Hitachi TV(Vestel üretimi) kapalıyken ekrana sinyal veriyor.

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Tam olarak nasıl tanımlayacağımı bilemediğim için başlığa öyle yazdım. Resimdeki gibi bazen cihaz kapalıyken birden panel bir iki kere bu şekilde yanıp sönüyor çoğu zaman da bu şekilde duruyor sonra kapanıyor bazen kumandayla ben kapatıyorum uzun süre kalırsa. Bu şekildeyken kumanda ile açtığımda normalde açıkken olduğu gibi alttaki led ışık sönüp ekrana direkt görüntü veriyor yani led ışığa göre cihaz kapalı konumda iken ekranı bu şekilde açıyor. Açıkçası çok kafama takmıyorum sık kullanmadığımız odada olduğu için fark etmiyoruz bile ama sebebini de merak ediyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Tam model: Hitachi 65HT1700UD

IMG_1325.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yazılımdan kaynaklanabilir. Full yazılım yükleyebilecek misiniz? Ardından bir ilk kurulum işlemi yapmanız gerekir.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ediyorum ustam size de.
Rica ederim. Bu tür problemler genelde TV' nin OTA ile yazılım güncellemeye çalışması ya da TKGS güncellemesini geç saatlerde yapmaya çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Benzeri bir sorunda By_Trol By_Trol ustamız aynı şekilde Full yazılım yüklemesi önermişti. O yüzden paylaştım. Foruma giriş yaptıklarında yanıtlayacaklardır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
2-3 sene önce Vesteli arayıp televizyonu güncellemek istediğimi söyledim bana bu yazılımı verdiler mail yoluyla;

111 mb büyüklüğünde bir dosya full mu core mu emin değilim.
Hımm. Sayın teraspy teraspy Emmi. Bu yazılım Full' e benziyor. Ne dersiniz?

Değil. Özür dilerim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
2-3 sene önce Vesteli arayıp televizyonu güncellemek istediğimi söyledim bana bu yazılımı verdiler mail yoluyla;

111 mb büyüklüğünde bir dosya full mu core mu emin değilim.
Peki herhangi bir düzenleme yapıldı mı profillerden falan :alala (bu arada core yazılım)

ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
60
Peki herhangi bir düzenleme yapıldı mı profillerden falan :alala (bu arada core yazılım)
İnanın hatırlamıyorum hiç direkt yükleyip kurdum mu acaba nasıl yaptım bilmiyorum. Geçenlerde televizyon smart ekranını açmıyor diye konu açmıştım burada, sıfırlamamı söylemiştiniz o zaman sıfırlayıp o sorunu çözmüştük. Full yazılımda ekstra ayarlamam gereken şeyler oluyor mu ustam bu arada.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İnanın hatırlamıyorum hiç direkt yükleyip kurdum mu acaba nasıl yaptım bilmiyorum. Geçenlerde televizyon smart ekranını açmıyor diye konu açmıştım burada, sıfırlamamı söylemiştiniz o zaman sıfırlayıp o sorunu çözmüştük. Full yazılımda ekstra ayarlamam gereken şeyler oluyor mu ustam bu arada.
Yok yazılımı yükledikten sonra tekrar fabrika ayarlarına alacaksınız ama benim aklıma şu geldi, yazılımı bekleyene kadar tekrar bir ilk kurulum yapsanız, ardından TKGS Otomatik ayarını kapalı yapıp, Yazılım güncelleme ayarını da kapatsanız? Öyle bir test etseniz. Çünkü bu sorunu her zaman yapmıyor hatta çoğunlukla geceleri yapıyor gibi geliyor. Doğru mudur?

Geri
Üst Alt