İlk bulaşık makinesi tavsiyesi ve tesisat önerisi [Vestel BM 5302 X alındı]

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
kullanma kılavuzunda kombine deterjanlarda parlatıcı ayarının en düşüğe alınması tavsiye edilmiş ben bu ürünü kullanıp tuz ve parlatıcıyı da ayrıetten ekledim bu ürünün içinde hepsi zaten var mı ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
kullanma kılavuzunda kombine deterjanlarda parlatıcı ayarının en düşüğe alınması tavsiye edilmiş ben bu ürünü kullanıp tuz ve parlatıcıyı da ayrıetten ekledim bu ürünün içinde hepsi zaten var mı ?

Tablet yapıdaki ürünlerde genelde hepsi bir arada olur. Tuz zaten eklemeniz gereken bir materyal. Parlatıcı ayarı için;

• Program düğmesine basılı tutun.
• Makineyi açın.
• Ekranda "rA" ögesi görüntülenene kadar program düğmesine basmaya devam edin. Parlatıcı ayarı, su sertliği ayarını takiben yapılır.
• Makine, son ayarı görüntüleyecektir.
• Program düğmesini kullanarak seviyeyi ayarlayın.
• Ayarı kaydetmek için makineyi kapatın. Varsayılan seviye ayarı "4"tür. Bulaşıklar gerektiği gibi kurumuyorsa veya lekeliyse seviyeyi yükseltin. Bulaşıklarınızda mavi lekeler varsa seviyeyi düşürün.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Yıkama esnasında ayarlanmıyor sanırım eski antika tozlu yıllardır ellenmeyen bardakları koydum 70 dereceye aldım bitince sonuçlara göre parlatıcı ayarını yapacağım

bu arada makine gayet sessiz çalışmakta ses konusunda memnunuz.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
WhatsApp-Gorsel-2023-04-22-saat-14.19.09.jpg

bardaklar bu sefer jilet gibi çıktı 2 saatlik yoğun 70 derecede çalıştırdım 2-3 tane eski korozyonlu bardaklar için yapacak bir şey yok onlar çöpe gidecek

leke vs. bu sefer yoktu ama parlatıcı ayarını açamıyorum program düğmesine 20 30 saniye basılı tutuyorum tepki yok gerçi lazımda olmadı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
WhatsApp-Gorsel-2023-04-22-saat-14.19.09.jpg

bardaklar bu sefer jilet gibi çıktı 2 saatlik yoğun 70 derecede çalıştırdım 2-3 tane eski korozyonlu bardaklar için yapacak bir şey yok onlar çöpe gidecek

leke vs. bu sefer yoktu ama parlatıcı ayarını açamıyorum program düğmesine 20 30 saniye basılı tutuyorum tepki yok gerçi lazımda olmadı
Makinayı tamamen kapatıp bir süre bekledikten sonra açıp programlamayı deneyin.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Makineyi yaklaşık 15 gündür kullanmaktayım kısa izlenimlerime göre WIFI özelliği hiç iyi çalışmıyor evet gereksiz ama kullanışlı olsa en azından telefondan ne kadar süre kaldığını gösterse az da olsa kullanışlı derdim ama her bağlanmak istediğimde yeniden kurulum yaptırıyor makineyi görmüyor vs. Yıkama performansı iyi, bazen biz beceriksizlik yapıp üşenip kötü yerleştiriyoruz ama iyi yerleştirince normal olarak iyi yıkıyor sac kalitesi idare eder ön tarafı azıcık bükülüyor ses ise normal seviyelerde.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Makineyi yaklaşık 15 gündür kullanmaktayım kısa izlenimlerime göre WIFI özelliği hiç iyi çalışmıyor evet gereksiz ama kullanışlı olsa en azından telefondan ne kadar süre kaldığını gösterse az da olsa kullanışlı derdim ama her bağlanmak istediğimde yeniden kurulum yaptırıyor makineyi görmüyor vs. Yıkama performansı iyi, bazen biz beceriksizlik yapıp üşenip kötü yerleştiriyoruz ama iyi yerleştirince normal olarak iyi yıkıyor sac kalitesi idare eder ön tarafı azıcık bükülüyor ses ise normal seviyelerde.
Ekstra çok fazla özelliğe gerek yok derken...

:ok

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Bu arada parlatıcı ayarını yapabildim sonunda 1'e getirdim bayağı kötü oldu tepsi falan ıslak çıktı geri eski haline alıyorum. zaten bir sıkıntı da yoktu niye değiştirdim ki

Geri
Üst Alt