Hitachi 55HT1800UD Kullanıcı İncelemesi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beyler bana bazı sorular çok soruluyor özellikle bazı "MARKA" lar için ve de özellikle
Hitac ile Tosh için;ammmannnn dalgaya filan düşmeyin ltf!

Ne bu Hitac lar veya bu Tosh ların o bildiğiniz bu markaların durumlarıyla zerre kadar
benzerlikleri veya alakaları v.s kesinlikle yoktur!

Sakın ola bu Markaları da görüp de yaw bu Tosh ya da bu Hitac filan demeyiniz!

Hitac bu işin SHARP gibi "teknoloji üreten" ana üreticisidir!!!
Özellikle Hitac da kafayı sıyırtan ve ilklerin de öncüsü olan panelleri ve de
teknolojileri vardır!

"TFT-LCD" işin de bu işi atası/babası ve de her bir şeyin bulucuları(Alman altyapılarından sonra tabiki)
Sharp ile Hitachi dir,bu işin "mektebi" de buraları dır!

İyi de kardeşim bu herifler o zaman neden üretmiyorlar veya neden çekildiler filan diye de sormayın!

Hadi iyi seyirler

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Sn A azrael85 cihazın ölü piksel ve bulutlanma sorunları ile ilgili gelişme oldu mu.
Ben hem biraz daha fiyatın inmesi hem de bu sorunlara servisin tutumunu ve sonucunu öğrenmek için bekliyorum şu anda. Benim anladığım kadarıyla 7 bin 8 bin tl bayılmadan sorunsuz bir cihaz bulmak zor sanki. :( Kötünün iyisine razı olacağız mecburen.
Bulutlanma dışında cihazın başka negatif denebilecek bir gözleminiz oldu mu ayrıca. Çok soru sordum ama anlayışınız için teşekkürler şimdiden.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
İstediğin kadar bayıl,hatta Araba parası da bayılsan işiniz şansa kalıyor!
Sıfır sorun zaten olamaz,olsa olsa şansın düzgün gitmiş olabilir,ne kadar para o kadar köfte
v.s gibi illerde bu panel aleminde olamıyor maalesef

Sony alırsanız,SE firması adamı hasta eder! Sony iyi güzel de sorun filan kabul etmiyor bu adamlar
işiniz hepten şansa kalıyor Sony alınca!

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Sn A azrael85 cihazın ölü piksel ve bulutlanma sorunları ile ilgili gelişme oldu mu.
Ben hem biraz daha fiyatın inmesi hem de bu sorunlara servisin tutumunu ve sonucunu öğrenmek için bekliyorum şu anda. Benim anladığım kadarıyla 7 bin 8 bin tl bayılmadan sorunsuz bir cihaz bulmak zor sanki. :( Kötünün iyisine razı olacağız mecburen.
Bulutlanma dışında cihazın başka negatif denebilecek bir gözleminiz oldu mu ayrıca. Çok soru sordum ama anlayışınız için teşekkürler şimdiden.

değişim kararı çıktı, yeni televizyonun gelmesini bekliyorum, buyuk ihtimal paneldeki ölü pikselmi tozmu noktamı neyse artık onun olması sebebiyle değişti, ışık sızması bulutlanma çok fazla yoktu, umarım yeni gelen tv sorunsuz olur, bayağı beğendim bu televizyonu,

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
İstediğin kadar bayıl,hatta Araba parası da bayılsan işiniz şansa kalıyor!
Sıfır sorun zaten olamaz,olsa olsa şansın düzgün gitmiş olabilir,ne kadar para o kadar köfte
v.s gibi illerde bu panel aleminde olamıyor maalesef

Sony alırsanız,SE firması adamı hasta eder! Sony iyi güzel de sorun filan kabul etmiyor bu adamlar
işiniz hepten şansa kalıyor Sony alınca!

dediğiniz gibi kurcaladıkca fiyatlar yükseliyor, bende en iyisi olmasada fiyat/performans oranı yüksek servisi iyi olan bir tv tercih etmeye çalıştım.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219

eğer 49 inç düşünüyosan aynı fiyata aynı kasa vestel 49ud9400 de var, 9400 de wcg var hdr yok, hitachi de hdr var wcg yok, A Ado hocaya hangisinin daha etkili olduğunu sorup ona göre karar vermenizi öneririm.

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
eğer 49 inç düşünüyosan aynı fiyata aynı kasa vestel 49ud9400 de var, 9400 de wcg var hdr yok, hitachi de hdr var wcg yok, A Ado hocaya hangisinin daha etkili olduğunu sorup ona göre karar vermenizi öneririm.
Sn azrael85 teşekkürler cevabınız için. Değişim kararına sizin adınıza sevindim. Gerçekten tv işi kurcaladıkça huzursuzluk yaratıyor. 9400 de wcg var hdr yok ifadeniz doğrudur ama 2 farklı üretim var mıydı acaba. Dediğiniz gibi Vestel 49ud9400 ve HITACHI'nin fiyatları aynı neredeyse. WCG HDR'ye tercih edilmeli mi?@Ado hocam açıklığa karıştırır umarım. Teşekkürler tekrar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sn azrael85 teşekkürler cevabınız için. Değişim kararına sizin adınıza sevindim. Gerçekten tv işi kurcaladıkça huzursuzluk yaratıyor. 9400 de wcg var hdr yok ifadeniz doğrudur ama 2 farklı üretim var mıydı acaba. Dediğiniz gibi Vestel 49ud9400 ve HITACHI'nin fiyatları aynı neredeyse. WCG HDR'ye tercih edilmeli mi?@Ado hocam açıklığa karıştırır umarım. Teşekkürler tekrar.

Aşağıdaki konu bence tüm sorularınızın cevabı olacaktır :)

https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...i-mb130e-anakart-anakartlarin-yeni-krali.982/

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
30
51
Bugün n11 den siparişimi verdim. 49 inç olanını alacağım. vestel 6300 serisi ile hitachi 1800 serisi arasında kalmıştım ama panel olarak aynı panel kullanıyorlar ve anakartlar da bir birine yakın özellikler. İşçilik malzeme vb kalitesi olarak tabi ki hdr açısından da hitachi 1800 serisini tercih ettim. İnternet smart vs. aradığım özellik değil. Mühim olan görüntü kalitesi, zaten dışardan bağlayacağım xaomi mi box 4k android tv ve samsung blu-ray ve 5+1 ses sistemi ve media player ile kompakt bir sinema ses sistemine döner.
Umarım tahmin ettiğim gibi çıkar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bugün n11 den siparişimi verdim. 49 inç olanını alacağım. vestel 6300 serisi ile hitachi 1800 serisi arasında kalmıştım ama panel olarak aynı panel kullanıyorlar ve anakartlar da bir birine yakın özellikler. İşçilik malzeme vb kalitesi olarak tabi ki hdr açısından da hitachi 1800 serisini tercih ettim. İnternet smart vs. aradığım özellik değil. Mühim olan görüntü kalitesi, zaten dışardan bağlayacağım xaomi mi box 4k android tv ve samsung blu-ray ve 5+1 ses sistemi ve media player ile kompakt bir sinema ses sistemine döner.
Umarım tahmin ettiğim gibi çıkar.
Sonucu merakla bekliyorum azizim, Yorumlarınız önemli :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri