Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Anakart menüsünde whql isimli bir menü veya seçenek var mı?

Veya legacy yazan birsye,

Pc ne bu arada? Marka model.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Aslında windows 7 kurmaktan vazgeçtim.

Yinede anlatayım, arkadaş rufusla uefı bir win 7 kurulum usb si hazırladı onu kullandım ayrıca bıosdan usb yi ilk sıraya aldım ve başlattım windows yükleniyor ekranı geldi dil seçeneği kısmını geçince,

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın"

ekranıyla karşılaştım, usb yi 2.0 takmak bios ayarlarıyla oynamak gibi birçok seçenek denedim ancak hiçbiri başarılı olmadı. Sanırım yeni nesil sistemlerde win 7 kurmayı engelleyen bir uyum sorunu var.
Cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun.
Eğer UEFI kurulum USBsi hazırladıysanız bilgisayarınızdaki harddiski GPT bölümü stilinde formatlamalısınız. MBR stili görünümündeyse UEFI kurulumu yapamazsınız.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66

kurulum
Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu
1 - bios ayarları
2 - hard disk sorunu
3 - win 7 sorunu ? ( video )

kurulum yapıldı
Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu .
driver sorunu ?

bilği tam verilmeli .
Bence bu bilgisayarda SSD var. Hard disk olmuş olsa idi bu görüntü çıkmazdı diye düşünüyorum. Bende kendi bilgisayarıma SSD alıp taktığımda epey bir uğraşmıştım. Kurtar dediğim zaman bu tür görüntü geliyordu.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Anakart menüsünde whql isimli bir menü veya seçenek var mı?

Veya legacy yazan birsye,

Pc ne bu arada? Marka model.

WHQL Windows sürücüleri ile ilgili bir terim. BIOS la ilgisi yok.
Boot sekmesine gelip, secure boot ve uefi mode u aktif yapmanız yeter Windows 10 yüklemek için.

Ryzen işlemciler Windows 7 ile de çalışır fakat bazı uygulamalar uyumsuzluk yaşatabilir.
Ben Discord'u çalıştıramamıştım mesela.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Bunu benim de anlayacağım gibi yazsan :) :)
MBR ve GPT disk bölümlerini yönetmek için kullanılan iki farklı standart aslında. MBR disklerde her bir disk bölümü için 2TB sınırı var, GPTde ise 9.44ZB gibi boyutlara ulaşabiliyor. Yani MBR daha eski bir standart olduğu için yeni işletim sistemlerinde GPT kullanılıyor. Windows 7 ve öncesi sürümlerde MBR varsayılan olarak belirlenmiş fakat daha sonrasında UEFI teknolojisi ile birlikte GPT varsayılan olarak kullanılıyor. Kısacası UEFI kurulumlarında GPT zorunlu. MBR disk nasıl GPTye çevrilir şeklinde yapılacak küçük bir Google araştırmasıyla olay çözülebilir sevgili emmi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
MBR ve GPT disk bölümlerini yönetmek için kullanılan iki farklı standart aslında. MBR disklerde her bir disk bölümü için 2TB sınırı var, GPTde ise 9.44ZB gibi boyutlara ulaşabiliyor. Yani MBR daha eski bir standart olduğu için yeni işletim sistemlerinde GPT kullanılıyor. Windows 7 ve öncesi sürümlerde MBR varsayılan olarak belirlenmiş fakat daha sonrasında UEFI teknolojisi ile birlikte GPT varsayılan olarak kullanılıyor. Kısacası UEFI kurulumlarında GPT zorunlu. MBR disk nasıl GPTye çevrilir şeklinde yapılacak küçük bir Google araştırmasıyla olay çözülebilir sevgili emmi :)
Bunu txt dosyasına kopyaladım,yarın araştırayım bakayım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri