İhlas su arıtıcı bakım zamanında garanti dışı demesi

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
Hocam zaten orjinali yeteri kadar filtreleme yapmıyor mu? Neden ek filtreye ihtiyac duydunuz? Bize her gelen suyun cok guzel oldugunu nerden aldigimizi falan sorarlar. Aritici oldugunu duyunca sasiriyorlar.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam zaten orjinali yeteri kadar filtreleme yapmıyor mu? Neden ek filtreye ihtiyac duydunuz? Bize her gelen suyun cok guzel oldugunu nerden aldigimizi falan sorarlar. Aritici oldugunu duyunca sasiriyorlar.
Aynen hocam,sıkıntı şu ki cihaza müdahale olarak görülüyor bu durum.İlave filtreden ziyade sistem yapısını değiştmek olur.Bu da haklı olarak cihazın su kaçağı , gibi durumlarda garanti dışı bırakır firma.

E Çevrimdışı

ercan_elo_bil

Yeni Üye
6 Tem 2021
11
41
20210718_142235.jpg
20210718_143704.jpg

10 gün sonra evi su bastı, servis hem garanti dışı bıraktı cihazı hem de vidayı gevşeterek su kaçırmasını sağladı arıtıcının, haznesi dolunca dışarıya vermiş suyu, tezgah mdf vs hepsi şişmiş su çekmiş tahtalar..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
20210718_142235.jpg
20210718_143704.jpg

10 gün sonra evi su bastı, servis hem garanti dışı bıraktı cihazı hem de vidayı gevşeterek su kaçırmasını sağladı arıtıcının, haznesi dolunca dışarıya vermiş suyu, tezgah mdf vs hepsi şişmiş su çekmiş tahtalar..
geçmiş olsun yukarıda da yazmıştım , çift membran takma gereğiniz neydi acaba?Servisi tabi ki haklı bulmuyorum ancak çift membran takmak sisteme müdahale sayılır , ilave filtre den çok çok başka bir durumdur.

E Çevrimdışı

ercan_elo_bil

Yeni Üye
6 Tem 2021
11
41
Adem bey merhaba,

Yetkili servis aradı(Zukrullah Geylani) videodaki dediğiniz gibi belgeyi iptal ettiklerini söylediler ve bana 3 yıl garantinin devam edeceğini söyleyip yeni servis formu göndereceklermiş.

Servis formunda yazan Zukrullah fakat servise gelen onun yeni elemanı imiş onun adını kullanarak servis formu düzenlemiş, Zukrullah bey servis elemanın yeni olduğundan bilmediğini ve ikaz edildiğini söyledi.

bilginize...
A Adem Helvacı

Yetkili servisin bu şekilde ve böyle bir gerekçe ile ürünü garanti dışı bırakma hakkı hiç bir yasa ve yönetmelikte YOK.

Yetkili servislerin kendisini ilah zannettiği günümüz koşullarında bu densizlere en güzel cevabı Hakem heyetleri vermektedir.

Ürününüzde çalışmayı engelleyici bir durum yok, ürününüzde arıza yok, sizin de bir talebiniz yok.

Hiç bir Allah'ın kulu o ürünü garanti dışı bırakamaz.

Sizin imzanız var mı o belgede?

Daha detaylı bilgi veriri ve biraz görsel paylaşabilirseniz video yapar yayınlar ve o servise HODRİ MEYDAN çekeriz halkın önünde.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey merhaba,

Yetkili servis aradı(Zukrullah Geylani) videodaki dediğiniz gibi belgeyi iptal ettiklerini söylediler ve bana 3 yıl garantinin devam edeceğini söyleyip yeni servis formu göndereceklermiş.

Servis formunda yazan Zukrullah fakat servise gelen onun yeni elemanı imiş onun adını kullanarak servis formu düzenlemiş, Zukrullah bey servis elemanın yeni olduğundan bilmediğini ve ikaz edildiğini söyledi.

bilginize...
A Adem Helvacı
Merhaba;
Mağduriyetiniz giderildiğine göre videoyu liste dışı bırakıyorum zira söz vermiştim.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Hocam benzer durum kumtel ocakta başıma geldi.Doğalgazcı kutuyu açtı diye garanti dışı bıraktı sonra şikayet ettim afederseniz epey öttürdüm görevliyi.ama vijdansız kumtel faturayı görevliye kesmiş aradı beni böyle böyle abi şikayet etmişsin maaşımdan kesecekler ben ne dediyseler onu yaptım diye.Bende acıdım netice de bende emekçiyim şikayet talebimi geri çektim.Kısaca yıldım artık uğraşmaktan.
Örneğin biri beni dolandırsa, mahkum ettirsem, beni dolandıran da "ben maaşla çalışıyorum" dese, "peki o zaman iyi ki dolandırdın beni" mi diyeceğim? Patron "öldür" dese öldürecek miymiş?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ağzına sağlık ustam onların anladığı dil bu.
Gizli saklı iş çevirmem ben, firmaların da yüzüne karşı söylüyorum yetkilileri beni aradıklarında.

Bu videoları firmalara şantaj yapmak için çekiyorum, nasıl şantaj? ''Siz vatandaşın sorununu çözün ben de videoyu kaldırayım'' şantajı :)

Madem anladıkları dil bu, keyifleri bilir biz de o dilden konuşuyoruz işte :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri