Hermetik Şofben Arızası

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
İçine toz çektiği için diyaframları görevini yerine getiremiyor olabilir mi acaba :ara

Ben olsam balata spreyini verirdim deliklerden. Ama sorunun o olduğu kesinde tabi
Servis gelip baktı o parçayı değiştirip denedi, su akış sensörünü de kontrol etti bir şey bulamadı. Ocağın yanmasına bakıp gaz basıncı düşük baktırın dedi. Baktırdık 21 bar çıktı. Şimdi yarın bir daha servis gelecek, sorun hala devam ediyor. Bu sorun ne olabilir acaba?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Kombi prostatı suyun basıncına göre alevi ayarlıyor.Şofben su grişinde filtre varmı varsa içinde filtre olup olmadığını kontrol edin şebeke den gelen partiküller prostat diyaframına zarar veriyor olabilir

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Kombi prostatı suyun basıncına göre alevi ayarlıyor.Şofben su grişinde filtre varmı varsa içinde filtre olup olmadığını kontrol edin şebeke den gelen partiküller prostat diyaframına zarar veriyor olabilir
Filtre var ve temiz, su basıncı da iyi. Ama dediğiniz gibi olmuş olabilir. Yarın gelen elemanlara söyleyeyim. Şöyle araştırdım da bir sürü neden çıktı. Umarım fazla iş çıkarmaz.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Gelen 2. servis detaylı inceledikten sonra baca fanını ve içindeki küçük parçayı söküp yıkadı temizledi. Epey toz birikmiş. Şofben şimdi düzgün çalışıyor. Meğer sorun tozdanmış. Daha önceki arızaları da bundan mıydı diye düşündüm. Neyse sadece servis ücreti ödeyip kurtulduk.

B Çevrimdışı

bermancalz 

Yeni Üye
25 Kas 2023
2
34
Selamlar bU hatası baca temizliğinden sonra düzeldi mi? Daha sonradan tekrar hata verdi mi? Voltaj hatası yazıyor regülatör alayım dedim ama boşa almak istemiyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Selamlar bU hatası baca temizliğinden sonra düzeldi mi? Daha sonradan tekrar hata verdi mi? Voltaj hatası yazıyor regülatör alayım dedim ama boşa almak istemiyorum.
Önce baca temizliğini gerçekleştirip sistemi bir kontrol etmeniz daha ekonomik olur diye düşünüyorum. Hem cihaz verimliliği artar, hem de eğer sorunun ana kaynağı o ise dünyanın masrafına regülatör almaktan kurtulursunuz.

B Çevrimdışı

bermancalz 

Yeni Üye
25 Kas 2023
2
34
Gelen 2. servis detaylı inceledikten sonra baca fanını ve içindeki küçük parçayı söküp yıkadı temizledi. Epey toz birikmiş. Şofben şimdi düzgün çalışıyor. Meğer sorun tozdanmış. Daha önceki arızaları da bundan mıydı diye düşündüm. Neyse sadece servis ücreti ödeyip kurtulduk.
Hocam hangi parçaydı hatırlıyor musunuz?

image7f073e7f991014b1.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt