Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

mirsat61 Çevrimdışı

mirsat61

Yeni Üye
23 Tem 2019
14
29
Bu arada tüm kullanıcılara bir konuyu yazayım,nacizane :)
Kulaklık+ ana volüm sorunlarını çok okudum,hatta oscam ile ilgili araştırma yaparken başka forumlarda da yazılanları okudum,Yav kızacaksınız bana ama ,yazmadan geçmeyeyim...
Bu hatayı koskoca Vestel nasıl yapar anlamıyorum,ecnebiler yazılımlarını düzeltip yayına verirler,bizimkiler yazılımı bozup yayına veriyorlar,yani hiç mi denemiyorlar bunlar ürettikleri cihazlarını,anlamış değilim.Üstelik hatalarını düzeltmek için birde modlanmış profilleri veriyorlar iyimi :haha1
Madem sizler modlayıp kullanıcıya sunacaktınız,neden o zaman MBXxx serisi kartların profillerini kısıtlıyorsunuz,yani siz kullanıcıya modlayıp veriyorsunuz,ama kullanıcı yapmasın diyorsunuz, işin komik yanı da bu.
Bu işi ben yaparım diyenler için resimli anlattım,çok basit,tarafımdan denenmiştir:
Bu iş için en iyi yazılım Tommynin "toolbox " yazılımıdır:
Swprofile dosyasını açın,profili yükleyin
A-CommonVolControl bulun
1- Yanındaki + basıp alttaki klasörü açın
2- Klasöre tıklayın,içeriği karşıya geçecek
3-Orada FALSE yazacak,ona iki kere tıklayın
4- Açılan mini penceredeki TRUE seçin
5-Save deyip çıkın
Yapılan düzeltmeyi hooop,tvnize yollayın,böylece kendi profilinizi yapmış olursunuz,bu işi birtek SWPROFİL de yapacaksınız,HWPROFİL karıştırmayın

ses1.png

ses2f0f27112d3f42854.png
tv ye yollama kısmını nasıl yapıyoruz?

mirsat61 Çevrimdışı

mirsat61

Yeni Üye
23 Tem 2019
14
29
Hocam kayıt ettim usbye attım tv de 4725 ypıp usb ye tıkladım açıp kapattım değişen bişey olmadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam kayıt ettim usbye attım tv de 4725 ypıp usb ye tıkladım açıp kapattım değişen bişey olmadı
tamamdır hocam halletim çok teşekkürler :)

Son düzenleme:
V Çevrimdışı

ves12

Yeni Üye
9 Eyl 2019
2
23
teraspy teraspy
Kod:
# cd red   <--- KIRMIZI MENÜ İÇİNE GİRİYORUZ
# ls
default_preset_services.sdx  dynamic_ui                   power_up.txt
# cp -R dynamic_ui  /vendor    <-------------- KIRMIZI MENÜYÜ VENDORA KOPYALA DİYORUZ
# cd
# ls

tam tersi konusunda yardımcı olabilirmisin.
telnet ile tvye bağlanıp, panel dosyasını usb'ye aktarmak gibi. veya herhangi bir dosyayı,klasörü.

yani ''pq'' ile çekemediğimiz herhangi bir dosyayı telnet üzerinden usb'ye kopyalamayı soruyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Tvden çekemediğin istediğin dosyayı telnet ile alabilir-yolluyabilirsin,komutları bilmen yeterlidir,MB97 ve üstü kartlarda FTP ilede yapabilirsin ama lütfen dikkatli ol derim nacizane.Ters durumda tv çökebilir,her ihtimale karşı full yazılım elinin altında bulunsun nemelazım :)
Ayrıca, almak istediğn dosyaları iyi bilmelisin tabii :ok
Usbye aktarmak için yine cp komutunu kullanacaksın,ama usbnin nereye bağlandığını bilmen veya bulman gerekir,aslında /mnt/ bağlanır tabii ama bir numara verir (basitçe yazdım) mesela ilk bağlandığında usb genelde "hd0a" olarak bağlanıyor ,ama usbyi çıkartıp tekrar takınca isim değişebiliyor,bu önemli,yani usbyi her çıkartıp taktığında mnt içine bak hangi ismi almışsa "oraya" veya "oradan" kopyala. Bilmece gibi oldu ama :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
şu aralar hemen hiç vakit bulamıyorum.
benim 47PF9090 TV de Youtube açılmıyor. sizde de böylemi yoksa en son kurcaladığım profillerdemi bir sorun var.
Bakabilirmisiniz :)

V Çevrimdışı

ves12

Yeni Üye
9 Eyl 2019
2
23
Tvden çekemediğin istediğin dosyayı telnet ile alabilir-yolluyabilirsin,komutları bilmen yeterlidir,MB97 ve üstü kartlarda FTP ilede yapabilirsin ama lütfen dikkatli ol derim nacizane.Ters durumda tv çökebilir,her ihtimale karşı full yazılım elinin altında bulunsun nemelazım :)
Ayrıca, almak istediğn dosyaları iyi bilmelisin tabii :ok
Usbye aktarmak için yine cp komutunu kullanacaksın,ama usbnin nereye bağlandığını bilmen veya bulman gerekir,aslında /mnt/ bağlanır tabii ama bir numara verir (basitçe yazdım) mesela ilk bağlandığında usb genelde "hd0a" olarak bağlanıyor ,ama usbyi çıkartıp tekrar takınca isim değişebiliyor,bu önemli,yani usbyi her çıkartıp taktığında mnt içine bak hangi ismi almışsa "oraya" veya "oradan" kopyala. Bilmece gibi oldu ama :)

Dosyaları USB'ye almayı başardım.. hd1a olarak atamış ben hd0a olarak denediğimden olmamıştı..

mnt içerisinde ls yaparak farkettim..

yalnız bir sorunum var. vendor içerisindeki fontları bile değiştirmeme rağmen sistem orjinal fontları ile açtı.

vendor/font/ DefaultMonoSpaced.ttf örnek verecek olursak farklı fontları DefaultMonoSpaced.ttf isminde vendora kopyalamama rağmen nasıl oluyorsa kendi orjinal fontu devreye giriyor. oysa ki kopyalama yapmadan önce font klasörü içerisindeki orjinal fontları siliyorum. ve kontrol ediyorum..

cdmod 777 ile tüm izinleri açmalımıyız veya farklı bir yöntemmi uygulamamız gerekiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Font tek olarak değiştirirsen olmayabilir,çünkü kendisine tabiri caizse backup alıyor bunu yolu bendeki tvlerde :
Kod:
/buffer/conf_backup/
içindedir,ama bildiğim kadarıyla görselleri ve fontları "dynamic_ui" içinden çağırıyor ,fontlardaki izinler pek değişiklik istemiyor ,zaten 755 klasör izni var en azından bende öyle,bendeki fontlarda 755 izinli ,istersen 777 ile dene bakalım,ama dynamic_ui klasörünün içindeki font ile alakalı bin dosyalarını da iincele :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Üstad forumda aktif olduğuna göre evdesin herhalde
YouTube bir bakabilecek misin

Sende çalışıyorsa girişeyim benim tv yi kurcalamaya
Aha,valla unuttum inan,hemen deneyeyim,bende starturl yüklü 5-10 dakikamı alır tvye açmak ve burada yazmak :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Oynuyor ,gayet güzel ,bende sıkıntı yok mesut :) güldürgüldürü izledim biraz :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt