Hi-Level 49UHL650 Panel Kırıldı.

S Çevrimdışı

snakepit

Yeni Üye
29 Kas 2019
20
41
Herkese Merhaba,

49UHL650 Televizyonumuz maalesef bizim ufaklıkların yaramazlıkları sonucu resimleri görüldüğü şekilde hasar aldı.
Görüntü haricinde bir problemi yok ses geliyor youtube bağlanması vs. sıkıntısız.
Garantisi devam ediyor ancak garantili bir durum değil görüldüğü üzere.
Tamiri konusunda ne tavsiye edersiniz ve yaklaşık masrafı ne kadar tutar?
Şimdiden teşekkürler.

IMG20210130130149.jpg

IMG20210130130204.jpg

IMG20210131121917.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
geçmiş olsun , kurşun yedi deyince korktum bir an ama sanırdam boncuklu tabanca yemiş.?

Genelde panel değişimleri cihaz parasına çıkıyor ve sürekli model değiştiği panel bulmak zor oluyor.Şahsi fikrim anakart ve diğer bileşenleri söküp satılığa çıkartın , ucuz yollu başka bir tv alın derim.Yine de üstad lardan bir tavsiye alın ,yazarlar zaten.Geçmiş olsun , cana geleceğine mala gelsin diyorum.

S Çevrimdışı

snakepit

Yeni Üye
29 Kas 2019
20
41
geçmiş olsun , kurşun yedi deyince korktum bir an ama sanırdam boncuklu tabanca yemiş.?

Genelde panel değişimleri cihaz parasına çıkıyor ve sürekli model değiştiği panel bulmak zor oluyor.Şahsi fikrim anakart ve diğer bileşenleri söküp satılığa çıkartın , ucuz yollu başka bir tv alın derim.Yine de üstad lardan bir tavsiye alın ,yazarlar zaten.Geçmiş olsun , cana geleceğine mala gelsin diyorum.
Sağolun oyuncak bebek saldırısı diyelim :) Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
2000 TL ye almıştım servis harici ucuz yollu bir çaresi yok mudur?
49 inç UHD çözünürlükte bir panel 1000 TL altına gelmez bence.
Panel kırılmış, görüntüyü veren parça o.
Onun değişim dışında yapılabilecek bir çözümü yok.
Servisten fiyat alın.
Bir de yeni TV alırsanız veya mevcut TV'yi tamir ettirirseniz üstüne ekran koruyucu alın.

S Çevrimdışı

snakepit

Yeni Üye
29 Kas 2019
20
41
49 inç UHD çözünürlükte bir panel 1000 TL altına gelmez bence.
Panel kırılmış, görüntüyü veren parça o.
Onun değişim dışında yapılabilecek bir çözümü yok.
Servisten fiyat alın.
Bir de yeni TV alırsanız veya mevcut TV'yi tamir ettirirseniz üstüne ekran koruyucu alın.
ekran koruyucu ha aldım ha alıcam derken maalesef başımıza geldi. teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eh ben bı tık daha ucuz düşünmüştüm. Günümüzde fiyatlara bakılırsa 2000 TL de normal sayılabilir.
Tekil firmalar var ama daha uygun olabileceğini sanmam. Hatta Adem helvacinin İstanbul'da bahsettiği bir yer vardı ama hatırlayamadım
tv yi 2000 e almıştım hocam şimdi ekrana o kadar masrafımız çıkacak neredeyse. bakalım hayırlısı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
tv yi 2000 e almıştım hocam şimdi ekrana o kadar masrafımız çıkacak neredeyse. bakalım hayırlısı
Ufaklıkların canı sağ olsun yeter ,gözlerinden öpüyoruz ailecek,onlara bir şey olmasın sevgili S snakepit
Hırsız benim her şeyimi aldı götürdü ,haber çıkmadı daha,buna kalem havyam dahil :)
En iyisi değişim işine bak,hatta buradan alacağın tv modelini söyle sorarlarsa ,sana da uygun gelirse hiç kaçırma ,sevgili umutun dediği gibi de koruyucu cam alırsın,olur biter :ok
Tabii büyük sözümüz var bilirsin belki " bekara boşanmak kolay gelir" diye (biraz değiştirdim sözü),bakma "olur-biter" dediğime ,bu zamanda zor tabii ,ama olan olmuş artık ,değerlendirmek lazım bence .Şimdiden kolay gelsin sana :)

S Çevrimdışı

snakepit

Yeni Üye
29 Kas 2019
20
41
Ufaklıkların canı sağ olsun yeter ,gözlerinden öpüyoruz ailecek, onlara bir şey olmasın sevgili S snakepit
Hırsız benim her şeyimi aldı götürdü ,haber çıkmadı daha, buna kalem havyam dahil :)
En iyisi değişim işine bak, hatta buradan alacağın tv modelini söyle sorarlarsa ,sana da uygun gelirse hiç kaçırma ,sevgili umut un dediği gibi de koruyucu cam alırsın, olur biter :ok
Tabii büyük sözümüz var bilirsin belki " bekara karı kolay" diye, bakma "olur-biter" dediğime, bu zamanda zor tabii, ama olan olmuş artık, değerlendirmek lazım bence. Şimdiden kolay gelsin sana :)
Teşekkürler Hocam canları sağolsun. Size de geçmiş olsun. servis için vestel servisi ile görüşmem gerekiyor değil mi? hi level ın sitesinde sadece bir tane servis adresi mevcut yoksa orası ile mi görüşmeliyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt