İade mağduriyeti

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
zaten işlemci de sorun olmasaydı amd teknik servisi ve sonrasında vatan bilgisayar para iadesi kararı vermezdi, al bunu sorunu yok der başından savardı. biraz uğraştık fiş verdiler vatanın başka mağazasından fiyat farkı ödemeden yenisini verdiler.
Yenisini verdilerse iyi hocam.
İşlemci gibi ürünlerde hata oranı çok ama çok düşük olur diye düşünüyorum.
Sonuçta insan eli değmeden üretiliyor neredeyse.
Sorunu çözebilmenize sevindim.
Yenisinde bir sıkıntı var mı?
PBO açıkken sıcaklık anormalse macunu iyi bir macunla değiştirin derim.
Pahalıdır ama Cooler Master Mastergel Maker düşünebilirsiniz.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Yenisini verdilerse iyi hocam.
İşlemci gibi ürünlerde hata oranı çok ama çok düşük olur diye düşünüyorum.
Sonuçta insan eli değmeden üretiliyor neredeyse.
Sorunu çözebilmenize sevindim.
Yenisinde bir sıkıntı var mı?
PBO açıkken sıcaklık anormalse macunu iyi bir macunla değiştirin derim.
Pahalıdır ama Cooler Master Mastergel Maker düşünebilirsiniz.
İşlemcilerde hata oranı düşük olsa da yinede olabiliyor özellikle yeni process ilk kullanıldığında. Zen 2 işlemciler ilk çıktığında anakartların voltaj profilleri sıkıntılıydı yükte çok yüksek voltaj verdikleri için işlemcilere zarar bile verebiliyordu. Yani anakart kaynaklı oluyordu problem sonra sürekli AGESA firmware güncellemeleri göndererek yavaş yavaş çözdüler problemi. Bu arada 3600ün stok soğutucusu yetersiz geliyor macun konusunda haklısınız kendi macunu kötü ama PBO ya girdiğinde işlemci stok soğutucu tutamıyor yeniden düşüyor hızı. Ucuz bir hava soğutucu veya ikinci el Wraith Prism bu işi çözer.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben 3100 kullanıyorum aynı soğutucuyla bunu bile soğutmakta zorlanıyor çok yüksek hava akımı istiyor kasa içinde. Ancak performans gerçekten mükemmel serinin en düşük modeli bile beni tatmin etti genel kullanım + basit foto/video editleme için kullanılıyor Zen 3 serisini beklemek için almıştım ama şimdilik kullanmaya karar verdim gayet yeterli performansı.

zaten işlemci de sorun olmasaydı amd teknik servisi ve sonrasında vatan bilgisayar para iadesi kararı vermezdi, al bunu sorunu yok der başından savardı. biraz uğraştık fiş verdiler vatanın başka mağazasından fiyat farkı ödemeden yenisini verdiler.
Vatan'ın satış sonrası hizmetleri biraz sıkıntılı sorununuzun çözülmesine sevindim, geçmiş olsun.

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
prime95 stress testi ile 80 dereceyi geçmedi , tam yükte 4.2 ghz hız da sorun yok şimdilik. malum pandemi , dolar, iyi bir soğutucu alacak bütçe yok. stok soğutucu ile devam ediyoruz şimdilik. teşekkür ederim tavsiyen için

Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşlemcilerde hata oranı düşük olsa da yinede olabiliyor özellikle yeni process ilk kullanıldığında. Zen 2 işlemciler ilk çıktığında anakartların voltaj profilleri sıkıntılıydı yükte çok yüksek voltaj verdikleri için işlemcilere zarar bile verebiliyordu. Yani anakart kaynaklı oluyordu problem sonra sürekli AGESA firmware güncellemeleri göndererek yavaş yavaş çözdüler problemi. Bu arada 3600ün stok soğutucusu yetersiz geliyor macun konusunda haklısınız kendi macunu kötü ama PBO ya girdiğinde işlemci stok soğutucu tutamıyor yeniden düşüyor hızı. Ucuz bir hava soğutucu veya ikinci el Wraith Prism bu işi çözer.

Ben 3100 kullanıyorum aynı soğutucuyla bunu bile soğutmakta zorlanıyor çok yüksek hava akımı istiyor kasa içinde. Ancak performans gerçekten mükemmel serinin en düşük modeli bile beni tatmin etti genel kullanım + basit foto/video editleme için kullanılıyor Zen 3 serisini beklemek için almıştım ama şimdilik kullanmaya karar verdim gayet yeterli performansı.
Prism'in ikinci el piyasası balon açıkçası.
Soğutmada iyi iş görür ama, gürültü seviyesi fön makinesi ile aynı.
92 mm fanı sağ olsun.

Bende de 2600 var, stok soğutucuyu daha sessiz olsun diye değiştirdim.
Be Quiet Pure Rock 2 aldım ben de.
Maksimum devirde bile oldukça iyi.
Genelde maksimum devirde kullanıyorum, boşta 35'i geçmiyor.

Stok soğutucu da güzel bir macunla daha iyi iş çıkarabiliyor.
Tabi stok soğutucunun aşırı basit olması bunun nedeni aslında.
İşlemcinin ısınması değil.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
prime95 stress testi ile 80 dereceyi geçmedi , tam yükte 4.2 ghz hız da sorun yok şimdilik. malum pandemi , dolar, iyi bir soğutucu alacak bütçe yok. stok soğutucu ile devam ediyoruz şimdilik. teşekkür ederim tavsiyen için.
Revizyonlu üretim olanlardan denk gelmiş olabilir bunlar biraz daha az agrasif turbo yapıp daha serin çalışıyor. Üretimde küçük farklar olması lazım.

Prism'in ikinci el piyasası balon açıkçası.
Soğutmada iyi iş görür ama, gürültü seviyesi fön makinesi ile aynı.
92 mm fanı sağ olsun.

Bende de 2600 var, stok soğutucuyu daha sessiz olsun diye değiştirdim.
Be Quiet Pure Rock 2 aldım ben de.
Maksimum devirde bile oldukça iyi.
Genelde maksimum devirde kullanıyorum, boşta 35'i geçmiyor.

Stok soğutucu da güzel bir macunla daha iyi iş çıkarabiliyor.
Tabi stok soğutucunun aşırı basit olması bunun nedeni aslında.
İşlemcinin ısınması değil.
Fiziksel olarak yüzey alanı az geliyor Wraith Stealth in çok kısa biraz daha uzun olsa daha iyi soğutabilir aslında. Prismin olayı denk getirip almak benim bir arkadaşım 150tl ye bulup aldı bazen ayrı soğutucu alanlar umursamayıp çok ucuza satabiliyor ancak normal ikinci el satış fiyatına gidip marka bir kule soğutucu alınabilir. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt