internet hızının kesintilere etkisi varmıdır?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
8 megabit tt kullanıcısıyım.internetimde zaman zman kısa süreli kesintiler oluyor.bazen modemi açıp katınca düzeliyor bazen düzelmiyor.özelliklerde aşırı rüzgarlı havalarda kısa üreli kesintiler oluyor.bugün müşteri hizmetleriyle konuştum.önce nasıl bir modem kullandığımı sordu.bende vdsl dedim.hızımı 24 magabite çıkarmamı ,kesintilerin bundan dolayı olduğunu ve fiyat bilgisini söyledi.bende kızıp telefonu kapattım.sizce böyle birşey olabilir mi yoksa dah çok para kazanmak için böyle birşey uyduruyorlar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Altyapı kaynaklı veya elektrik tesisatı kaynaklı olabilir.
Modem arayüzüne girip hat değerlerini bizimle paylaşırsanız en azından anlayan arkadaşlar iyi mi kötü mü bir yorum yaparlar diye düşünüyorum.
Modemin marka modeli nedir?

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57
8mbit genelde ADSL, 24mbit(16mbit ve üzeri) VDSL veya FİBER üzerinden verilir. genelde tam tersi vdsl'in kesildiği yerlerde yine de adsl'in calişmasi beklenir ama bazen bu modulasyon farkı internetinizdeki kesintileri tamamen bitirebilir. fiber zaten bambaşka, eğer 24mbit'i fiberden(fiber hızı vs. kandırmaca, fiberoptik kablodan bahsediyorum) vereceklerse doğru olma ihtimali daha yüksek. ama bunlar ihtimaller tabiki. ekip gelip kontrol edip kesin olarak size bilgi vermeli bence. ben ancak ihtimalleri belirtebilirim.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Altyapı kaynaklı veya elektrik tesisatı kaynaklı olabilir.
Modem arayüzüne girip hat değerlerini bizimle paylaşırsanız en azından anlayan arkadaşlar iyi mi kötü mü bir yorum yaparlar diye düşünüyorum.
Modemin marka modeli nedir?
model TD w9970

Ekran-Alintisi2abdf11672abdce3.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

8mbit genelde ADSL, 24mbit(16mbit ve üzeri) VDSL veya FİBER üzerinden verilir. genelde tam tersi vdsl'in kesildiği yerlerde yine de adsl'in calişmasi beklenir ama bazen bu modulasyon farkı internetinizdeki kesintileri tamamen bitirebilir. fiber zaten bambaşka, eğer 24mbit'i fiberden(fiber hızı vs. kandırmaca, fiberoptik kablodan bahsediyorum) vereceklerse doğru olma ihtimali daha yüksek. ama bunlar ihtimaller tabiki. ekip gelip kontrol edip kesin olarak size bilgi vermeli bence. ben ancak ihtimalleri belirtebilirim.
daha önce ekip geldiğinde hattınız vdsldesteklemiyor demişti ama mt destekliyor diyerek hem hız arttırdı hemde v dls modem satmıştı.sonradan değiştyse bilmiyorum.

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57
bu değerlere göre 24mbit'in sorununuzu çözme ihtimali yok gibi duruyor. şimdi gördüm bunu, bilginize. doğru tepki vermişsiniz.

model TD w9970

Ekran-Alintisi2abdf11672abdce3.jpg

daha önce ekip geldiğinde hattınız vdsldesteklemiyor demişti ama mt destekliyor diyerek hem hız arttırdı hemde v dls modem satmıştı.sonradan değiştyse bilmiyorum.

evet zamanla değişebilir. halihazirda vdsl'desiniz. 24mbitin değişikliği olmayacaktir.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
bu değerlere göre 24mbit'in sorununuzu çözme ihtimali yok gibi duruyor. şimdi gördüm bunu, bilginize. doğru tepki vermişsiniz.

evet zamanla değişebilir. halihazirda vdsl'desiniz. 24mbitin değişikliği olmayacaktir.
peki kesintileri sebebi ne olabilir?zaten mt ye daha önce 24 megabit kullanıyorduk.hız olarak pek bir farkı olmuyordu
yoksa bunlar daha fazla para almak için mi bilerek kesinti yapıyorlar

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57
peki kesintileri sebebi ne olabilir?zaten mt ye daha önce 24 megabit kullanıyorduk.hız olarak pek bir farkı olmuyordu
yoksa bunlar daha fazla para almak için mi bilerek kesinti yapıyorlar

hiziniz şu an modemdeki bilgilere göre 16 görünüyor 8 değil. kesintiler nasıl oluyor, modemdeki dsl ve internet ışığı sönüyor mu yoksa internet kirmizi mi yaniyor?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
hiziniz şu an modemdeki bilgilere göre 16 görünüyor 8 değil. kesintiler nasıl oluyor, modemdeki dsl ve internet ışığı sönüyor mu yoksa internet kirmizi mi yaniyor?
bazen tüm ışıklar yandığı halde kesik gözüküyor.modemin fişini çıkarıp takınca düzeliyor
bazende internet ışığı yanmıyor.güniçersinde 2-3 kez keseilip 5-10 saniye sürüp tekrar bağlanıyor
bu durumlar genelde aşırı rüzgarlı havalarda oluyor

B Çevrimdışı

bugra7

Aktif Üye
15 Ocak 2020
57
bazen tüm ışıklar yandığı halde kesik gözüküyor.modemin fişini çıkarıp takınca düzeliyor
bazende internet ışığı yanmıyor.güniçersinde 2-3 kez keseilip 5-10 saniye sürüp tekrar bağlanıyor
bu durumlar genelde aşırı rüzgarlı havalarda oluyor

sizden kaynaklı veya sizin çözebileceğiniz bir durum olabileceğini düşünmüyorum. eski bir apartmansa bir ihtimal bina içi kablolamadan olabilir, bunu da siz çözemezsiniz yine. mt'ye itiraz edip bir şekilde arıza kaydı bıraktırtın. bilirim tt'de kayıt almamak için 40 takla atıyorlar, ne önerirlerse denedim çalışmadı ya da istemiyorum diyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt