İnfrared ısıtıcı yardım !?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kumtel marka 2300 watt infrared ısıtıcı tüpün içinde siyahi lekeler gibi kir mevcut.. Belki de içindeki telin yattığı yerdir bilmiyorum!
İnfrared ısıtıcı çalışırken tek turuncu şekilde yanması gerekmiyor mu?
Yada içindeki telin mi değişmesi gerekiyor?

DSC_0412.jpg

Çözüm
Gerçek UFO ısıtıcılarda kullanılan o özel materyal artık olmadığı için bildiğiniz sarmal rezistans akkoru bunlar, o nedenle erken sarkma yapıp yığılıyor bir noktaya, orada dengeli dağılım bozulduğu için diğerlerinden fazla ısınma yapıp deforme ediyor ton olarak. Teknik olarak mahsuru yok, dostların da belirttiği üzere gittiği yere kadar devam.

O rezistansları değiştirirken GERME işlemine dikkat edip tansiyonu iyi dengelemeniz lazım. Tel size toplasanız 15-20cm ebatında gelir, sizin gerdirerek açmanız, tüpün içinden geçirip, yalıtkan taşlardan bağlantı yapmanız gerekir işte o nedenle germe işlemini mutlaka ucu ucuna yapın ki sarkma yapıp yatmasın tüpün içine.

Kolay gelsin :ok
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bana göre sorun yok sıcakken hareket ettirildiyse yığılma olmuş olabilir.
Hareket ettirilmedi. Duvara sabit duruyor. Bu karartı yüzünden ışık miktarı düşüyor haliyle ısı kaybı oluyor. İçindeki teli değişsek çözüm olur mu? ?
Ucuz ısıtıcı cihaz , rezistans teli kalitesiz .

Orj ürünlermi biliyorum ?
Fiyat fark ?

Birde bu var ?
n11.com'dan UFO tipi İnfrared Isıtıcı Rezistans , Tel - ( Tüm Modeller ) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,073
İnfrared soba ısıtıcı rezistans teli için
araştırma yapmanız kaliteli rezistans verimi karbon ve üretimi hakkında.
Satın orj ürün ?
Trabzonda kaliteli ürünler yapılıyormus.
diyorlar .

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Boşuna para harcama tarık,bir şeyi yok ,zamanla tel özelliğini yitirip sarkıp cama değmiş,ama illa "abi para harcamam lazım" diyorsan bana bir 4k uydu alıcısı alıp hediye et :kiskis
Sen orayı gördükçe "aha,bu bozulmuş ısıtmıyor" diyorsundur ama fark etmez ,ısıtır :ok
15 tlye 4k varsa ayıp ettin sayın abim ? Ama para çıkarsa söz ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sen anladın ne demek istediğimi ya o yeter bana sevgili tarık :)
Şimdilik sıkıntı yok,ne zaman koptu (ki ben ekliyordum koptuğunda :) ) o zaman değiştir :ok
Evet anladım ? Bunlar ne kadar ışık o kadar ısı ya.. Teli de ucuzmuş. Yaktığı elektriğin hakkını versin diye işte..
Peki quartz ısıtıcı mı infrared mi?

Geri
Üst Alt