Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

B Çevrimdışı

bayatbayat

Yeni Üye
12 Nis 2019
5
34
Umarım düzelir :ok ama konuyu yanlış yerde açmışsın yine,üstte link vermiştim ,oradan açarsan süper olur,burası modlama konusu çünkü ,sanırım üzüntüden göremedin verdiğim linki.
Birde buraya yazdığın konu başında vardı hemen altındaki başlık:

cevap yazdıktan sonra linki farkettim konuyu diğer tarafada açtım ilginiz için teşekkürler.

T Çevrimdışı

tito067

Yeni Üye
22 Nis 2019
6
34
Selamun aleyküm
Hayırlı akşamlar arkadaşlar
Öncelikle yazılımlar ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim.
Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
Resimlerini atmış olduğum vestel tv kullanıcısıyım, smart tv özelliğinde digitürk play programı bulunmamakta, 2018-2019 bazı forum sitelerinde denk geldiğim konu başlıkları var bazı vestel tvler güncelleme almış ve digitürk play smart tv bölümünde dahil olmuş.
Yazılım ile kullanmış olduğum tvye digitürk play programını atabilme şansım var mı?

file-60964d90b8fe14968.jpg
file-76e0ec130ad187639.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Selamun aleyküm
Hayırlı akşamlar arkadaşlar
Senin karta geleceğini sanmıyorum,çünkü eski bir kart,modlamayla da olacağını sanmıyorum açıkçası,güncelleme alan tvler yeni seri tvlerdir sevgili tito067 ,mesela MBXxx serisi kartlar içindir,maalesef bizim kartlar için bir gelişme yok(benimkilerde imzamda yazıyor) :ok
İlk açtığın konuda cevap vermiştim :) buraya da aktardım :ok

T Çevrimdışı

tito067

Yeni Üye
22 Nis 2019
6
34
İlk açtığın konuda cevap vermiştim :) buraya da aktardım :ok
Tv de bulunan eski kartları yeni seri kartlar ile değiştirme imkanımız var mı?
Yeni bir smart tv demek en düşük 2500 tl demek, Digitürk play üyeliği almayı düşünüyorum ama sırf tv yüzünden alamıyorum, laptopdan açıp görüntü aktarayım diyorum ama laptop da eski olduğu için ısınma ve kasma yapıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tv de bulunan eski kartları yeni seri kartlar ile değiştirme imkanımız var mı?
Yeni bir smart tv demek en düşük 2500 tl demek, Digitürk play üyeliği almayı düşünüyorum ama sırf tv yüzünden alamıyorum, laptopdan açıp görüntü aktarayım diyorum ama laptop da eski olduğu için ısınma ve kasma yapıyor.
selam,
size daha mantıklı çözüm sunalım ? :)
https://tavsiyeforumu.com/forum/tv-android-box.203/
andiroid box cihazı alın rahatınıza bakın

I Çevrimdışı

imhiret

Yeni Üye
28 Nis 2019
14
39
Aşağıda kırmızı noktalı işaretlediğim yerlerdeki (1) leri (0) yapmalısın :ok

24477alo.jpg

98754848i.jpg

çalışıyor kapatıp açtım sorun yok, şifresiz kayıt oluyor.

! hatırlatma
[0x5b2c] RecordingEncryptionMode = 1 [0x1] - [0x98611942][0x305][0x4]
[0x5b40] RecordingEncryptionType = 1 [0x1] - [0x69440414][0x305][0x4]

kayıtları halen şifreli olanlar Hex programı ile değerleri değiştirirken temiz dosyadan sadece bir rakamı değiştirin 01 ise sadece 1 rakamını 0 yapın , ilkinde iki değeride 00 yapmıştım yazılımı tv ye yükledim olmadı şifreli kayıt ediyordu, usb bellekteki editleyip yüklediğim phoenix_swprofile.bin e baktığımda 0B olduğunu gördüm, temiz yedekten tek rakam düzenleyerek sorunu gidermiş oldum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
... kayıtları halen şifreli olanlar Hex programı ile değerleri değiştirirken temiz dosyadan sadece bir rakamı değiştirin 01 ise sadece 1 rakamını 0 yapın , ilkinde iki değeride 00 yapmıştım yazılımı tv ye yükledim olmadı şifreli kayıt ediyordu, usb bellekteki editleyip yüklediğim phoenix_swprofile.bin e baktığımda 0B olduğunu gördüm, temiz yedekten tek rakam düzenleyerek sorunu gidermiş oldum.
Hımm,gerçi ben bizim kartlarda 01 olarak hiç görmemiştim,demekki MB82 kartlardaki profiller "01" olarak görünüyor,yani bir yerde hata var ama nerede :)
Gerçi güle güle kullan,en azından işin görüldü :ok

I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
Merhabalar mb90 tv için 2 sorum var:

1- Tvden youtube uygulamasını kaldırmak istiyorum mümkün mü? kaldırma isteğimin nedeni, teraspy'nin yaptığı usbden çalışan ott player yerine youtube linkini koyduğumda tvnin otomatik olarak yüklü olan app'ye yönlenmesini engellemek.

2- Üstteki amaç için sw profil ile oynama yaptım, bu sefer de TKGS menüsü gitti. Sw profil editlerken nerede yanlış yaptım? TKGS menüsü nasıl geri gelir?
elimde yedek sw profil yok maalesef

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dönmedi :)

Merhabalar mb90 tv için 2 sorum var:

1- Tvden youtube uygulamasını kaldırmak istiyorum mümkün mü? kaldırma isteğimin nedeni, teraspy'nin yaptığı usbden çalışan ott player yerine youtube linkini koyduğumda tvnin otomatik olarak yüklü olan app'ye yönlenmesini engellemek.

2- Üstteki amaç için sw profil ile oynama yaptım, bu sefer de TKGS menüsü gitti. Sw profil editlerken nerede yanlış yaptım? TKGS menüsü nasıl geri gelir?
elimde yedek sw profil yok maalesef
Kaldırmana gerek yok ;
1- Herhangi bir kanalı aç
2- O kanalı izlerken youtube tuşuna (yani favori1 tuşu) uzun süre bas
3- Karşına "Butonum ayarlandı" yazısı gelecek, böylece youtube tuşuna kanal atamış olduk,her bastığında atanan kanal açılacaktır :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt