İhlas su arıtıcı bakım zamanında garanti dışı demesi

E Çevrimdışı

ercan_elo_bil

Yeni Üye
6 Tem 2021
11
41
merhaba,

Ben başvurmadığım halde İhlas su arıtıcı servisi benden randevu alarak bakıma geldi.
Arıtıcının ön filitresine bir filitre daha eklemiştim, bu eklentiden dolayı garanti dışı demekte.
herhangi bir bozukluk yok sorun yok neden durup dururkene nasıl garanti dışı diyor?

bunu hakem heyetine taşısam çözebilir miyim?

a14726e7-085b-4999-b4c8-f0723e7eec2a_Deeee.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yetkili servisin bu şekilde ve böyle bir gerekçe ile ürünü garanti dışı bırakma hakkı hiç bir yasa ve yönetmelikte YOK.

Yetkili servislerin kendisini ilah zannettiği günümüz koşullarında bu densizlere en güzel cevabı Hakem heyetleri vermektedir.

Ürününüzde çalışmayı engelleyici bir durum yok, ürününüzde arıza yok, sizin de bir talebiniz yok.

Hiç bir Allah'ın kulu o ürünü garanti dışı bırakamaz.

Sizin imzanız var mı o belgede?

Daha detaylı bilgi veriri ve biraz görsel paylaşabilirseniz video yapar yayınlar ve o servise HODRİ MEYDAN çekeriz halkın önünde.

E Çevrimdışı

ercan_elo_bil

Yeni Üye
6 Tem 2021
11
41
benim herhangi bir imzam yok, fakat evde babam vardı, farklı bir kağıt servis formuna imza atmış sanırım.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Kafasına göre randevu oluşturmak nedir Allah aşkına, bir de her hangi bir arıza olmadan garanti dışı bırakıp gidiyor. Heralde o filtreyi kendisinden almadınız diye böyle birşey yapmış veya başka bir nedeni var. Bence peşini bırakmayın, Allah bilir daha kaç kişiye yapmıştır bunu.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
Ben 5-6 yildir kullaniyorum sanirim ihlas su aritma. 6 ayda bir kendileri arayip gelirler. 100 lira gibi bir ücret karsiligi filtreleri degistirirler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kafasına göre randevu oluşturmak nedir Allah aşkına, bir de her hangi bir arıza olmadan garanti dışı bırakıp gidiyor. Heralde o filtreyi kendisinden almadınız diye böyle birşey yapmış veya başka bir nedeni var. Bence peşini bırakmayın, Allah bilir daha kaç kişiye yapmıştır bunu.
Hocam benzer durum kumtel ocakta başıma geldi.Doğalgazcı kutuyu açtı diye garanti dışı bıraktı sonra şikayet ettim afederseniz epey öttürdüm görevliyi.ama vijdansız kumtel faturayı görevliye kesmiş aradı beni böyle böyle abi şikayet etmişsin maaşımdan kesecekler ben ne dediyseler onu yaptım diye.Bende acıdım netice de bende emekçiyim şikayet talebimi geri çektim.Kısaca yıldım artık uğraşmaktan.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Saçmalık siz arıtma cihazına dokunmamışsınız ki gelen hatta bir filtre daha eklemişsiniz.
aynı filtreyi arıtmanın önüne takmak yerine su saatinin oraya takmış olsaydınız
ne olacaktı.?

Saçmalığın daniskası abi, Ondan sonra biz bunları ifşa edince de ''Adem abi niye öyle yapıyorsun?'' diyor servis arkadaşlar.

Ne yapalım kardeşim? Meydanı size bırakınca durum ortada..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konu Sahibi Arkadaş;

Al bu videoyu, o firmanın yetkilisine ulaştır. Yetkili servise değil, GELİŞİM denen o şirkete ulaştır.

Sorunu çözüyorlarsa çözüyorlar, çözmüyorlar ise bana bilgi verin, yasal işlemler için gerekli bilgileri paylaşacağım size.

E Çevrimdışı

ercan_elo_bil

Yeni Üye
6 Tem 2021
11
41
Ününe bağladığım 2. arıtma filitresi mavi borulu olan.(resimde)

Bana 60 TL e 5micron dediği filitreyi satmaya çalışıtı almadım cünkü cok az kullandım arıtıcıyı, eğer alsa idim garanti dışı kalmayacaktı.

Cihazın hiç bir problemi yok, 6 aylık bakım diyere sürekli arıyorlardı sonunda açtım telefonu hemen gelmek istediler tamam dedim.

20210708_220558.jpg

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138

Bana 60 TL e 5micron dediği filitreyi satmaya çalışıtı almadım cünkü cok az kullandım arıtıcıyı, eğer alsa idim garanti dışı kalmayacaktı.

Cihazın hiç bir problemi yok, 6 aylık bakım diyere sürekli arıyorlardı sonunda açtım telefonu hemen gelmek istediler tamam dedim.

20210708_220558.jpg
Vaay bee müşteriye zorla filtre satmaya kalk, almayıncada garanti dışı kalır diye tehdit et, bu yüzsüzlük yetmezmiş gibi 6 aylık ürünü sırf senden filtre almadı diye garanti dışı et. Bu servisle uğraşmak lazım, bırakma peşini hocam.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

20210708_220558.jpg
hocam siz çift membran mı taktınız?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt