İnanılır gibi değil, Yangına sebep olan Vestel?

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
90
45
Hocam etkenler konusunda haklısınız. Google da bir kaç arama yaptım direkt haberi bulamadım ama tv den çıkan epey bir yangın haberi var. Neticede dünyadaki hiç bir marka insan canından kıymetli değil. Belkide kayıp için fazla hassas düşünmüş olabilirim. Yangın, Tv falan yazdım şu şikayet karşıma çıktı. Burada da LG markası var. Bunda şükür can kaybı yok.
Screenshot_20230915-220750_Samsung-Internet.jpg

Sıcak havadan, uzun süre çalışmadan, havasızlıktan vs. Hepsi etken olabilir kabulum. Kullanıcı hatası yada yanlış müdahale de olmuş olabilir. Neticede bilemiyoruz.
Ancak haberi okuyup üzerine verilen kararlara ve ilgisizlik ile ilgili kısmı okuyunca sinirlenmedim değil.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam etkenler konusunda haklısınız. Google da bir kaç arama yaptım direkt haberi bulamadım ama tv den çıkan epey bir yangın haberi var. Neticede dünyadaki hiç bir marka insan canından kıymetli değil. Belkide kayıp için fazla hassas düşünmüş olabilirim. Yangın, Tv falan yazdım şu şikayet karşıma çıktı. Burada da LG markası var. Bunda şükür can kaybı yok.
Screenshot_20230915-220750_Samsung-Internet.jpg

Sıcak havadan, uzun süre çalışmadan, havasızlıktan vs. Hepsi etken olabilir kabulum. Kullanıcı hatası yada yanlış müdahale de olmuş olabilir. Neticede bilemiyoruz.
Ancak haberi okuyup üzerine verilen kararlara ve ilgisizlik ile ilgili kısmı okuyunca sinirlenmedim değil.
İşte o kısımda çok fazla soru işareti var. Bilirkişi neye göre karar verdi? Bilirkişinin rapordaki tam tanımı neydi? Öyle bir şey ki Tanzanya cumhuriyetinde mahkemede taraf olan şirketin avukatı aynı mahkemede bilirkişi sıfatıyla rapor sunuyor. Bazen bazı konuların tam eklem yerinden hafifçe oynatılması tüm algılarımızla oynuyor. Hiçbir kayıp gözardı edilecek birşey değil. Hele ki siz de dile getirdiniz, benim böyle düşündüğüme sanırım ne sizi ne de beni tanıyan herhangi birini ikna etmek kolay değil. En azından kendimi o kadar da olsa anlatabilmem sevindiriyor. Dolayısıyla kesinlikle olmamalıydı diyeceğimiz kayıpların hiç yaşanmaması dileğimizle.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Haberden bağımsız olarak söylüyorum, 23 Derece'nin yaptığı haberlere güvenmiyorum, önceden takip ediyordum ve takipten çıktım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Patlayan tv :) Çin malı adaptörler bile patlamıyorken tv nin patlaması düşündürücü bana göre,ama işte biz bu yüzden tv fişine anahtar koyuyoruz,komple kapansın diye,yıllardır böyle kullanıyoruz bizim evde, dikkatli olmakta fayda var.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,661
Klima içerisinde gaz var buz dolabı içerisinde gaz var termosifon içerisinde sıcak su ve basınç var cep telefonu içerisinde batarya var bunlar için OK patladı kabul edilebilir. Hangi marka olursa olsun tv patlamaz fakat yangın çıkarabilir sebebini araştırmak gerekir bazı sebepleri yazayım yetkisiz kişilerce tamir edilmiştir uygun parça bulunamamıştır benzer parçayı uydurmak için sağını solunu kesmişler biçmişlerdir hangi marka olursa olsun takılacak parça her ne kadar bir birine benzese de üretimde kullanılmış kod ne ise o kullanılmalıdır. Benzer kartların küçük smd parçaların değerinde ve dizilim pozisyonunda farklılıklar vardır. Bu farklılıkların önemi çoktur diğer parçalara gitmesi gereken voltajı, akımı, watt' ı değiştirir. Tv yi direk prizde mi kullanıyor üçlü seyyar ile mi kullanıyor üçlü ise üçlüye başka neler bağlı şarj adaptörü de bağlı olabilir belki de yangın adaptörden başladı daha önce elektrikli soba kullandığı prizde tv yi kullanıyorsa çekilen watt nedeni ile priz içi genişlemiştir ısıdan kararmıştır tv nin fişi priz içerisinde ince olarak kalacağı için ark yapar yangına sebep verir. Yani sebep çok belki de yangının tv ile hiç alakası yok yangın yerini inceleyen birimler olay yerinde inceleme yapmıştır sebebi bulup tutanağa işlemişlerdir. Habercilerde ilgi çekmek için manşeti süslemiştir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Bu basınç biriktiren makine değil ki patlasın :))
Belli mi olur umut , belki özel kondansatör vardır basınç biriktiren :haha1 Bu arada eskiden köyde bir ev yanmıştı ,köydekiler "tv patlamış" demişlerdi,sonraları tanıştığım bir itfaiyeci "abi elektrikte kalmış telefon şarj adaptörü yanmış,oradan başlamış yangın" demişti,hatta rahmetli ahmet abi "alattin benim aklıma sormak gelmezdi "demişti (yanımdaydı o sıra :) )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Belli mi olur umut , belki özel kondansatör vardır basınç biriktiren :haha1 Bu arada eskiden köyde bir ev yanmıştı ,köydekiler "tv patlamış" demişlerdi,sonraları tanıştığım bir itfaiyeci "abi elektrikte kalmış telefon şarj adaptörü yanmış,oradan başlamış yangın" demişti,hatta rahmetli ahmet abi "alattin benim aklıma sormak gelmezdi "demişti (yanımdaydı o sıra :) )
Sigara izmariti bile büyük yangınlara sebebiyet veriyor ama bu iş için yeterli düzeyde bir tespit yapılabilidi mi?
Ben oraya takıldım. :hihi

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Ev yanmış nasıl maddi hasar olmaz, maddi zarar yoksa nasıl manevi tazminata hükmedilir. Balıkesirde gerçekleşen olay için istanbul'da nasıl dava açılıyor (belki İstanbul'da vefat ettiği için olabilir) . Söz konusu tarihlerde yangın haberine bakınca bu haberi görüyoruz(isim farklı) . Velev ki bir nedenle tv içinde bir yangın çıktı bu yangın tv içindeki mi kalır yoksa dışarı çıkar mı ustalarda bu odatv haberininde tv resmi vardı televizyonu çıkarabilen var mı.
Tam hangi model bulamasamda güç kartından yola çıkarak vestel 17ips20 serisi güç kartlarından birine benziyor.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,661
Önceki yazdığıma ilave olarak bunu da yazmak isterim vestel kasa içerisinde yetkisiz kişilerce tamir görüp farklı anakart farklı besleme kartı takılmış da olabilir bu durumda sadece ön panelde vestel , samsung, lg vs yazar içerisindeki malzemeler toplama olur yani toplama bilgisayar gibi düşünebiliriz her şey olabilir orada Vestel değil Ali Veli Cumali yumatu, sunny, awox vs de yazabilir belki size komik gelecek son dönemlerde tamirci arkadaşlar hangi marka olursa olsun televizyonun içerisine benzer bir anakart takıp televizyonu çalıştır hale getirip görüntüyü gördükten sonra müşterisine yani tüketicisine teslim ediyor önde yazan marka hiç önemli değil içerisindeki donanım bambaşka bu arada Vestel veya başka bir marka benim babamın oğlu değil Sadece fikirlerimi yazdım düşüncelerimi yazdım.

Geri
Üst Alt