Hermetik Şofben Arızası

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Herkese merhaba,

ECA hermetik şofbenimiz çalıştıktan kısa süre sonra kendini kapatıp BU hata kodu veriyor. Kılavuzda sorun sebebi düşük voltaj olarak görünüyor. Ateşleme yapar yapmaz da hemen sönüyor. Resetlemek sorunu çözmedi. Sorun ne olabilir?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Voltaj kaynaklı ise 444 54 37 arayıp regülatör hakkında bilgi alın. Voltaj hatası verip anakart ile ilgili sıkıntı da olabilir. şalteri kapatıp bir kaç defa açıp kapatmayı deneyin birde.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Voltaj kaynaklı ise 444 54 37 arayıp regülatör hakkında bilgi alın. Voltaj hatası verip anakart ile ilgili sıkıntı da olabilir. şalteri kapatıp bir kaç defa açıp kapatmayı deneyin birde.
Servisi aradım, eşanjör de tıkalı olabilir dediler. Gelip bakacaklar. Defalarca açıp kapattım, farklı prizde denedim olmadı. Umarım ana kart arızası değildir.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Servisi aradım, eşanjör de tıkalı olabilir dediler. Gelip bakacaklar. Defalarca açıp kapattım, farklı prizde denedim olmadı. Umarım ana kart arızası değildir.
Anakart kolay kolay arızalanmaz.Ülkemizde elektrik voltaj dalgalanması çok ondan kaynaklı sorunda olabilir. Eşanjör de en fazla hata verdiren parçalardan biri.
İnşallah sorun basit bir şeydir.Parça değişimi yapılacaksa parça fiyatını mutlaka sizde internette araştırın.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Anakart kolay kolay arızalanmaz.Ülkemizde elektrik voltaj dalgalanması çok ondan kaynaklı sorunda olabilir. Eşanjör de en fazla hata verdiren parçalardan biri.
İnşallah sorun basit bir şeydir.Parça değişimi yapılacaksa parça fiyatını mutlaka sizde internette araştırın.
İnşallah öyledir yoksa kart ücreti 1000 lira civarıymış. Eşanjör 170 lira civarı olması lazım. Fiyat verirlerse hemen o an ücretlerine bakarım. Bugün de denedik çalışması, ketıl ile su ısıtıp duş alıyoruz artık. Evimin yanında trafo var her yaz ses yapıyor, şu sıra klima kullanan çok, voltaj dengesiz olabilir. Daha önce baca sensörü arızası vermişti 100 lira ile kurtulmuştuk. Şimdi yenileri 2000-2500 lira aralığında.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Servis gelip baktı. Baca hava akış sensörü değişti, sorun düzeldi. 180 lira ile kurtulduk. Daha önce de aynı parça değişmişti ama hata kodu vermemişti.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Evet, yine aynı arıza ile karşı karşıyayız. Servis kaydı açtırdım yarın gelip bakacaklar. Eğer sorun bu parçadaysa ortalama ömrü 1 sene. Bu kadar da olmamalı. En az 250 lira alırlar gibi geliyor. Şu durumda bir daha bu marka ısıtıcı cihaz almam kimseye de önermem. Her yıl baca akış sensörüne para mı ödeyelim.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
İçine toz çektiği için diyaframları görevini yerine getiremiyor olabilir mi acaba :ara

Ben olsam balata spreyini verirdim deliklerden. Ama sorunun o olduğu kesinde tabi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri