HD uydu alıcısı tavsiyesi

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Köyde arçelik marka nerdeyse benle yaşıt tüplü tv var resmini ekliyorum.

IMG_20230611_173909.jpg

IMG_20230611_174202.jpg

Bugün bi açayım TV'yi dedim farkettim ki HD kanallarda ses var görüntü yok vs.vs. Bir de çocuk tutturdu TRT diyanet çocuk izleyecem diye onu da açamadım kanal HD paket içindeymiş çünkü. Bu yüzden bana uygun fiyatlı köyde işimi görebilecek bir uydu alıcısı önerir misiniz mümkünse aynen bu tarz direk scart bağlanan model olursa daha iyi olur.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Uydu alıcılarda bir bilene danışalım. teraspy teraspy , osmanke osmanke üstadlar.

Yalnız ortada şöyle bir handikap var. Kullandığınız crt TV söz konusu yayınları gösterme yeteneğine sahip olacak mı? Scart girişi max. 560p tarama derinliğindeki görüntüleri aktarır. Cihazı alıp TV' den görüntü alamazsanız o zamanda sıkıntı yaratır. Ayrıca TV arka ve yanlarında başka görüntü, ses aktarımı için hangi portlar varsa onların görsellerini de aktarın. Eğer TV' nin görüntüyü vermesinde bir problem olmazsa bir HDMI to RCA (TOS) çevirici ile piyasadakş en uygun fiyatlı hd alıcı bile işinizi görebilir.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Uydu alıcılarda bir bilene danışalım. teraspy teraspy , osmanke osmanke üstadlar.

Yalnız ortada şöyle bir handikap var. Kullandığınız crt TV söz konusu yayınları gösterme yeteneğine sahip olacak mı? Scart girişi max. 560p tarama derinliğindeki görüntüleri aktarır. Cihazı alıp TV' den görüntü alamazsanız o zamanda sıkıntı yaratır. Ayrıca TV arka ve yanlarında başka görüntü, ses aktarımı için hangi portlar varsa onların görsellerini de aktarın. Eğer TV' nin görüntüyü vermesinde bir problem olmazsa bir HDMI to RCA (TOS) çevirici ile piyasadakş en uygun fiyatlı hd alıcı bile işinizi görebilirö
Bu ikisinden başka giriş yok hocam 😄 İçeri odada Vestelin yeni nesil TVsi var ondan yana sorun yok ama bunu da hayata döndüreyim istiyorum kıyamıyorum yani :)
IMG_20230611_180516.jpg

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Hem tkgs li kanal taratma gerek kalmadan otomatik yükler eğer TV 1080 p göstermesse ayarlardan 750 p,ye dusurursun iyi seyirler
Abi benim uydu alıcısında da tkgs var kanalları otomatik ekledim ancak hd kanalları açmıyor nedense ses var görüntü yok bunun nedeni uydu alıcısı mıdır?

Geri
Üst Alt