Hepsiburada Mouse garantiye göndermek

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
İkinci el mouse almıştım bir arkadaşdan daha 1 yıl daha garantisi var . Mouse scrool tuşu bozuldu . Logitech Mouse hepsiburadadan alınmış fatura arkadaşın adına düzenlenmiş . Ben kendi hepsiburada hesabımdan garantiye gönderebilir miyim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Gelişmeleri buradan aktarırsan, başkalarına da benzer sorunlarda oluşmuş/oluşacak arızalar için yol göstermiş olursun. Kolay gelsin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Logiteche daha öne yazmıştım Satın aldığınız firmayala letişime geçin diye cevap verdiler

İlginç. Bir distribütörleri var o zaman demek ki.
Elinizde kutusu, garanti belgesi durmuyor mu?
Onlar da yoksa arkadaşınızın göndermesi gerekecek maalesef.
Ürünü siz almamışsınız çünkü, HB neden sizin adınıza sorumluluk alsın değil mi? :alala

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Garanti olayı kişiye değil faturaya göredir. Ne yazık ki bazı uygulamalar garip.Logitech servisi kimse faturası ile birlikte oraya gönderilmesi lazım.Fakat dediğiniz gibiyse arkadaşınız hepsibuaradaya başvurmak zorunda gibi.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Logiteche daha öne yazmıştım Satın aldığınız firmayala letişime geçin diye cevap verdiler
Bu tarz saçma uygulamalar ile vatandaşı bezdirme yoluyla garanti kapsamında hizmet vermek istemiyorlar, zaten bir iki denemeden sonra vatandaş da hakkı olanı alma çabasından vazgeçiyor.

* * *

Satın alınan firma ile iletişime geçin demek nasıl bir mantık acaba? Her firma, sattığı ürünlerin garanti hamallığını/hizmetini/angaryasını vermek zorunda mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu tarz saçma uygulamalar ile vatandaşı bezdirme yoluyla garanti kapsamında hizmet vermek istemiyorlar, zaten bir iki denemeden sonra vatandaş da hakkı olanı alma çabasından vazgeçiyor.

* * *

Satın alınan firma ile iletişime geçin demek nasıl bir mantık acaba? Her firma, sattığı ürünlerin garanti hamallığını/hizmetini/angaryasını vermek zorunda mı?

Aslında Logitech bu konularda övülen bir firma.
Üretimi biten veya sorunlu üretim olan ürünlerde daha yenisini vermek gibi hizmetler de veriyorlar.
Birden fazla distribütörü var muhtemelen. (Ya da servisi.)

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Logitech türkiyeyi seçmeme rağmen sanırım karışıdaki kişi benimle google translate ile konuşuyordu türkçesi yanlışdı . İsimde yabancıdıydı. Mouse satan arkadaşı buldum hepsiburadaya arıza kaydı açtırdım. Hepsibudada da ürünü bize değil pentaya gönderin diyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Logitech türkiyeyi seçmeme rağmen sanırım karışıdaki kişi benimle google translate ile konuşuyordu türkçesi yanlışdı . İsimde yabancıdıydı. Mouse satan arkadaşı buldum hepsiburadaya arıza kaydı açtırdım. Hepsibudada da ürünü bize değil pentaya gönderin diyor.
O zaman Penta'ya gönderin. :bilmiyom

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
şimdi başka bir mouse daha var o da logitech mouse temizlerken mouse sensörüne kolonya damladı . Mouse usbye takınca çalışıyor fakat mouse imleci ekranın sol alt köşesine sabitleniyor hiçbir şekilde hareket etmiyor. Ben mousu sağa oynamaya çalışıyorum mouse da sanki aynı anda sola çekmeye çalışıyor gibi mouse ucu titriyor Mouse usb'ye takınca mavi ışık yanyor sonra ışık bir anda sanki usb bağlantısı anlık kopuyormuş gibi olup tekrar aynı şekilde mavi ışık yakıyor. Sanki mouse bootlop olmuş gibi. Mouse kurtarma şansımız var mı sensör mü bozulmuş

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
şimdi başka bir mouse daha var o da logitech mouse temizlerken mouse sensörüne kolonya damladı . Mouse usbye takınca çalışıyor fakat mouse imleci ekranın sol alt köşesine sabitleniyor hiçbir şekilde hareket etmiyor. Ben mousu sağa oynamaya çalışıyorum mouse da sanki aynı anda sola çekmeye çalışıyor gibi mouse ucu titriyor Mouse usb'ye takınca mavi ışık yanyor sonra ışık bir anda sanki usb bağlantısı anlık kopuyormuş gibi olup tekrar aynı şekilde mavi ışık yakıyor. Sanki mouse bootlop olmuş gibi. Mouse kurtarma şansımız var mı sensör mü bozulmuş
Temizleme işlemi ,fare takılı ve pc açıkken mi yapıldı :) ,cevap evet ise kolonya kısa devre yaptırmış olabilir .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası fareyi açıp temizlemeniz lazım.
Olursa olur.
Olmazsa yapılamayabilir.
Arızalanan şey sensör veya chip vs. ise tamirine değmez diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt