Hiç durmadan çalışan Altus buzdolabı(03.2020. Yeni Buzdolabı arıyoruz :) )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
02.05.2020 ☺

sonunda nineme adam gibi bir dolap aldım.

Windsor WS1450 A+ Çift Kapılı Buzdolabı

n11 vsoutlet mağazasından 1948 lira- 50 tl n11 puan -75 tl bonus ile = 1823 tl ye mal olmuş oldu.

Aynı dolap şuan seg markası ile a101 de 1999 tl ye satılıyor 2 yıl garantisi olması ve taksit için vade farkı olmasından dolayı A101 den almadım.Zaten direk fabrika dan vestel servise geliyormuş.

Regal 300 litre düşündük taşındık hem küçük geldiği için yenisini alıyoruz dedik bari azıcık büyük olsun istedik.

Allah nineme ömür verdiği kadar sağlıkla kullansın inş diyorum.Dolap gelince ayrıca bir inceleme konusu açarım.

Screenshot_2020-05-02-17-05-37-509_com.dmall.mfandroid.jpg
Screenshot_2020-05-02-17-05-43-358_com.dmall.mfandroid.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-10-31-645_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-11-08-585_com.dmall.mfandroid.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-11-24-961_com.ebrosur.androidapp.jpg
Frost Free olan bu dolapları seviyorum açıkçası.
Geldiğinde ses konusuna biraz kulak vermeni rica edeceğim senden bakalım bir negatif durum var mı? Gerçi köprünün altından çok sular aktı geçti, kompresörleri değiştirmişlerdir zaten de aklımızda olsun.

Bir arızası olmasa da benim evdeki dolabı da değiştirsem mi diye düşünmeye başladım bak şimdi :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Frost Free olan bu dolapları seviyorum açıkçası.
Geldiğinde ses konusuna biraz kulak vermeni rica edeceğim senden bakalım bir negatif durum var mı? Gerçi köprünün altından çok sular aktı geçti, kompresörleri değiştirmişlerdir zaten de aklımızda olsun.

Bir arızası olmasa da benim evdeki dolabı da değiştirsem mi diye düşünmeye başladım bak şimdi :kiskis

tabi ki hocam.Ama epey yorumlara falan baktım ses şikayeti yok gibi birşey zaten teknik verisi 42 db ki benim evdeki nfky510x 44 db ama 44 db den fazla gibi sesi.

Açıkçası çift taraftan ve donduru kısımında led aydınlatma , raf araları esnekliği ve yeterli seviyesi, kapak içi rafları çok hoşuma gitti.

Benim kombi tipi soğutucu kısmı kullanışsız raf araları çok yakın ayar kısmı yok kapak içi raflarda aynı şekilde yani bizim dolabı sevmesek eşimle değiştirelim diyeceğiz ??

Özellikle kompresör markasını bende merak ediyorum ama çinli arkadaşlar galiba kendini kanıtladı ki Çinli kompresör ler oldukça sessiz ve randımanlı çalışıyorlar.Şuan ninemde ki büro tipinde donper marka var oldukça sessiz ve küçüçük dolap neredeyse benimkinden fazla soğutuyor.?

1800 liraya 450 litre no frost fiyatı bu zamanda iyi geldi bakalım +4 yıl garanti varmı?

Aynı dolabın regal olanı 2400 küsür lira tek fark buzmatik var.Çokta gerekli değil neticede.

Ama bu windsor hangi ülkenin pazar ürünü merak ettim?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tabi ki hocam.Ama epey yorumlara falan baktım ses şikayeti yok gibi birşey zaten teknik verisi 42 db ki benim evdeki nfky510x 44 db ama 44 db den fazla gibi sesi.

Açıkçası çift taraftan ve donduru kısımında led aydınlatma , raf araları esnekliği ve yeterli seviyesi, kapak içi rafları çok hoşuma gitti.

Benim kombi tipi soğutucu kısmı kullanışsız raf araları çok yakın ayar kısmı yok kapak içi raflarda aynı şekilde yani bizim dolabı sevmesek eşimle değiştirelim diyeceğiz ??

Özellikle kompresör markasını bende merak ediyorum ama çinli arkadaşlar galiba kendini kanıtladı ki Çinli kompresör ler oldukça sessiz ve randımanlı çalışıyorlar.Şuan ninemde ki büro tipinde donper marka var oldukça sessiz ve küçüçük dolap neredeyse benimkinden fazla soğutuyor.?

1800 liraya 450 litre no frost fiyatı bu zamanda iyi geldi bakalım +4 yıl garanti varmı?

Aynı dolabın regal olanı 2400 küsür lira tek fark buzmatik var.Çokta gerekli değil neticede.

Ama bu windsor hangi ülkenin pazar ürünü merak ettim?

Finlux Finlandiya
Newpol polonya

Şeklinde gidiyor. Windsor sanırım İngilizlerden alınmış marka hakkıydı :ok

Kompresörün artık sessiz çalışması gaz tipi yüzünden. R600 kullanılan ürünlerde gazı sıkıştırmak daha kolay olduğu için motor hacmini küçülttüler bu da bize ses ve sarfiyat avantajı sağladı :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Para annemden olsa bende dayıdan farklı yaşamam herhalde... :hihi
malasef öyle anne araba bozuldu para lazım,çok borcum var ver para ver para gidiyor maşallah ?? küçük dayıda işsiz yıl sonunda yeni kurulcak bir fabrikaya atladı patrona haciz gelmiş eller havaya şimdi her ay 1000 er 1000 er nine destek oluyor.İşsizlik zor gerçekten Allah tüm işsizlerin yardımcısı olsun.Ama büyük dayıya rahat batıyor derler ya aynen o hayatı yaşıyor.Laf aramızda engelli raporu alsın diye çeşit çeşit incelemeden bir sürü hastalık çıktı şimdi uğraşıyor ,engelli raporundan araba aldı onda da ayrı macera ödeyemedi sattı ,çöp arabaları alıp düzeltip düzeltip sattı? muhabbet çok yani.Benim dayımı gördükçe kendime çıkardığım ders insan imkanlarının kıymetini bilmeli gerekirse azı ile yetinmeli?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
02.05.2020 ☺

sonunda nineme adam gibi bir dolap aldım.

Windsor WS1450 A+ Çift Kapılı Buzdolabı

n11 vsoutlet mağazasından 1948 lira- 50 tl n11 puan -75 tl bonus ile = 1823 tl ye mal olmuş oldu.

Aynı dolap şuan seg markası ile a101 de 1999 tl ye satılıyor 2 yıl garantisi olması ve taksit için vade farkı olmasından dolayı A101 den almadım.Zaten direk fabrika dan vestel servise geliyormuş.

Regal 300 litre düşündük taşındık hem küçük geldiği için yenisini alıyoruz dedik bari azıcık büyük olsun istedik.

Allah nineme ömür verdiği kadar sağlıkla kullansın inş diyorum.Dolap gelince ayrıca bir inceleme konusu açarım.

Screenshot_2020-05-02-17-05-37-509_com.dmall.mfandroid.jpg
Screenshot_2020-05-02-17-05-43-358_com.dmall.mfandroid.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-10-31-645_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-11-08-585_com.dmall.mfandroid.jpg

Screenshot_2020-05-02-17-11-24-961_com.ebrosur.androidapp.jpg
hayırlısı olsun, güzel ürün bu tip cihazlarda tek çıkabilecek sorun soğutucu bölüm fan motoru balans yapıyor. İlk kurulumda bu ses yoksa sorun yoktur :)
bu ürünlerde kapı açılma açısı güzel.
iç hacim kullanım şekli güzel
yazın çok sıcaklarda biraz dolap kusuyor ama çabuk topralıyor (bu yorum geniş aile içindir) kapı ne kadar çok sık açılırsa soğutma işlemi daha geç oluyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hayırlısı olsun, güzel ürün bu tip cihazlarda tek çıkabilecek sorun soğutucu bölüm fan motoru balans yapıyor. İlk kurulumda bu ses yoksa sorun yoktur :)
bu ürünlerde kapı açılma açısı güzel.
iç hacim kullanım şekli güzel
yazın çok sıcaklarda biraz dolap kusuyor ama çabuk topralıyor (bu yorum geniş aile içindir) kapı ne kadar çok sık açılırsa soğutma işlemi daha geç oluyor.

teşekkürler hocam az önce mağaza onayladı zaten vestelin kendi mağazasından aldım.

"fan motoru balans yapıyor. " derken hocam nasıl bir sorun bu?

Birde dolap kusuyor derken ? ?

Sizden ricam kompresör bilgisine ulaşabiliyor musunuz?Umarım sorunsuz çıkar da ninem Allah ömür verdiğince sorunsuz kullanır .Kendi 300 litrelik regal bulmuştum o yeter dedi ama eski Altus dolabına baktım o bile 335 net hacimdeyken pişman oluruz dedim biraz kızdı ama iyi bir tercih yaptığıma inanıyorum.Başta statik alacaktım sonra düşündüm yaşlı kadın buz çözdürme falan yapamıyor ,buzluk bu kaplanıyor şikayet ediyordu dedim almışken no frost alayım ama sanki statik ler hala en sağlam dolaplar sanki?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
teşekkürler hocam az önce mağaza onayladı zaten vestelin kendi mağazasından aldım.

"fan motoru balans yapıyor. " derken hocam nasıl bir sorun bu?

Birde dolap kusuyor derken ? ?

Sizden ricam kompresör bilgisine ulaşabiliyor musunuz?Umarım sorunsuz çıkar da ninem Allah ömür verdiğince sorunsuz kullanır .Kendi 300 litrelik regal bulmuştum o yeter dedi ama eski Altus dolabına baktım o bile 335 net hacimdeyken pişman oluruz dedim biraz kızdı ama iyi bir tercih yaptığıma inanıyorum.Başta statik alacaktım sonra düşündüm yaşlı kadın buz çözdürme falan yapamıyor ,buzluk bu kaplanıyor şikayet ediyordu dedim almışken no frost alayım ama sanki statik ler hala en sağlam dolaplar sanki?
kusuyordan kastım yazın çok sıcakta özellikle geniş ailelerde sapıtıyor. bi anda soğutmayı kesiyor. hastalanıyor anlamında kusuyor dedim :)
bunu her şartta herkesde yapmıyor. nem yüksek, sık açılıp kapanan kapılar, vesıcaklığın fazla olması etkileyip buzdolabını değerleri yanlış algılayıp soğutmayı kesmesine neden oluyor. Bu sende yaşanmaz çünkü yaşlı kullanıcısı var en fazla günde kaç kere kapıyı açacak ki :)
geçen bir müşteriye gittim.
+ adam dedi bu dolap iyi soğuturmu ?
dedim evet,
+ dedi odam büyük.
dedim anlamadım ?
+ hani soğutmassa daha büyüğünü alayım ?
dedim neyin ?
+ dolabın ?
dedim dayı senin amaç ne
+buzdolabu kapılarını açarım evide soğutur mu ?
dedim alsana sen bura bi klımacık ne anlatırsın abe, odadan, kapıdana bacadan. adi bana eyw dedim kaçtım :)

ev soğutmak isteyen bile gördüm misal bu şahsa bu dolap yaramaz kusar :)

evet gelelim fan motoruna soğutu bölümde karşıda bir kare kutucuk var bunun içinde fan motoru var bu tarz dolaplarda en çok şikayet bundan geliyor.
Ses yapıyor balans yapıyor 1 kere değiştiriyoruz ortadan kalkıyor. anlıyacağın X firmasından almışlar takmışlar. çabuk bozuluyor veya üretimde hata çıkıyor. V firmasına geçmişler sorunu çözmüşler. Kimisinde direk V marka motor ile piyasada bu nedenle sorun bile çıkarmayabilir.

kompesör için sistem çalışmıyor sonra tekrar deneyelim

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
kusuyordan kastım yazın çok sıcakta özellikle geniş ailelerde sapıtıyor. bi anda soğutmayı kesiyor. hastalanıyor anlamında kusuyor dedim :)
bunu her şartta herkesde yapmıyor. nem yüksek, sık açılıp kapanan kapılar, vesıcaklığın fazla olması etkileyip buzdolabını değerleri yanlış algılayıp soğutmayı kesmesine neden oluyor. Bu sende yaşanmaz çünkü yaşlı kullanıcısı var en fazla günde kaç kere kapıyı açacak ki :)
geçen bir müşteriye gittim.
+ adam dedi bu dolap iyi soğuturmu ?
dedim evet,
+ dedi odam büyük.
dedim anlamadım ?
+ hani soğutmassa daha büyüğünü alayım ?
dedim neyin ?
+ dolabın ?
dedim dayı senin amaç ne
+buzdolabu kapılarını açarım evide soğutur mu ?
dedim alsana sen bura bi klımacık ne anlatırsın abe, odadan, kapıdana bacadan. adi bana eyw dedim kaçtım :)

ev soğutmak isteyen bile gördüm misal bu şahsa bu dolap yaramaz kusar :)

evet gelelim fan motoruna soğutu bölümde karşıda bir kare kutucuk var bunun içinde fan motoru var bu tarz dolaplarda en çok şikayet bundan geliyor.
Ses yapıyor balans yapıyor 1 kere değiştiriyoruz ortadan kalkıyor. anlıyacağın X firmasından almışlar takmışlar. çabuk bozuluyor veya üretimde hata çıkıyor. V firmasına geçmişler sorunu çözmüşler. Kimisinde direk V marka motor ile piyasada bu nedenle sorun bile çıkarmayabilir.

kompesör için sistem çalışmıyor sonra tekrar deneyelim
anladım hocam bu kusma olayı? kronik sorun mu yoksa her markada olağan bir durum mudur?

evet fan sesi şikayetini duydum ama üreticiler benzer konularda niye hep sorunlu komponent markaları kullanırlar anlamıyorum yani sen bildiğin güvendiğin yerden alsana parçalarını yani?

Neyse artık o ihtimal şansa kalmış ,peki windsor da + garanti imkanı var mı hocam?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
anladım hocam bu kusma olayı? kronik sorun mu yoksa her markada olağan bir durum mudur?

evet fan sesi şikayetini duydum ama üreticiler benzer konularda niye hep sorunlu komponent markaları kullanırlar anlamıyorum yani sen bildiğin güvendiğin yerden alsana parçalarını yani?

Neyse artık o ihtimal şansa kalmış ,peki windsor da + garanti imkanı var mı hocam?
Aaa bak windsor garanti sorun güzel bence %99 yapılır, Rüstem abi "Edirne Vestel servis sahibi" sen ona yanaş☺️
Bazen güvenilir yerler bile kusurlu üretebilir örnekteki gibi.

Bu soğutma kesme olayı yenilenen teknoloji ile her markanın kaliteden ödün vermesi ile günümüzde hemen hemen her markada var bu sorun

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aaa bak windsor garanti sorun güzel bence %99 yapılır, Rüstem abi "Edirne Vestel servis sahibi" sen ona yanaş☺
Bazen güvenilir yerler bile kusurlu üretebilir örnekteki gibi.

Bu soğutma kesme olayı yenilenen teknoloji ile her markanın kaliteden ödün vermesi ile günümüzde hemen hemen her markada var bu sorun
Edirne vestel servisi iyi.Zaten git gel tanıdık olduk rüstem beyi tanımıyorum da hakan abi var , hatta sekreter hanımlardan biri bizim akrabamızın gelini oluyor? birde evin çok yakınında ama hiç muhabbetim olmadı yoksa ara sıra yardıma bile giderim yani ,yazın klima montajına destek vs. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt