🔥Homatics X THX Home Click 🔥Akıllı ev sineması Ses Sistemi 2.Type C girişi için üretilen ürün.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
BlackB BlackB HDMI çıkışı varmış HDMI üzerinden bağlanırsın ses alırsın

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
BlackB BlackB HDMI çıkışı varmış HDMI üzerinden bağlanırsın ses alırsın
Hdmi' dan TV' ye zaten bağlıdır diye düşünüyorum. Sanırım bir bağlantı değişikliği yapmaya gerek olmaz.

Ancak düzeltmem gerekiyor. Bu cihaz aynı zamanda DVD oynatıcı içeriyor ve Media player. Dolayısıyla TV' ye hdmi ile görüntü aktarıyor ama TV' den aynı arabirimle ses çekiyor mu?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Hdmi' dan TV' ye zaten bağlıdır diye düşünüyorum. Sanırım bir bağlantı değişikliği yapmaya gerek olmaz.

Ancak düzeltmem gerekiyor. Bu cihaz aynı zamanda DVD oynatıcı içeriyor ve Media player. Dolayısıyla TV' ye hdmi ile görüntü aktarıyor ama TV' den aynı arabirimle ses çekiyor mu?
vallahi soruyu anlamadım bile ama şunu biliyorum ben bu cihazla şöyle keyifle bir film izleyemedim, bir yerlerde beceremediğim bir şey var. Sistemde HDMI çıkışı var onunla direkt bağlamama rağmen tv ye 5+1 ses alamıyordum. sonra sonra da uğraşmadım bıraktım, arada sistemin radyosundan müzik dinliyorum, heh bir orada 5+1 ses alıyorum çünkü direkt sistemden geliyor ses. araya tv girince bir şeyler oluyor. Hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey oluyor :hihi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
"eski" Türkiye'de hem asıl cihazı hem de bunu taksitle falan rahat alırdık, öder geçerdik. şimdi şahsen, birini bile karşılayamam, emeği geçenleri Allah bildiği gibi yapsın.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
vallahi soruyu anlamadım bile ama şunu biliyorum ben bu cihazla şöyle keyifle bir film izleyemedim, bir yerlerde beceremediğim bir şey var. Sistemde HDMI çıkışı var onunla direkt bağlamama rağmen tv ye 5+1 ses alamıyordum. sonra sonra da uğraşmadım bıraktım, arada sistemin radyosundan müzik dinliyorum, heh bir orada 5+1 ses alıyorum çünkü direkt sistemden geliyor ses. araya tv girince bir şeyler oluyor. Hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey oluyor :hihi
Bende tam ondan bahsetmeye çalışıyordum. Bu cihaz çok yeni bir teknoloji değil. Aslında bayıldığım sistemler (Neredeyse herşey hala donanımsal) ama bildiğiniz gibi o dönemlerde hdmi teknolojisi (bu tür cihazlar için) genellikle yüksek kalitede görüntü aktarımı için kullanılıyordu. Daha sonra işin içine hdmi 2.1 girdi, ARC girdi, E-ARC girdi. Dolayısıyla eskiden düşündüğümüz input-output terimleri çorba oldu. Muhtemelen TV' den gelen sesi pek kolay bir şekilde 5.1 alamıyorsunuz. Cihazın bütünleşik ses çözücüleri bulunduğu için 5.1 ses özellikleri cihazın içinden oynatılan medyalarda aktif oluyor. Bir de zaten yalnızca ses dinleme konusunda çoğunlukla kaynak stereodur. Sistem 6 hoparlöre de sanal dağıtır. 5.1 ya da 7.1 sistemler genellikle filmler, oyunlar için hazırlanan ses dosyalarında geçerli olur. Bir de cihazda optik giriş olmayınca sanki ses özelliklerini öne çıkarmaktan ziyade Medya player özelliğini öne çıkarmışlar gibi duruyor. Bu özelliklerinden dolayı
rağmen tv ye 5+1 ses alamıyordum.
dediğiniz kısım geçerli oluyor. Hatta burayı doğru anlamak adına soruyorum, TV' den cihaza hiç 5.1 ses alamadınız değil mi? TV' ye değil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sitelerinde bir ses sistemi görmüştüm ama o da satışta değil sanırım.
Kutudaki type c çıkışın bunun için kullanılacak olması ilginç.
Akıllı bir 5.1 sistem yapalım gibi düşünmüşler.
Ses sisteminin fiyatı fazla uçuk olmazsa düşünülebilir diyecem de aklıma gümrük geliyor.
Gümrükten geçirmesi pahalıya mal olur muhtemelen.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ses sisteminin fiyatı fazla uçuk olmazsa düşünülebilir diyecem de aklıma gümrük geliyor.
Fazla Type-c Süpriz ürün için boşa beklemişik :kiskis
Fazla satmaz bu ses sistemi kim alacak bilmiyorum Pahalı olacağı kesin

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Box'a 135$ ver sonra C girişine uyumlu ses sistemi 1000$ dolar ver sitelerinde gördüğün ses sistemi 199 $ dan satışa açılacak mayıs ayında

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Box'a 135$ ver sonra C girişine uyumlu ses sistemi 1000$ dolar ver sitelerinde gördüğün ses sistemi 199 $ dan satışa açılacak mayıs ayında
O sistem 1000 dolarsa gider Samsung alırım. :kiskis
Atmos vs derdim yok tabi, millet soundbar alırken Atmos Atmos diye deli oluyor. :hihi

Bunun tasarımı güzel, 200 dolar yine verilebilir.
Tabi gümrükte ne kadar öderiz o da önemli.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
O yayınlar zaten 5.1 değil.
Sistem HDMI ARC destekliyorsa HDMI ile, desteklemiyorsa Optik veya 3.5 mm den ses çıkışı alacaksınız.
Kutunun arkasındaki AV çıkışından sadece ses de alabilirsiniz.
Neden bunu daha önce kimse söylemedi 🙃
Sistemin arkasında HDMI çıkışı var ama ARC nedir bilemiyorum, nasıl öğreneceğim?

şimdi ben bir TV box aldım, homatics r 4k plus, girdim ondan Netflixten açtım filmi izliyorum. Ses sisteminden box'a mi bağlanmam lazım? 5.1 ses alabililmem için neyi neye bağlamam lazım basitçe birisi anlatabilir mi?

Aşağıda sistemin arkasındaki bağlantı opsiyonları var, sanırım optik çıkış yok. HDMI ve scart var.

imagesd8cfa1b9954e7069.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Cihazın altındaki type-c çıkışını hiç bir şekilde kullanmayın, o çıkışı unutsanız iyi olur. AV çıkışı ile çakışıyor ve ne takılırsa takılsın arızaya sebep oluyor. Bu yüzden yeni seri Gold renk AV çıkışı kaldırılmış Box R Plus satılacak bu tür ses sistemleri ile beraber.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt