Kılavuz Homatics Box R 4K Plus CoreELEC Nasıl Yüklenir

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu , cihazı baştan sona kodi gibi yapan şey değil mi?
Evet full kodi sistemi ile açılıyor Box eklentiler vs uğraşmayı hiç sevmem.
Forumda Telegramda vs soranlar var yükleme adımını rahat yapsınlar diye ufak video çektim.
Zamanı olan uğraşmak isteyen varsa buyursun yüklesin.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
Evet full kodi sistemi ile açılıyor Box eklentiler vs uğraşmayı hiç sevmem.
Forumda Telegramda vs soranlar var yükleme adımını rahat yapsınlar diye ufak video çektim.
Zamanı olan uğraşmak isteyen varsa buyursun yüklesin.
eline sağlık ama video en önemli yeri atlıyor usbye yazdırma ve cihazın açılış sonrsı ayarları yapılır arada ne yapıyorsun cihazı fişten çekip usbyi takıp kürdanla basılı iken fişi tekrar mı takıyorsun slowfood rootlu değilse cihaz usbden boot etmez filan diyordu orası maalesef videonda yok:bilmiyom

bir de videonun sonunu anlamadım yeniden başlat dediğinde sen corelec en son ayarlarla yeniden başlar dedin ama illa ki kumandayı tanıtmakla uğraştın yani dual boot böyle kumanda tanıtmayla uğraştırırsa çok efektif olmaz bir de herkes de air mouse ya da mouse olmayabilir ben mi bir şeyi kaçırdım acaba cihazın kendi kumandası sorunsuz çalışsa corelecli açılış ekranı ile mkv filmler true hd atmos veya dts-x ile çalışsa sonra android tv arayüzlü boot ekranı ile de netflix amazon ve disney olsa gerçi The_SreT'in demesine göre disney de atmos ses vermiyormuş ama olsun ona razı ederiz arkadaşları

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eline sağlık ama video en önemli yeri atlıyor usbye yazdırma ve cihazın açılış sonrsı ayarları yapılır arada ne yapıyorsun cihazı fişten çekip usbyi takıp kürdanla basılı iken fişi tekrar mı takıyorsun slowfood rootlu değilse cihaz usbden boot etmez filan diyordu orası maalesef videonda yok:bilmiyom
Hiçbirşey yapmıyoruz videoda ne oluyoyorsa hepsi o. Otomatik yüklemeye geçiyor kürdan olayı yok birebir yapın.
Emuelec de kürdan olayı libreelec vs var bu CoreElec böyle oluyor .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

bir de videonun sonunu anlamadım yeniden başlat dediğinde sen corelec en son ayarlarla yeniden başlar dedin ama illa ki kumandayı tanıtmakla uğraştın yani dual boot böyle kumanda tanıtmayla uğraştırırsa çok efektif olmaz bir de herkes de air mouse ya da mouse olmayabilir ben mi bir şeyi kaçırdım acaba cihazın kendi kumandası sorunsuz çalışsa corelecli açılış ekranı ile mkv filmler true hd atmos veya dts-x ile çalışsa sonra android tv arayüzlü boot ekranı ile de netflix amazon ve disney olsa gerçi The_SreT'in demesine göre disney de atmos ses vermiyormuş ama olsun ona razı ederiz arkadaşları
Homatics de anakart üzerinde Ir alıcı olmadığı için bt eşleştirme gerekli coreelec'e geçince maalesef.
Olduğu gibi kesip biçmeden anlanttım usb çoklayıcı takıp Mause ekleyin coreelec şart ise.
Benim adım hıdır elimden gelen budur ..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Usb flaş bellek Box'ta takılı ise her yeniden başlattığınızda CoreElec olarak açılır sistem.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence videoda herşey net bir deneyin sıkıntı olursa takıldığınız yerde burdan yazın yardımcı olurum .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hemde usb' den takılan belleği boot için tanıyor. Sevdim bu cihazı. :)
Firma çok ilgili bütün tüketici sorunları çözmeye çalışıyor extra yapılabilecek birşey var ise tüketici istekleri yerine getiyor CoreElec ile direk iletişim kurup sorunları gidermek için gerekli aksiyonları hemen alıyorlar.
Nadir gelir böyle firmalar destek kısmı tüketici isteklerini önemsemeleri çok iyi..

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Firma çok ilgili bütün tüketici sorunları çözmeye çalışıyor extra yapılabilecek birşey var ise tüketici istekleri yerine getiyor CoreElec ile direk iletişim kurup sorunları gidermek için gerekli aksiyonları hemen alıyorlar.
Nadir gelir böyle firmalar destek kısmı tüketici isteklerini önemsemeleri çok iyi..
Dtb konusunu sei genellemesiyle aşmışlar gibi görünüyor. Bildirilmiş çalışmayan donanım var mı?

Sence seinin alt markaları için cihaza özel dtb çıkarmaları daha sağlıklı olmaz mı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dtb konusunu sei genellemesiyle aşmışlar gibi görünüyor. Bildirilmiş çalışmayan donanım var mı?

Sence seinin alt markaları için cihaza özel dtb çıkarmaları daha sağlıklı olmaz mı?
Aynı donanım var isimleri farklı sadece kalabalık olur yer işkal eder ayrı ayrı :kiskis

Geri
Üst Alt