İade mağduriyeti

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
2019 da Vatan bilgisayar'dan aldığım reyzen 5 3600 işlemci aldığımdan beri ara ara sorun çıkarıyordu, artık bilgisayarı kullandıramaz duruma geldi ve "DEĞİŞİM" için Vatan bilgisayara teslim ettim. bu gün mesaj geldi iade alınacak diye, mağduriyetim ise; ben değişim istedim kat'iyen iade istemedim çünkü 1.100 tl ye aldığım ürün şu an 2000 tl onlar da bunu bildikleri için değişim değil de iade kararı almış, kanunlara göre benim adıma karar verebiliyorlar mı? değişim istediğim ürüne para iadesi kararı verebiliyorlar mı ? ver mı böyle hakları?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Onarim mümkün değilse sizinde firma gibi seçim hakkınız var

Garanti süresince para iadesi istemiyorsanız ürünün muadil veya bir üstünü size vermek zorunda

Eger yine de para iadesi yapmak isterlerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz

Birde is uzar ise maldan faydalanamama vs tazminat davasına kadar uzatabilirsiniz konuyu

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
Tabiki verebilir, ama şunu hatırlıyorum fark da alınabiliyordu. A Adem Helvacı ?

Bu arada geçmiş olsun
teşekkür ederim. sağolun
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Onarim mümkün değilse sizinde firma gibi seçim hakkınız var

Garanti süresince para iadesi istemiyorsanız ürünün muadil veya bir üstünü size vermek zorunda

Eger yine de para iadesi yapmak isterlerse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz

Birde is uzar ise maldan faydalanamama vs tazminat davasına kadar uzatabilirsiniz konuyu
teşekkür ederim, sağ olun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sorun neydi ki?
İşlemcinin arızalı çıkması çok nadir yaşanabilecek bir şey.
Kullanılmış veya teşhir ürün almadığınıza emin misiniz?
İşlemci kutularında güvenlik etiketi olur, ilk kez açıldığı belli olsun diye.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
:kiskis ya bugün bende iade mağduru oldum onaylanan hesaba yatan krediyi zoraki iptal ettim ziraat bankası çarpmak istedi sabah sabah orda dur dedim hayat sigortası ilave ailem ziraat güncesinde sigortası extra ziraat eşya sigortası hayırdır dedim ne oluyor bunlar ne 1 kredi 3 sigorta yukardan üstlerinden emir gelmiş extra kredi bağlantısız iki sigortayı kabul etmeyene kredi yokmuş krediyi hesaba geçtikten sigortaların primini kestikten sonra bana bunu söyledi şimdi prim iadesi bekle 10 güne kadar primler iade edilecekmiş para almaya gittik para verip geldik devlet bankası diye hesap aç kanunsuz işlem yapsınlar memleket ne hale gelmiş insanın acil işi olsa mecbur kabul edecek bddk şikayet ettim insanın aklıyla dalga geçiyorlar'ya en çok ona kızdım dosya parası yerine yeni icatları sigorta paketi satmak olmuş :sopa

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
:kiskis ya bugün bende iade mağduru oldum onaylanan hesaba yatan krediyi zoraki iptal ettim ziraat bankası çarpmak istedi sabah sabah orda dur dedim hayat sigortası ilave ailem ziraat güncesinde sigortası extra ziraat eşya sigortası hayırdır dedim ne oluyor bunlar ne 1 kredi 3 sigorta yukardan üstlerinden emir gelmiş extra kredi bağlantısız iki sigortayı kabul etmeyene kredi yokmuş krediyi hesaba geçtikten sigortaların primini kestikten sonra bana bunu söyledi şimdi prim iadesi bekle 10 güne kadar primler iade edilecekmiş para almaya gittik para verip geldik devlet bankası diye hesap aç kanunsuz işlem yapsınlar memleket ne hale gelmiş insanın acil işi olsa mecbur kabul edecek bddk şikayet ettim insanın aklıyla dalga geçiyorlar'ya en çok ona kızdım dosya parası yerine yeni icatları sigorta paketi satmak olmuş :sopa
Kredi notunuz düşmese bari. :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kredi notunuz düşmese bari. :hihi
Nerden bildin düştüğnü sisteme kullandırılmış gözüktüğü için kredi notum düşmüş x bankasına gittim notunuz düşük dedi onay vermedi kredi çekmek için sistem güncellemesi beklemem lazım mış neyse vaz geçtim zaten faiz ödemekten kurtulmuş oldum sayelerinde acil durumda yok zaten iyi oldu :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Nerden bildin düştüğnü sisteme kullandırılmış gözüktüğü için kredi notum düşmüş x bankasına gittim notunuz düşük dedi onay vermedi kredi çekmek için sistem güncellemesi beklemem lazım mış neyse vaz geçtim zaten faiz ödemekten kurtulmuş oldum sayelerinde acil durumda yok zaten iyi oldu :hihi
Kredi alıp iade etsen bile notun düşer.
Çünkü bankanın ödeme planını bozmuş oluyorsun borcu anında ödeyerek. :hihi

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
Sorun neydi ki?
İşlemcinin arızalı çıkması çok nadir yaşanabilecek bir şey.
Kullanılmış veya teşhir ürün almadığınıza emin misiniz?
İşlemci kutularında güvenlik etiketi olur, ilk kez açıldığı belli olsun diye
Kardeşim için geçen sene Ryzen 5 3600 sıfır kutu da aldı açılmamış işlemci almıştım, sistem boşta bile yüksek ısı vardı, CPB otomatik de agresif çalışan bir işlemci olduğu için baya ısınıyordu, çoğu kişi de de böyle zaten, biz de biostan hızı ve voltajı sabitledik ama 1 sene boyunca mavi ekran hatalarından kurtulamadık araya pandemi de girdi götüremedik servise, ta ki tamamen çalışmamaya başlayana kadar. o kadar işlemci kullandım ilk kez bu model de sorun yaşadım, biraz uğraştık ama değişim oldu şu an bir sorunu yok, sanırım vatan bilgisayar dolar kurundan dolayı ürün değişiminden kaçınıp düşük fiyatlı faturalı müşteriye para iadesi dayatıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kardeşim için geçen sene Ryzen 5 3600 sıfır kutu da aldı açılmamış işlemci almıştım, sistem boşta bile yüksek ısı vardı, CPB otomatik de agresif çalışan bir işlemci olduğu için baya ısınıyordu, çoğu kişi de de böyle zaten, biz de biostan hızı ve voltajı sabitledik ama 1 sene boyunca mavi ekran hatalarından kurtulamadık araya pandemi de girdi götüremedik servise, ta ki tamamen çalışmamaya başlayana kadar. o kadar işlemci kullandım ilk kez bu model de sorun yaşadım, biraz uğraştık ama değişim oldu şu an bir sorunu yok, sanırım vatan bilgisayar dolar kurundan dolayı ürün değişiminden kaçınıp düşük fiyatlı faturalı müşteriye para iadesi dayatıyor.
CPU değil de anakartta aramalıydınız sorunu bence. :alala
Anakart MSI mıydı?
Hızı ve voltajı sabitlemek ince iştir. İşin bellek frekansı tarafına da el atılması gerekebilir çünkü.
Yani mavi ekran almanızın sebebi muhtemelen stabiliteyi yakalayamamış olmanızdan.
Boost'u kapatıp, macunu daha iyisi ile değiştirmeniz yeterdi bence.
Stok soğutucuda gelen macun ortalama bir macun.

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
CPU değil de anakartta aramalıydınız sorunu bence. :alala
Anakart MSI mıydı?
Hızı ve voltajı sabitlemek ince iştir. İşin bellek frekansı tarafına da el atılması gerekebilir çünkü.
Yani mavi ekran almanızın sebebi muhtemelen stabiliteyi yakalayamamış olmanızdan.
Boost'u kapatıp, macunu daha iyisi ile değiştirmeniz yeterdi bence.
Stok soğutucuda gelen macun ortalama bir macun.
işlemciyi 3 farklı siteme takıp denedim Asus, Msi, Gigabayte hepsinde de aynı, işlemci bios ayarlarına dokunmadan da aynı sorun devam ediyordu, hız aşırtma konusunda deneyimim var 2008 den beri ihtiyaç duyarsam yaparım, 3.6 ghz de bile sorun çıkaran bir işlemciden bahsediyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
işlemciyi 3 farklı siteme takıp denedim Asus, Msi, Gigabayte hepsinde de aynı, işlemci bios ayarlarına dokunmadan da aynı sorun devam ediyordu, hız aşırtma konusunda deneyimim var 2008 den beri ihtiyaç duyarsam yaparım, 3.6 ghz de bile sorun çıkaran bir işlemciden bahsediyorum
İlginç. 3600'ü deneyimleme fırsatım olmadı.
İşlemcide sorun olma ihtimali yine de düşük geliyor.
Performans testlerinde, benchmarklarda olması gereken skoru alıyorsa sorun yoktur bence.
Mağazanın döviz kuru ayağına çamura yatması sinir bozucu.
Umarım lehinize bir sonuç alırsınız.

R Çevrimdışı

RamazanBoz

Yeni Üye
31 Eki 2020
9
38
İlginç. 3600'ü deneyimleme fırsatım olmadı.
İşlemcide sorun olma ihtimali yine de düşük geliyor.
Performans testlerinde, benchmarklarda olması gereken skoru alıyorsa sorun yoktur bence.
Mağazanın döviz kuru ayağına çamura yatması sinir bozucu.
Umarım lehinize bir sonuç alırsınız.
zaten işlemci de sorun olmasaydı amd teknik servisi ve sonrasında vatan bilgisayar para iadesi kararı vermezdi, al bunu sorunu yok der başından savardı. biraz uğraştık fiş verdiler vatanın başka mağazasından fiyat farkı ödemeden yenisini verdiler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt