hi level hl43dlk13 ışık yanıp sönüyor

B Çevrimdışı

bedirhancolak

Yeni Üye
15 Nis 2023
10
15
Selamünaleyküm arkadaşlar hi level hl43dlk13 modeli televizyonum var kumandadan açma tuşuna basınca mavi açılma tuşu yanıp sönüyor sonra kayboluyor sonra kumandadan bi tuşa basınca sanki açıkmış gibi tepki veriyor sorun nedir lütfen çözün

şu an tv açıldı ses var ama görüntü yok

Son düzenleme:
Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
hiç bir şekilde dokunmadığımıza rağmen böyle oldu içini açıp kurcalamakta istemiyorum garantisi varmı diye bakacağım
Televizyonun kendi dahili uydusunu mu kullanıyorsunuz yoksa Digiturk gibi harici bir kutuya mı bağlı ? Zayıf bir ihtimal olsa da, harici kutu kullanıyorsanız kablodan kaynaklı olabilir diye düşündüm.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle garanti olup olmadığını kontrol edin. Garantisi bitmişse kaç yıldır kullandığınızı paylaşın. Eğer Led Bar arızası ise (Ki tanımdan öyle gibi görünüyor.) Led Bar değişikliği ile sorun giderilecektir. TV ekranında flaş ışığı ile görüntü kontrol ederken ekrana çok fazla yaklaşın, tabir yerindeyse ekranın dibinden bakın.

B Çevrimdışı

bedirhancolak

Yeni Üye
15 Nis 2023
10
15
Öncelikle garanti olup olmadığını kontrol edin. Garantisi bitmişse kaç yıldır kullandığınızı paylaşın. Eğer Led Bar arızası ise (Ki tanımdan öyle gibi görünüyor.) Led Bar değişikliği ile sorun giderilecektir. TV ekranında flaş ışığı ile görüntü kontrol ederken ekrana çok fazla yaklaşın, tabir yerindeyse ekranın dibinden bakın.
ekrana çok yaklaşarak baktım şu an görüntü görünüyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
ekrana çok yaklaşarak baktım şu an görüntü görünüyor
Bulunduğunuz şehirde tanıdığınız bir TV tamircisi varsa Led Bar değişimi için görüşebilirsiniz. Eğer kendiniz yapabilirim derseniz (Pek tavsiye etmiyoruz.) parça temini için tavsiyede bulunabiliriz.

Bu arada problem sizden kaynaklanmıyor. TV görüntüsünü destekleyen ve ana panelin arka ya da yanlarında bulunabilen led şeritlerin ömrü doluyor. Kullanım v.s. ile ilgisi yok.

Geri
Üst Alt