üye
24 Şub 2019
21
27
Merhabalar, televizyonumuzda İnternet bağlantı problemi var. İnternet kablosu ile televizyona bağlantı kurduğum zaman bağlı değil olarak görünüyor. Televizyonu garanti aracılığı ile değişime gönderdik ve değişim kabul edilip yeni televizyon gönderildi ancak sorunumuz hala devam etmekte. Vestel teknik servisi kendi bayilerine götürerek kendi bayilerinde test ettiler orada İnternet bağlantısı geliyor anca uygulama ile girdiğimiz zaman herhangi bir şeye bağlantı hatası alıyorduk bu sorunun yazılımsal kaynaklı olduğu söylediler. Uzun yıllar sonra bu siteyi buldum ve şansımı burada denemek istedim, umarım yardımcı olacak arkadaşlar vardır.

Sorunu çözmek için uğraştığım yollar:

İnternet kablosunu değiştirip tekrar denedim
Farklı modem denedim
Modem yetkili servisine ulaşarak yardım talebi istedim ve internet gelişmiş ayarlarına ip adresi ve dns değiştirerek denedim ancak genede bağlanmadı
Televizyon değiştirildi (Aynı model değişim olarak geldi)

Not: Televizyon modelini tam olarak hatırlamıyorum umarım aşağıdaki resimde yazıyordur.

52673090_250024305942577_8343825179163492352_n.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kablonuzu başka aygıtta denediniz mi? (Bilgisayarda mesela.)

Onun haricinde Menü'den Ağ ayarlarına girip kablolu bağlantının etkin olup olmadığına baktınız mı?
Menü'de Ağ ile ilgili kısımdan foto atar mısınız?

Y Çevrimdışı

yenilmez1905

Yeni Üye
24 Şub 2019
21
27
Kablonuzu başka aygıtta denediniz mi? (Bilgisayarda mesela.)

Onun haricinde Menü'den Ağ ayarlarına girip kablolu bağlantının etkin olup olmadığına baktınız mı?
Menü'de Ağ ile ilgili kısımdan foto atar mısınız?

Tabi ki kabloları test ettim kendi bilgisayarım üzerinde sorunsuz çalışıyordu. Ağ ayarlarını yaptım etkin yapıp geri devre dışı bıraktım test ettim bi süre sonra sonra bağlı diyor ancak bu seferde uygulamalara girmiyor hata alıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Tabi ki kabloları test ettim kendi bilgisayarım üzerinde sorunsuz çalışıyordu. Ağ ayarlarını yaptım etkin yapıp geri devre dışı bıraktım test ettim bi süre sonra sonra bağlı diyor ancak bu seferde uygulamalara girmiyor hata alıyorum.

Menü'ye girin 4725 tuşlayın, diagnostic yazan yerden factory reset işlemini gerçekleştirmeyi deneyin.
Yapmadan önce kanal listenizi yedekleyin isterseniz.

Modeminizin güvenlik duvarı ayarlarına bakın derim.
Olmadı televizyonunuza dns adresi girin.
Bu tip sorunu yaşayan arkadaşlar genelde sorunu dns ile çözüyorlardı sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Peki kablo full kablomu acaba,yani tüm renkler uçlara bağlımı,bazı alıcılar kablo seçer,en azından bendeki eski laptop seçiyordu,illa full kablo istiyordu,tabii modemin çıkışıda full olmalı ( kablonun bir ismi vardı ama hatırlıyamadım)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
peki ip çakışması olabilir mi ?
internet ayarlarından otomatik ip değilde manuel kendiniz verince ne yapıyor. bu sorun sık karşımzıa çıkabiliyor. ip çakışmsından bu sorunlar yaşanabilir.

Y Çevrimdışı

yenilmez1905

Yeni Üye
24 Şub 2019
21
27
Yazılım güncellemesi varsa onu yükleyin.
Aklıma da pek fazla birşey gelmiyor.
Modeminizin marka modeli nedir?

Yazılımı nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum malesef...

Peki kablo full kablomu acaba,yani tüm renkler uçlara bağlımı,bazı alıcılar kablo seçer,en azından bendeki eski laptop seçiyordu,illa full kablo istiyordu,tabii modemin çıkışıda full olmalı ( kablonun bir ismi vardı ama hatırlıyamadım)

Kablolarda renkler tam oturmazsa birbiri ile internet bağlantısı gelmiyor zaten.

peki ip çakışması olabilir mi ?
internet ayarlarından otomatik ip değilde manuel kendiniz verince ne yapıyor. bu sorun sık karşımzıa çıkabiliyor. ip çakışmsından bu sorunlar yaşanabilir.

Manuel olarak ip girdiğimiz zaman internet bağlı olarak görünüyor ancak belirttiğim gibi smart tv ye bağlanıp herhangi bişeye bağlandığım zaman hata alıyordum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yazılımı nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum malesef...

Olur da güncelleme sonrası TV'niz açılmazsa, TV'nin arkasındaki etiketin fotoğrafını çekin, full yazılım talep konusuna yorum olarak atıp full yazılım isteyin.

Y Çevrimdışı

yenilmez1905

Yeni Üye
24 Şub 2019
21
27
Kabloyu taktığım zaman internet bağlantısı bağlı olarak görünüyor
Internet-ayarlari.jpg

İnternet hız testi yaptığım zaman böyle bi hata alıyorum
internet-hiz-testi.jpg

Buda internet gelişmiş ayarları otomatik hangi ip adreslerini yazacağımı bilmiyorum.
Gelismis-Ayarlar.jpg

Smart Tv ye bağlanmaya çalıştığım zaman böyle bi hata alıyorum
Smart-Tv-baglanma.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Olur da güncelleme sonrası TV'niz açılmazsa, TV'nin arkasındaki etiketin fotoğrafını çekin, full yazılım talep konusuna yorum olarak atıp full yazılım isteyin.

Televizyon sürümüm MB98 olarak görünüyor, Attığınız konudaki "17MB9X Full ve 17MB9X Çekirdek " yazılımlarını mı yüklemem gerekiyor ?

52673090_250024305942577_8343825179163492352_n49cb9e6e30f4c24e.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kabloyu taktığım zaman internet bağlantısı bağlı olarak görünüyor
Internet-ayarlari.jpg

İnternet hız testi yaptığım zaman böyle bi hata alıyorum
internet-hiz-testi.jpg

Buda internet gelişmiş ayarları otomatik hangi ip adreslerini yazacağımı bilmiyorum.
Gelismis-Ayarlar.jpg

Smart Tv ye bağlanmaya çalıştığım zaman böyle bi hata alıyorum
Smart-Tv-baglanma.jpg

Televizyon sürümüm MB98 olarak görünüyor, Attığınız konudaki "17MB9X Full ve 17MB9X Çekirdek " yazılımlarını mı yüklemem gerekiyor ?

52673090_250024305942577_8343825179163492352_n49cb9e6e30f4c24e.jpg
peki ayarlardan saat ayarlarını düzeneldiniz mi ?
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/ sayfasından 17MB97-98 0.45.23.39 yazılımı indirip yükleyiniz

Y Çevrimdışı

yenilmez1905

Yeni Üye
24 Şub 2019
21
27
peki ayarlardan saat ayarlarını düzeneldiniz mi ?
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...b120-mb130-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/ sayfasından 17MB97-98 0.45.23.39 yazılımı indirip yükleyiniz

saat ayarlarım güncel şuan yazılımı yüklüyorum.

Yazılımı başarılı bi şekilde güncelledim, artık smart tv ekranına giriyorum ancak internet bağlantısının olmadığını söylüyor internet ayarlarında bağlı olarak görünüyor, acaba gelişmiş ayarlardan extra bi ayar yapılmasımı gerekiyor ? Ayrıca modemim de port ışıkları yanıyor ancak modem ayarlarından lan bölümüne geldiğim zaman televizyonun takılı olduğu portu görmüyor bunu nasıl ayarlabilirim ?
52498772_820365981642287_1599618465830797312_n.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri