Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Neden olmasin sayın üstadım dünya küçük... içtenlikle söylüyorum uzun zaman formu takipte kaldim ama burdaki gerek üstadlar gerek formun değerli üyeleri sevgi ve birbirine olan saygılı yaklaşımları kadar daha değerli bir şey yok benim nezdimde..
Bu ortamı, bu kalite ve saygınlığı muhafaza edebilmek adına ciddi mücadele içerisindeyiz. Sizlerin bu geri dönüşleri de doğru yolda olduğumuzun bir işareti diye düşünüyorum ?

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Sizi dışarı alalım :))

Arkadaş bir talihsiz benmiydim yahu, usta birliğim komple Ani Müdahale mangasında geçti, Gündüz inşaatta çalışır, gece alarma giderdim, 6 Saat tuttuğum nöbet bilirim. Şafak doğan güneş diyen insana 21:00/23:00 - 05:00/07:00 devriye mi yazılır :rant
Ani müdahale mangası da nedir? A.m.m değilmiydi o reis? :polis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ani müdahale mangası da nedir? A.m.m değilmiydi o reis? :polis
Aynen Öyle, Normalde amm ler gündüz uyur, gece sabaha kadar nöbet tutardı hazır kıta ile birlikte. Bizde gündüz Meydan Harekat binasının inşaatında amelelik yapar, Gece nöbete gider, nöbetten gelince kıyafetler ve techizat ile yatar, alarma koşar giderdik. Vardı takıntılı iki tane üsteğmen, canları sıkıldıkça alarma basar ve intikal süresi ölçerlerdi. Avcı zincirinde mi gittik, kama düzeninde mi gittik ona bakarlardı.

Alarmın Canavar düdüğü neredeydi biliyormusun?

Koğuşta :)

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Aynen Öyle, Normalde amm ler gündüz uyur, gece sabaha kadar nöbet tutardı hazır kıta ile birlikte. Bizde gündüz Meydan Harekat binasının inşaatında amelelik yapar, Gece nöbete gider, nöbetten gelince kıyafetler ve techizat ile yatar, alarma koşar giderdik. Vardı takıntılı iki tane üsteğmen, canları sıkıldıkça alarma basar ve intikal süresi ölçerlerdi. Avcı zincirinde mi gittik, kama düzeninde mi gittik ona bakarlardı.

Alarmın Canavar düdüğü neredeydi biliyormusun?

Koğuşta :)
Koğuşta mı? asdfasdfasdallkylmklkylm

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
İnce uzun bir koğuşumuz vardı, iki katlı ve karşılıklı iki sıra ranzalar, kapı girişinde amm yatardı, tam da tepelerinde canavar düdüğü monteliydi :))

Heeey gidi Kıbrıs :)
Reis, ben hadımköyde yaptım. Kısa dönem yaklaşık 153 gündü. Merkez revirdeydim. Tek sağlıkçı da bendim. Eczacı kalfası falan vardı birde nöbet tutan arkadaşlar. Yaş olarak ta ileri olunca bir sıkıntı yaşamadım. Tabancam tüfeğim yoktu. Sizi üzmüşler maalesef.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Reis, ben hadımköyde yaptım. Kısa dönem yaklaşık 153 gündü. Merkez revirdeydim. Tek sağlıkçı da bendim. Eczacı kalfası falan vardı birde nöbet tutan arkadaşlar. Yaş olarak ta ileri olunca bir sıkıntı yaşamadım. Tabancam tüfeğim yoktu. Sizi üzmüşler maalesef.
Helali hoş olsun, olmasaydı şimdi bu sohbetleri ediyor olmazdık :)
Ben son dönemler sağlıkçı da olmuştum, İlaçlamacı, Sağlıkçı, Su Klorlamacı, İnşaatcı,Astsubayın tv bozulunca telvizyoncu, KORG gelecek Tören mangası vs vs

AMBU denen şeyin ne olduğunu, Tranklizan ne demek vs o zamanlar öğrenmiştim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt