Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arakadaşta lisanslı win 7 varmış kullanmıyormuş bana verdi.
Win 10 lisanslı olmayacağı için bu sizinde bahsettiğiniz patlama olayı olabilir dedi arkadaş o yüzden win 7 ile uğraşıyorum..
Peki win 10 yüklesem işim daha mı kolay olurdu?

Lisanssız kalınca en fazla duvar kağıdı gider, sol atta sürekli yazı yazar Windows'unuzu etkinleştirin diye.
Yani şak diye kendini kapatmaz sistem.

Aktivasyon konusunda özelden yardımcı olurum size, normalde yaptığım iş değil ama.
Bunun için bilgisayarcıya gitmenize değmez.

Bilgisayarcıya 20-30 lira verene kadar, internetteki ucuz lisanslara 20-30 lira verin daha mantıklı. :bilmiyom :kiskis
İstiyorsanız bendeki Windows 7 ISO'sunu kendi bulut hesabıma yükleyeyim ama kaç saat sürer bilmiyorum. En kötü sabaha yüklenmiş olur.
Linkini de atarım sabah.

Bana kalırsa Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın, aktivasyon için özelden yardım edeyim. Basit bir iş.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Lisanssız kalınca en fazla duvar kağıdı gider, sol atta sürekli yazı yazar Windows'unuzu etkinleştirin diye.
Yani şak diye kendini kapatmaz sistem.

Aktivasyon konusunda özelden yardımcı olurum size, normalde yaptığım iş değil ama.
Bunun için bilgisayarcıya gitmenize değmez.

Bilgisayarcıya 20-30 lira verene kadar, internetteki ucuz lisanslara 20-30 lira verin daha mantıklı. :bilmiyom :kiskis
İstiyorsanız bendeki Windows 7 ISO'sunu kendi bulut hesabıma yükleyeyim ama kaç saat sürer bilmiyorum. En kötü sabaha yüklenmiş olur.
Linkini de atarım sabah.

Bana kalırsa Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın, aktivasyon için özelden yardım edeyim. Basit bir iş.

Teşekkür ederim hiç zahmet etmeyin peki win 10 yüklerken aynı sorunla karşılaşırmıyım acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
... Teraspy abim nasılsın bu arada sana selam vermeyi unuttum kusuruma bakma..
Teşekür ederim ne kusuru sevgili Timur Duman ,çok iyiyim maaşallah :)
Sana kolay gelsin ,hemen pes etme öyle pat diye ,balkona çık şöyle ,derin nefes al ,belki çok basit bir şey ama kafan dağıldığından göremiyor da olabilirsin :ok

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Teşekür ederim ne kusuru sevgili Timur Duman ,çok iyiyim maaşallah :)
Sana kolay gelsin ,hemen pes etme öyle pat diye ,balkona çık şöyle ,derin nefes al ,belki çok basit bir şey ama kafan dağıldığından göremiyor da olabilirsin :ok
Sağol abi basittir belki ama 40 dan sonra zor oluyor bu işleri öğrenmek.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Muhtemelen hayır. Karşılaşıyorsanız da BIOS'ta bir ayardan kaynaklı olabilir ama zannetmiyorum karşılaşacağınızı.

Peki bu retail key olayı nedir bir kaç ilanda gördüm bana çözüm olurmu acaba?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Özür dileyerek win 7 kurulum usb si oluştururken hangi adımları uyguladınız diye sorsam, bir de bilgisayarı yeniden başlatırken biosdan ilk sıraya usb flashı alıyorsunuz değil mi?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
kimi driver sorunu sanmış, kimi booting. aslı nedir, konu sahibi yazsa da öğrensek. eğer usb'den boot yapmıyorsa ayrı, win7 kurulup da, sürücüleri yüklemiyorsa ayrı.gerçi win 7 kursan, üstüne win10 kurmak da şart. win7 yi p.c gibi bıraktı bill gates emmi.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Bilgisayarınız yeniyse bence Windows 7 konusunda ısrarcı olmayın. Windows 10 yükleyip daha sonra internetten alacağınız uygun fiyatlı OEM keyler ile de lisanslayabilirsiniz. ISOyu indirmek için de alttaki siteyi kullanabilirsiniz. Bu arada ISOyu flash belleğe yazmak için hangi programı kullanıyorsunuz?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072

kurulum
Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu
1 - bios ayarları
2 - hard disk sorunu
3 - win 7 sorunu ? ( video )

kurulum yapıldı
Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu .
driver sorunu ?

bilği tam verilmeli .

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
kimi driver sorunu sanmış, kimi booting. aslı nedir, konu sahibi yazsa da öğrensek. eğer usb'den boot yapmıyorsa ayrı, win7 kurulup da, sürücüleri yüklemiyorsa ayrı.gerçi win 7 kursan, üstüne win10 kurmak da şart. win7 yi p.c gibi bıraktı bill gates emmi.
Aslında windows 7 kurmaktan vazgeçtim.

Yinede anlatayım, arkadaş rufusla uefı bir win 7 kurulum usb si hazırladı onu kullandım ayrıca bıosdan usb yi ilk sıraya aldım ve başlattım windows yükleniyor ekranı geldi dil seçeneği kısmını geçince,

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın"

ekranıyla karşılaştım, usb yi 2.0 takmak bios ayarlarıyla oynamak gibi birçok seçenek denedim ancak hiçbiri başarılı olmadı. Sanırım yeni nesil sistemlerde win 7 kurmayı engelleyen bir uyum sorunu var.
Cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Aslında windows 7 kurmaktan vazgeçtim.

Yinede anlatayım, arkadaş rufusla uefı bir win 7 kurulum usb si hazırladı onu kullandım ayrıca bıosdan usb yi ilk sıraya aldım ve başlattım windows yükleniyor ekranı geldi dil seçeneği kısmını geçince,

Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın"

ekranıyla karşılaştım, usb yi 2.0 takmak bios ayarlarıyla oynamak gibi birçok seçenek denedim ancak hiçbiri başarılı olmadı. Sanırım yeni nesil sistemlerde win 7 kurmayı engelleyen bir uyum sorunu var.
Cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sağolun.
Hımm,bu Umut Barış Umut Barış 'ın dediğini doğruluyor sanırım ,o zaman win7 iso dosyasında sıkıntı olabilir ,veya dosyalar aktarılırken sorun yaşanmış olabilir ,farklı usb boot programlarıyla da deneseniz acaba sevgili Timur Duman :alala

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Hımm,bu Umut Barış Umut Barış 'ın dediğini doğruluyor sanırım ,o zaman win7 iso dosyasında sıkıntı olabilir ,veya dosyalar aktarılırken sorun yaşanmış olabilir ,farklı usb boot programlarıyla da deneseniz acaba sevgili Timur Duman :alala
Yok abi pes ettim iki gündür bununla uğraşıyorum, en iyisi umut barış kardeşimin dediği gibi windows 10 yüklemek.

Geri
Üst Alt