Hiçbir aygıt bulunamadı sorunu

H Çevrimdışı

hierapolice

Yeni Üye
18 Nis 2020
6
40
kusura bakmayın yeniyim daha,yanlış yere yazdıysam özür dilerim..benim şöyle bi sorunum var harici samsung hdd diskimin nerdeyse yüzde 98 i dolu.. diski en iyi hale getir-birleştir yaptım tam 2 gündür 45 saattir, ancak geçiş: 33 yüzde 8 yazıo..yahu bu geçiş kaç geçiş oluyo..2 gün sürermi bu..500 gb..hd tune ile tarattım hicbir sorun görünmüo bad sector yok..hard disk sentiel ilede tarattım yine sorun yok..bilgisi olan varmı yada tecrübesi lütfen ayrdım alsam yada fikir.yahu hepsini bi yere kopyalasam en fazla 4-5 saat sürer,veri kaybı korkusundan (kafa taşırken durursa) işlemi sonlandıramıom 2 bucuk gündür laptop cayır cayı yanıyo soğutucu deli gibi dönüyo,laptop bide en dandik en güvenilmez marka casper..internette yarıda keserseniz kafanın son okumakta olduğu veri neyse onu kaybedebilrsiniz demişler..film müzik umrunmda değil rahmetli babamın videoları ve resimleri vardı? birleştirme en çok kaç geçiş olur yahu?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
kusura bakmayın yeniyim daha,yanlış yere yazdıysam özür dilerim..benim şöyle bi sorunum var harici samsung hdd diskimin nerdeyse yüzde 98 i dolu.. diski en iyi hale getir-birleştir yaptım tam 2 gündür 45 saattir, ancak geçiş: 33 yüzde 8 yazıo..yahu bu geçiş kaç geçiş oluyo..2 gün sürermi bu..500 gb..hd tune ile tarattım hicbir sorun görünmüo bad sector yok..hard disk sentiel ilede tarattım yine sorun yok..bilgisi olan varmı yada tecrübesi lütfen ayrdım alsam yada fikir.yahu hepsini bi yere kopyalasam en fazla 4-5 saat sürer,veri kaybı korkusundan (kafa taşırken durursa) işlemi sonlandıramıom 2 bucuk gündür laptop cayır cayı yanıyo soğutucu deli gibi dönüyo,laptop bide en dandik en güvenilmez marka casper..internette yarıda keserseniz kafanın son okumakta olduğu veri neyse onu kaybedebilrsiniz demişler..film müzik umrunmda değil rahmetli babamın videoları ve resimleri vardı? birleştirme en çok kaç geçiş olur yahu?
bana diskinizde değil de laptop'da sorun var gibi geldi. Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Veri kaybı olması ancak ani güç kesintisi ile yaşanabilir.
İşlemi durdur dediğinizde durması biraz sürecektir. Mevcut işlemleri bitirip öyle sonlandıracaktır çünkü.
Onun dışında diske hiç birleştirme yapmadıysanız, ki 5400 devir harici bir diskten ve 500 gb veriden bahsediyoruz, birleştirmesinin uzun sürmesi normal.

Yeni konu açmak için ilgili alt foruma (bölüme) girip, sağ tarafta bulunan sarı renkli "yeni konu aç" butonuna tıklamanız yeterli.
Forumumuza hoş geldiniz. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bana diskinizde değil de laptop'da sorun var gibi geldi. Umut Barış Umut Barış

Dizüstünün ısınması virüs, güncelleme vs kaynaklı da olabilir.
İçeride biriken kir, yamulan soğutma boruları vs. de olabilir.
Kuruyan termal macun da olabilir.

Isınma sorunu için önce sisteme bakmalı. Sistemde virüs veya işlemci & ekran kartı kullanımına neden olan bir durum mevcut değilse, temizlik yapmalı.
Temizliğe rağmen ısı sorunu devam ediyorsa, soğutucu boruları değiştirmeyi denemek veya başka çözümler aramak gerekir.

Notebook'un içindeki soğutucuyu da bire bir bulmak kolay olmaz tabi, uydurma yapılabilir. (Borular vs. yamulduysa.)

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Son mesajdan bu yana, 1 yıl geçmiş.Benim laptop da dün gece kapattı kendini,baktım çok sıcak.Balkona çıkardım kendisini,soğuyunca tekrar açtım,iyi sorun yok.Speccy diye bir proğram kurdum.Sonuçlar aşağıdaki gibi.Lakin anlamadığım,Motharboard LENOVO MoutCook(CPU 1) 85 derece ne ola ki.Sabah yeniden açtığımda hemen speccy de çalıştı, yine 85 derece gözüküyordu.Bu sabit birşey mi anlamadım.

laptop-isi.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
birleştirmeyi iptal et laptobu kapat eski hdd ler çok çalışmaya gelmez pat diye gider imkan varsa hdd'yi sök masa üstü pc'ye bağla önemli verilerini başka hdd'ye yedekle çok önemli olan resim videoları google drive'de saklayın youtube'ye videoları yükler gizli yaparsınız sizden başkası görmez aynı şekilde facebook var bu mecralara ücretsiz yükleyin önemli verileriniz güvende olur bu arada başınız sağ olsun...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Son mesajdan bu yana, 1 yıl geçmiş.Benim laptop da dün gece kapattı kendini,baktım çok sıcak.Balkona çıkardım kendisini,soğuyunca tekrar açtım,iyi sorun yok.Speccy diye bir proğram kurdum.Sonuçlar aşağıdaki gibi.Lakin anlamadığım,Motharboard LENOVO MoutCook(CPU 1) 85 derece ne ola ki.Sabah yeniden açtığımda hemen speccy de çalıştı, yine 85 derece gözüküyordu.Bu sabit birşey mi anlamadım.

laptop-isi.png
Fan çalışıyor mu? Hava çıkıyor mu laptoptan?
Termal macun işlevini yitirmiş olabilir, fan bozuk olabilir vs.

HwInfo indirip, sıcaklıklara bakabilirsiniz;

cpu-sicaklik.png

gpu-sicaklik.png

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Fan çalışıyordu hocam.Elime sıcak üflüyordu.Neyse,evde eski bir laptop altı fan buldum.Onu tamir edip usb kablosunu değiştirdim çalıştı.Gerçi üst ızgarasını takınca değiyordu pervaneye ama, onu da takmayıverdim.Laptopu çerçevenin üstüne öylece koydum.Şimdi efil efil çalışıyor.mavi de ışığı varmış hasbanın ha.:)Şimdi sorun yok lakin motherboard bölümünde lenovo moutCook (CPU 1) hala 85 derece.Bilgisayarı sabah yeni açtığımda da 85 derece gösteriyordu.Bunda bi takılma oldu sanırsam.Pek aklım ermedi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt