İngilizce şantaj e-postası aldım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Ben forum üyelerinden yardım istemiştim :haha1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Ben forum üyelerinden yardım istemiştim :haha1
egonun durumu kritik.
Sagda Solda Turkish Amateur diye gorursem yuregim kaldirmaz. :kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Konuyu görünce direkt aklıma Black Mirror 3. Sezon 3. Bölüm geldi :hihi bölümün adı Shut Up and Dance - Sus ve Dans Et :hihi

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
Gunde 2 defa yedek almak iyidir :kas

yedek alınan hdd leri de firewall ile korumak lazım zira bacanağın şirketinin aktif kullanımdaki muhasebe kayıtları ve yedekleri şifrelenmişti büyük bir oto yedek parçacı kendileri. şifreleyen ulaşıyor 8000 bin dolar gibi bir para istiyor yanlış hatırlamıyorsam, tabi bizimkiler önce bir bilgisayarcıya kurcalatıyor şifreleyen görüyor kurcalamayın parayı yatırın kurtulun diyince bakıyorlar bilgiler kökten gidecek parayı gönderiyorlar.bilgileri kurtarıyorlar sonrasında firewall falan sistemi güvenliğe almışlardı aradan 1-2 ay geçiyor şirketin i.t. cisini biri arıyor abi bizim bilgileri bir hacker şifreledi sizin telefonu verdi şu kadar para istiyor adam referanslara eklemiş hacklediği yeri arama yaptırıyor, neyse karşı tarafa söylemişler adama hemen gönderin kurcalamayın diyorlar o da para göndermiş kurtulmuş.

database ve şirket muhasebe kayıtları şakaya gelmiyor fakat her şifreleyende geri size mutlu bir son vermeyebiliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
turkaahmet turkaahmet, geçmiş olsun.
Database apayri bir ftp sunucusuna otomatik yedek oluyor.
dosyalari gunasiri manuel olarak 2 adet farkli cihaza yedekliyorum.

bukadar dikkate ragmen basimiza is gelecekse pamuk eller cebe :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
turkaahmet turkaahmet yazınca aklıma geldi... Mahalleden biri tefecinin eline düşüyor, ama parayı ödeme sınırını aşıyor. Tefecinin kaskosu olmayan Mercedes arabasını yıkayıp geleyim diye alıyor ve telefon açıyor X kişiyi sana gönderiyorum senetlerimi ona ver yoksa arabayı uçurumdan atarım diyor...

X kişi senetleri alınca gidiyor arabayı veriyor (yıkatmadan) borçtan kurtuluyor...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt