Hyundai Sahipleri Dikkat. Seyir Halinde Direksiyon Kilitlenme Riskiniz Olabilir

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Aynı araç firmasının Türkiyedeki durumu ise biraz farklı. 4 ay kadar önce haberlerde görmüştüm. Vatandaş 4 sene kadar önce sıfır almış. Araçta bir sürü motor ve şanzıman sorunu çıkmış ve çözüm bulunamıyor. Adam dava açmış. Dava 4 yıldır devam ediyor. Adam da arabayı kullanamadığından garaja çekmiş. Ara ara çekici üstüne atıp arabayı pankartlarla süsleyerek şehirde gezdiriyordu arabayı. Hatta röportajında "Gezmek için araba aldım ama şimdi arabayı gezdiriyorum." diye bir cümle kurmuştu.

Sanırım o taksici abimiz bu araçla bir kazaya karışıyor. Kaza ağır olmadığından araçtaki bu kusurlar kazaya bağlanamıyor ve servis aracı garanti dışı bırakmıyor. Motor değişim öneriyor fakat araç sahibi bunu reddedip sıfır araçla değişim istiyor. Servis de aracın kazaya karışmış olmasından ötürü bunu reddediyor.

Sonrasında mahkemeye taşınıyor ve mahkeme kararı taksici abiyi haklı buluyor. Firma itiraz ediyor ve karar yerinde bulunmayıp bozuluyor. Dava da üst mahkemede 4 yıldır devam ediyor.

Bu konu özelinde firmanın iyi niyetini suistimal söz konusu olabilir yani. Davayı bu kadar uzatan da bu zaten. En azından kaleiçi taksicilerinden o abiyi tanıyorum diyen bir taksiciden duyduklarıma göre.

Bunları yazmadan mahkeme dosyalarını bulup okumaya çalıştım ama abimiz paylaşmamış herhalde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri