huawei mate 10 pro mu? iphone 7 plus mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
umut islemci onemlidir ama
Donanim yazilim uyumu daha önemlidir
Bunu biliyorsun

Bunun en iyi örneği apple üretimi cihazlar

Minumum sistemle
Donanimda zirve yapmis tum android cihazlari tokatlamasi gibi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
umut islemci onemlidir ama
Donanim yazilim uyumu daha önemlidir
Bunu biliyorsun

Bunun en iyi örneği apple üretimi cihazlar

Minumum sistemle
Donanimda zirve yapmis tum android cihazlari tokatlamasi gibi.

Ben işlemciden çektiğim için öyle dedim. Yoksa en iyi uyum öyledir. Kirin cihazlar bunu biraz hissettiriyor sanki.
Tokatlama işi biraz şüpheli şimdilik. App Store'a uygulama sokmak kolay değil.:p

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Aynen oyle bunu google yapmali artik
Resmen copluge dondu play

Xiaomi turkiyeye giriş yapsa ahhh ahhh
Dusunemiyorum test icin mi5 kullanmistim
Yag gibi akiyordu

Adamlarin gonullu yazilim ekibi bos durmuyor ki herhafta yazilim guncellemesi cikariyorlardi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynen oyle bunu google yapmali artik
Resmen copluge dondu play

Xiaomi turkiyeye giriş yapsa ahhh ahhh
Dusunemiyorum test icin mi5 kullanmistim
Yag gibi akiyordu

Adamlarin gonullu yazilim ekibi bos durmuyor ki herhafta yazilim guncellemesi cikariyorlardi

Aynen öyle. Huawei o kadar sık güncelleme vermiyor.
Xiaomi sürekli güncelleme veriyor.

Yeni telefon alma durumu olursa Xiaomi alabilirim. Düşük donanım sıktı artık. :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw ben USA dan bir sürü yere veya sosyal medya dan da aynı şekilde orasını takip ediyorum
APPLE dan hemen herkes şikayetçi gibi ama herkes yine de Apple kullanıyor !!

geçen birisine şu oldu(ben ilk defa duydum bunu)

...Telefon Apple tabiki;Operator de dünyanın en büyüğü "ATT"! ve bu kişiyi birisi arıyor;
ama arayan numara kendi numarası yaw!! böyle bir şey olabilirmi???

sonra bu kişi geri arama yapıyor ama telefonu çalmıyor tabiki....

sonra muhabbet başlıyor ama olay bence ATT kaynaklı olmalı ve bir ATT yetkilisi anında olaya müdahil oluyor
her nereden bulduysa bizim başlığı!! bende bu arada biraz ufaktan giriştim bu sefer ismini veren hanım bana
"özel" den bir şeyler yazdı ama tam tersine güzel ve doğru şeyler yazdı ne hikmetse! ben salladım geçtim tabiki

kişiye de anında kullanıcı adı/p-w değiştir demiştim...

Yazılım bana göre her yerde sorun(Marka bazlı olarak)
Android ayrı bir alem ve hala bazı sistemler de sıkıntılı çalışıyor!
>Andro sistemi TV işinde de ciddi sorunlu! ben yıllardır ısrarla atın bunu dedikçe herifler ne varsa yazılımla
Andro dan TV nin içine ediyorlar! benzeri Telefonlar da içinde aynen böyledir!

>Androlu MediaPlayer(TVBox lar) yine sorunlu olarak ayrı bir alem

kısaca hep sorun hep sorun!

adamlar ısrarla mal satmak adına "All-in-One" sistemler yapıyorlar ama olmuyor olmuyor olmuyor yaw

Bence işin Telefon ayağı en masum yanı gibi geliyor! sen içine yazılım diye bir alay şeyi yükle sonra uğraş dur
yazılımcılar Bug-Fix yapsın diye!

Bir şeyi düzeltiyorsun ama ardın dan başka bir Bug çıkarıyor!

Apple bir de 4/5/6 kağıda mal satıyor yaw!

Amerikalı bile aşırı dert yanıyor bundan üstelik orada daha ucuz olsa bile herifler bizden daha fazla isyan ediyorlar!
Bize nasılsa koymuyor basıp alıyoruz!

sonra da Marka muhabbeti yapıp girişiyoruz biribirimize!

Çin li ise acaip köşeyi dönüyor bu arada!

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Xiaomi çoğu ülkede resmi olarak yok. Bizim ülkemize de getiren bir tane firma var sanırım.
Servisini beğenmiyorlar sanırım ama ben yeni telefon alacak olsam Xiaomi alırdım.
İşlemci bence telefonda en önemli şey. (Bendeki zayıf maalesef. :confused:)
xiaomi yi getiren farklı farklı firmalar var. kvk garantili var delta garantili var ve birde evo bilişim teknolojileri garantili var. başka varsa ben bilmiyorum. normal distiribitor garantili şekilden dağlar kadar fark olmadığına inanabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
xiaomi yi getiren farklı farklı firmalar var. kvk garantili var delta garantili var ve birde evo bilişim teknolojileri garantili var. başka varsa ben bilmiyorum. normal distiribitor garantili şekilden dağlar kadar fark olmadığına inanabilirsiniz.
Zaten getirten insan bir anlamda distribütör oluyor, önemli olan işini düzgün yapması. Bazıları memnuniyetsizliklerini dile getirmiş başka sitelerde ben de onu söyledim. Ki ben kaç tane firmanın getirdiğini bilmiyorum. :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Zaten getirten insan bir anlamda distribütör oluyor, önemli olan işini düzgün yapması. Bazıları memnuniyetsizliklerini dile getirmiş başka sitelerde ben de onu söyledim. Ki ben kaç tane firmanın getirdiğini bilmiyorum. :)
evet mantık aynı sonuçta aldığın samsung tellerin filan çoğu markanın servisi kvk oluyor genelde. servis aynı sadece marka tr ye giriş yapamıyor. onun sebebi de markanın çift hattan vazgeçmemesi türkiyede ki operatörlerin de bunu kabul etmeyip adamları türkiye ye sokmak istememeleri.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
evet mantık aynı sonuçta aldığın samsung tellerin filan çoğu markanın servisi kvk oluyor genelde. servis aynı sadece marka tr ye giriş yapamıyor. onun sebebi de markanın çift hattan vazgeçmemesi türkiyede ki operatörlerin de bunu kabul etmeyip adamları türkiye ye sokmak istememeleri.
GM telefonlar peki nasıl satışta?
Onlar da çift hatlı.
Gerçi başarı zaten gsm firması. :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Android One, 5 modellerinde çift hat vardı sanki.
Operatörün de işine gelmez tabi çift hat desteği.
evet 5 de var. geri gelenlerde yok. zamanında giriş yapmış bir model trye. xiaomi için operatörler şart koymuş tek hat diye onlar da çift hat olayından vazgeçmemişler. ilerki zamanlar da eminim giriş yaparlar bence yapmasınlar böyle daha uygun garanti işide aynı kapıya çıkıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
evet 5 de var. geri gelenlerde yok. zamanında giriş yapmış bir model trye. xiaomi için operatörler şart koymuş tek hat diye onlar da çift hat olayından vazgeçmemişler. ilerki zamanlar da eminim giriş yaparlar bence yapmasınlar böyle daha uygun garanti işide aynı kapıya çıkıyor.

Çift hat bazıları için avantaj tabi.
Beni ilgilendiren tek kısım donanım gücü.
Onlardan kısmadıktan sonra sıkıntı yok. Ki firmanın da olayı bu. F/P olmaları.

M Çevrimdışı

merakli_turk

Yeni Üye
6 Haz 2018
7
Android telefon her zaman özgürlüktür. ios bana göre para yolma yöntemi. oyun yükleyeceksin para, bir yükleyeceksin para... o yüzden android her zaman özgürlük

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt