Hesaptan İzinsiz Para Çekilmesi

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba. Konu dışı ama bu sorunu yaşayan oldu mu? Kardeşimin hesabından bu şekilde toplamda 300 TL'ye yakın para çekme işlemi yapılmış. Çalıştığı iş yerinde hesabı yeni açmış. İnternetten alışveriş yapmayı falanda bilmez. Bilgileri kimseye söylememiş. Ona rağmen bu kesintileri yaşamış. Kesintilerin yapıldığı gün banka kendisini aramış, alışverişler hakkında bilginiz varmı diye sormuş. Bilgisi olmadığını söyleyincede kartı iptal edip yeni kart göndermiş. Olayı bana yeni söyledi. 16 Ağustos'ta yaşanıyor.

Ücreti geri alma konusunda bir şey yapabilir miyiz?

IMG-20210828-WA0010.jpg
IMG-20210828-WA0009.jpg

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Sanırım google playden para çekilmiş herhangi bir abonelik oluşturup daha sonra unutmuş olabilir mi ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
KRAFTON, Inc., PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, ELYON ve TERA gibi oyunlar da dahil birçok eğlence ürünlerinden sorumlu olan bağımsız oyun geliştirme stüdyoları birliğidir.

Birisi kredi kartını GOOGLE PLAY hesabına bağlamış.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Bankaya harcama itirazı yapıldı mı yapıldıysa banka iptal ediyor. Ayrıca bu gibi durumda appstore'da iptal edip ücret iadesi yapıyor. Play Store yapıyor mu bilmiyorum. Bunun için bir süre var mı onuda bilmiyorum. Aslında Yargıtay bu tür durumlarda bankayı sorumlu görüyor. Güvenlik önlemi almak bankanın sorumluluğu. Harcama itirazı yapmayı deneyebilirsiniz bankaya. Ki aslında bankanın kartı iptal ettiğinde yapması lazımdı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Harcama itirazı+kartı yenileyin banka m.h diye hediye kazandınız vs diye arayıp laf arası kart bilgilerini alıyorlar.
Boş bulunup kart bilgilerini kimse paylaşmamak lazım kartı klonlanmış olabilir kart ile işlem yapılmış.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Kardeşimle birlikte aynı yerde çalışan 3-4 kişinin daha başına gelmiş bu.
Benim tahminim onları tanıyan biri kart bilgilerini alıp play store hesabına tanımlamış. İşin kötüsü play store hesabına kart bilgisi tanımlarken doğrulama falan gerektirmiyor. Kart sahibinin telefonun mesaj vs gelmiyor.
Bu işi yapan da bunu bildiği için bir kaç kişinin kini geçirmiş ve pubg oyununda harcamış.
Tabi bu benim senaryom..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kardeşimle birlikte aynı yerde çalışan 3-4 kişinin daha başına gelmiş bu.
Benim tahminim onları tanıyan biri kart bilgilerini alıp play store hesabına tanımlamış. İşin kötüsü play store hesabına kart bilgisi tanımlarken doğrulama falan gerektirmiyor. Kart sahibinin telefonun mesaj vs gelmiyor.
Bu işi yapan da bunu bildiği için bir kaç kişinin kini geçirmiş ve pubg oyununda harcamış.
Tabi bu benim senaryom..
Kardeşine söyle kartı iptal etsin yeni kart istesin kartı kimseye göstermesin vermesin
Kimseyle kart bilgilerini paylaşmasın banka çalışanı m.hizmetleri dahil.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
garanti kredi kartımdan da yurtdışından alışveriş yapılmıştı, yapan kişi de herhalde vicdanını rahatlatmak için uluslararası iki yardım kuruluşuna bağış da yapmış. bankaya harcama itirazı yaptım, yazılı başvuru bile yapmadım, bu alışverişleri ben yapmadım dedim. kart kapatıldı yenisi gönderildi, ertesi gün para hesabıma geri yattı.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla banka şu geçenlerde sağlam çöken kırmızı beyaz banka olsa gerek. Alakası var mıdır bilmiyorum ama durum normal değil görünüyor.

Harcama itirazı ile çözülür.

Bu arada aklıma geldi. Aynı banka durduk yere banka kartımı değiştirmişti bir kaç ay önce. Yeni gelen kartta isim dışında hiçbir sayı ve tarih yok. Uygulamada görebiliyoruz. Belli ki bildikleri bir sıkıntı var.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla banka şu geçenlerde sağlam çöken kırmızı beyaz banka olsa gerek. Alakası var mıdır bilmiyorum ama durum normal değil görünüyor.

Harcama itirazı ile çözülür.

Bu arada aklıma geldi. Aynı banka durduk yere banka kartımı değiştirmişti bir kaç ay önce. Yeni gelen kartta isim dışında hiçbir sayı ve tarih yok. Uygulamada görebiliyoruz. Belli ki bildikleri bir sıkıntı var.
Evet Akbank. Siz dedikten sonra o konuda da şüphelenmeye başladım. Harcama itirazında bulunduk. Bakalım kâle alacakları mı..
Sadece bankaya itiraz etmekle kalmayın en yakın savcılığa gidip şikayetçi olun. Devlet eliyle koymuş gibi buluyor gerekeni yapıyor.
Savcılık böyle ufak tefek şeylerle uğraşır mıki?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Savcılık böyle ufak tefek şeylerle uğraşır mıki?
Şikayet varsa uğraşır büyük küçük diye ayrım yapma gibi bir hakları yok. Dilekçe yerine direk savcı ile ya da orada herhangi biriyle konuşursanız başından savabilir ki hepsi yapmaz bunu. Ama birşey çıkmaz boşuna uğraşma diye gecistirebilirler. Birşey çıkar mı yapanın profesyonelligine bağlı. İz biraktiysa ortaya çıkar. Ama sağlam şebekeler var. Yurt dışı üzerinden yapıyorlar en ufak iz bırakmıyor ya da ulaşılamıyor. Bu arada çok iyi tanıdığınız biri de çıkabilir.
Ayrıca bu yapılan şey meblağ olarak küçük olabilir ama olayın kendisi küçük değil. Senin gibi bir çok insan mağdur olabiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt