Hi-Level 55UHL960 Görüntüde Dalgalanma

N Çevrimdışı

nailman

Yeni Üye
31 Ağu 2020
4
33
Merhaba. Diğer çözünürlüklerde de var mı bilmiyorum ama özellikle TRT4K izlerken farkettiğim bir durum var. Özellikle havadan çekim kayalık veya orman sahnelerinde belirginleşen görüntünün yalnızca orman içeren kısmında olan tam tarif edemyeceğim parlaklık dalgalanması gibi bir durum var, görüntü sanki orada titreşiyor gibi. Çözülebilir bir durum mudur bu yardımcı olabilir misniz?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Trt 4k da bu şikayet oluşuyor. YouTube den deneyiniz. Özellikle dron çekimlerinde trt4k bozuyor görüntüyü

N Çevrimdışı

nailman

Yeni Üye
31 Ağu 2020
4
33
Netflixte de denedim şimdi malesef aynı şeyle karşılaşıyorum. Uzaktan orman benzeri yoğunluğun olduğu yerlerde seyirme diye tarif edebileceğim bir durum oluşuyor.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
55UHL950 de trt4 4k da aynı Problem oluyor yayın ile alakalı youtube vs çok problem görmedim

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
TRT4K'daki drone çekimlerinde oluşan sorun, sadece o programa özgü (muhtemelen kaydı yapan drone kaynaklı) bir durum. Eski TV'mde de vardı, yenisinde de var.

Onun dışında, ekranda çok fazla ince detayın olduğu sahnelerde (bu genelde uzak çekimler oluyor doğal olarak) artık panelin mi, işlemcinin mi yetişememesi sebepli titremeler göze çarpıyor.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
benden gibi pinpirikli tv meraklıları uzak durun uhl960 tan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt