Hitachi 55HT1800UD Kullanıcı İncelemesi

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Merhaba arkadaşlar,
Fikir vermesi için amatör bir inceleme olacak.
4 gündür bu televizyonu kullanmaktayım, bundan önce vestel 55ud8800 almıştım, hem 2 kere arızalanıp değişmesinden hemde tv'nin hareketli sahne performansından
memnun kalmamam sebebiyle iade etmiştim. Bazı yanlış tutumları olsada vestel satış sonrası hizmetlerinden çok memnun kaldığım için tekrar vestel ürünlerine yoğunlaştım ve vestel üretimi olan bu tv'yi aldım.

gOGylR.jpg

Ürün 3 yıl vestel garantili, ücretsiz kurulum var ve kutudan duvar askı aparatı çıkıyor.
4k hdr samsung panel mb130 anakart mevcut,hdr olduğu doğrudan kutusunda da yazıyor, 1800 bpi yazılımsal yenileme değeri var,
4k dahili uydu alıcısı, wireless display, bluetooth ses bağlantısı,
3 hdmi 2 usb girişi,
optik ses bağlantısı,
ethernet girişi,
bilgisayar vga bağlantısı,
kutuda picture master, sound master gibi özelliklerde yazıyor,

Tasarım olarak çok ince yapısı var vestel 55ud9400 ün ayak hariç birebir aynısı, sağa sola oynatılabiliyor, tasarımını çok beğendim çok şık olmuş,
Tv'lerle daha detaylı ilgilenmeye başlayınca kalın kasalar bana görsel olarak itici gelmeye başlamıştı bu çok iyi oldu,

D7A99o.jpg

76LPPL.jpg

Görüntü kalitesine gelecek olursak, öncelikle bana uygun olan panel yapısının va panel olduğunu anladım, çünkü ben bu yaşıma kadar televizyonu hiç yandan izlemedim,
en fazla tv'ye yandan dikey olan bir koltuktan izliyorum, o da hemen hemen tam tv karşısı gibi bir açı oluşturuyor.
Lg panelli 55ud8800 den sonra görüntü bana ilaç gibi geldi, ud8800 de benim en büyük sıkıntım hareketli sahnelerdi bu tv ile o sıkıntıyı aşmış bulunuyorum,
sahneler gayet akıcı, renkler doygun ve net, siyahı siyah, lg panelde siyah görüntüde sanki biri siyah perdenin arkasından ışık tutuyomuş gibiydi,
trt 4k çok güzel gayet akıcı herhangibir titreme takılma yok, youtube dan izlediğim 4k videolarda mükemmel diyebilirim bunda hdr'nin katkısıda büyük sanırım,
hd yayınlarda çok güzel gayet iyi, hareketli sahneler başarılı,
hd yayınlar varken sd yayını kim izler bilmiyorum ama bu tv de sd yayınlarda çok iyi, 8800 de resmen sd yayınlar çamur gibiydi,
izleme açısı ips panel gibi olmasada ben va paneli çok beğendim renkler doygun net akıcı,
bu tv'de wcg (wide color gamut) özelliği yok, bu özellik yayına daha ne kadar etki eder bilemiyorum ama hrd ve wcg'li samsung va panel bir tv alan çok memnun kalır diye düşünüyorum,
tabi bütçeyle alakalı bir durum, bütçem el verse 55ud9650 alacaktım ama bu tv'ninde 9650'ye çok yakın olduğunu düşünüyorum.

Ses konusunda çok başarılı buldum, harman kardon felan gibi özel çalışma yapılmamış tv ler içinde bu televizyon için anca bukadar olur diyebilirim, gayet tatminkar,
bu ince yapıya kaliteli hoparlör koymuşlar.

Kumandası gayet güzel, ne tarafa tutarsan tut tv algılıyor, vestelin kumandasında yön tuşları çok ince ve küçüktü yönlendirmede sorun oluyordu hiç beğenmemiştim,
bunda öyle bir sorun yok yön tuşları gayet ideal, tek eleştireceğim nokta çok uzun, alt ve üst taraftaki çıkıntılar gereksiz olmuş.

PlVBQ6.jpg

Smart özelliği çok gelişmiş değil, ana isteklerim olan netflix youtube gibi özellikleri karşılıyor, diğer temel uygulamalar da mevcut ama filbox yok bu kötü olmuş.

z0DYaO.jpg

Kanal geçişleri ve tv açılışı gayet hızlı,

4 gün boyunca tek hata ile karşılaştım, o da tv gece otomatik kendi kapandığında sabah açmak istedim kırmızı ışık yandı söndü ama açılmadı, fişi çekip taktım açıldı,

Tv 15 den fazla ölü pikselle geldi, ve ışık sızması var, servis değişim talep etti sonucu bekliyorum.
Şuan için bu paraya alabileceğim en iyi televizyonu aldığımı düşünüyorum, umarım ileride fikrim değişmez.

Not: foruma resim ekleyemedim hata verdi linklerden resimleri görebilirsiniz, telefonun kamerası çok kötü olduğu için çekimler iyi olmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel bir ürüne benziyor.
Ölü piksel nazar boncuğu olsun diyelim. Sorununuz çözülecektir eminim.
Menü arayüzüne dair görseller de paylaşırsanız güzel olur.. ;)

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
teşekkür ederim, görebildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım, menü arayüz resimleride paylaşırım, televizyonu hepsiburadadan 2600 tl ye aldım, 8800 ü iade ederek 500 tl kadar zararım olmuştu, bunu uygun aldığımı düşünüyorum.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
A Ado hocam ben bu tv nin işlemcisini kaç çekirdekli olduğunu hiçbir yerde göremedim, müsayit olduğunuzda bakabilirmisiniz.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
A azrael85 elinize sağlık geniş ve açıklayıcı bir inceleme olmuş. Benim sormak istediğim cep telefonu , tablet ve ya laptop gibi mobil cihazlarla wi-fi direct üzerinden bağlantı yaptınız mı? Yaptıysanız performansı nasıldı acaba ?

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
A azrael85 elinize sağlık geniş ve açıklayıcı bir inceleme olmuş. Benim sormak istediğim cep telefonu , tablet ve ya laptop gibi mobil cihazlarla wi-fi direct üzerinden bağlantı yaptınız mı? Yaptıysanız performansı nasıldı acaba ?

cep tefonundan bağlantı sağladım, hızlı bir şekilde bağlandı, herhangi bir sorun yoktu, diğerlerini denemedim,

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
A azrael85 elinize sağlık incelemeniz için. Aldığınız fiyat size özel bir fiyat mı acaba? Bu fiyata göremedim çünkü. Bir diğer sorum, HT1800 ün 49inç olanı da aynı özelliklere mi sahip , biliyor musunuz?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
A azrael85 elinize sağlık incelemeniz için. Aldığınız fiyat size özel bir fiyat mı acaba? Bu fiyata göremedim çünkü. Bir diğer sorum, HT1800 ün 49inç olanı da aynı özelliklere mi sahip , biliyor musunuz?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

epey.com dan baktığımda özelliklerin aynı olduğunu görüyorum, yinede A Ado hocaya sormak lazım, fiyat bana özel değildi ama ben aldıktan sonra fiyat hemen yükseldi, diğer tv den ettiğim zarar telafi olmuş oldu, şuanda 3100 tl olarak görünüyor.

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Anladım teşekkürler, güle güle kullanın bu arada. A Ado üstadın cevabını bekliyorum. hdr ve diğer özellikler aynı ise almayı düşünüyorum bakalım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
epey.com dan baktığımda özelliklerin aynı olduğunu görüyorum, yinede A Ado hocaya sormak lazım, fiyat bana özel değildi ama ben aldıktan sonra fiyat hemen yükseldi, diğer tv den ettiğim zarar telafi olmuş oldu, şuanda 3100 tl olarak görünüyor.
%99 oranda aynıydı daha önce incelemiş farklara bakmıştım, dikkate değer bir değişiklik yoktu T tamer07

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri