Hat iptali

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
B baran5454
Degerli bilgi ve yorumlariniz icin tesekkur ederim.
Hat numalandirma ornegin taraftar paketi icin 0561 ile baslayan hatlar mevcut , operator kodunda degisiklik yapilabiliniyor, birazda bu kodun degistirilerek daha fazla numara uretilebilecegini, numara sayisinda ki sinirliligin cok problem olmamali seklinde dusundugum icindi.

Burada bilgi kirliliginden kastim, sozlesmedeki metin degil, evimi tasidigim icin henuz o sozlesmey bulamadim.
Bilgi kirliligi, hat kapanmasin diye musteri hizmetleriyle yaptigim gorusmelerdeki tutarsizlik. Hattin 1. Kisitlamaya 6 ay sure derken bir diger musteri temsilcisi 9 ay sure sonra tl yuklemezseniz hattiniz tamamen kapatilir demesiydi. İtrazimin temel dayanak noktasi bu. Bu girusmelerde bize degil sadece savciya gonderiliyor.
Bu konuda hukuk bilgisine guvendigim bir arkadasimla gorusmeden sonra ne yapabilecegimize bakacagiz.
Elbette olusan durumlari buradan paylasirim.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
B baran5454
Degerli bilgi ve yorumlariniz icin tesekkur ederim.
Hat numalandirma ornegin taraftar paketi icin 0561 ile baslayan hatlar mevcut , operator kodunda degisiklik yapilabiliniyor, birazda bu kodun degistirilerek daha fazla numara uretilebilecegini, numara sayisinda ki sinirliligin cok problem olmamali seklinde dusundugum icindi.

Burada bilgi kirliliginden kastim, sozlesmedeki metin degil, evimi tasidigim icin henuz o sozlesmey bulamadim.
Bilgi kirliligi, hat kapanmasin diye musteri hizmetleriyle yaptigim gorusmelerdeki tutarsizlik. Hattin 1. Kisitlamaya 6 ay sure derken bir diger musteri temsilcisi 9 ay sure sonra tl yuklemezseniz hattiniz tamamen kapatilir demesiydi. İtrazimin temel dayanak noktasi bu. Bu girusmelerde bize degil sadece savciya gonderiliyor.
Bu konuda hukuk bilgisine guvendigim bir arkadasimla gorusmeden sonra ne yapabilecegimize bakacagiz.
Elbette olusan durumlari buradan paylasirim.
hocam bu hangi oparötördeki hangi hat yani oparötörlere ve hattına göre süreler değişiyor

siz nasıl bir problem yaşıyorsunuz?

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
hocam bu hangi oparötördeki hangi hat yani oparötörlere ve hattına göre süreler değişiyor

siz nasıl bir problem yaşıyorsunuz?
Oparetorun adını veremiyorum
Yalnız bana önce 6 ay denildi. Sonra ise 9 ay denildi. Ben 9 ay olmadan TL yüklemek istediğimde hattın iptal edildiğini gordum. Sorun bu.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Oparetorun adını veremiyorum
Yalnız bana önce 6 ay denildi. Sonra ise 9 ay denildi. Ben 9 ay olmadan TL yüklemek istediğimde hattın iptal edildiğini gordum. Sorun bu.
kullandığınız Tarifenin kullanıcı sözleşmesini iyice okuyup anlmanız lazım. kolay gelsin başarılar.

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Hocam 9 ay kanunda yok diye biliyorum 3 ay aramaya kapanır 6 ayda ise iki taraflı kapanır ve tamamen şebeke kesilir.

Bu arada benim yedek kontörlü hattım var sürekli taşıyorum. Ve telsiz parası birikiyor çünkü yükleme yapmıyorum. Bu biriken borca bir çözüm olmalı yani normal hatta aktarma olmalı yada e devlet sisteminde bir havuza toplanirsa çok sağlıklı şekilde uğraşmadan öderiz. Bu konuda bdk çözüm bulmalı bence

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Benim Türk Telekom kontürlü hattım var bu süreler 6 şar aylık.İlk 6.ay içinde yükleme yapmazsan arama yapamıyorsun,sadece aranabiliyorsun.2. 6 ay da yükleme yapmazsan hattın görüşmeye kapanıyor ne arayabiliyorsun ne de aranabiliyorsun.Hattın ne zaman iptal olacağıyla ilgili şu an için kesin bilgim yok. :ok

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
Benim Türk Telekom kontürlü hattım var bu süreler 6 şar aylık.İlk 6.ay içinde yükleme yapmazsan arama yapamıyorsun,sadece aranabiliyorsun.2. 6 ay da yükleme yapmazsan hattın görüşmeye kapanıyor ne arayabiliyorsun ne de aranabiliyorsun.Hattın ne zaman iptal olacağıyla ilgili şu an için kesin bilgim yok. :ok
İşte Benim ilk gorusmemde ikinci doneme 6 ay denilmis ve sonrasinda hattim 3. Ayda kapandi.
Uygulamada bir hattim icin kullanima acik kalacagi sure yaziyordu ancak kapanan hattim icin boyle bir ibare yer almiyor.
hangi operatör? yazsana ne olucak?
Çünkü burda benim bilgi yetersizligimden bir kurum yada kişiyi eleştirmem dogru olmaz. Zaten konuyu acmamda ki sebep yetersiz bilgi ile hareket etmemek. Öngorulu ve kontrollu hareket etmek istemem. Bu konun yasal boyutu a b c operatore gore degismiyor sonucta. Operator ismi onemli degil diye dusunuyorum.

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
20220107_153401-2.jpg

Sözlesmeyi tamamen okudum.
Bu sözlesmedeki maddenin bir bölümü ve burası da dahil hiç bir şekilde süre ile ilgili bir ibare yok.

Screenshot_2022-01-07-18-39-12.png

Bu ise btk tarafindan alınan kararin konumuzla ilgili bölümü.
Asgari olarak İlk kisitlama için en az 6 ay ikinci kisitlama icin en az 3 ay süre belirtilmis.
Bu durumda anlasilan sözlesmede süre yok, Neden belirtmiorsunuz diyemem tabii, cunku sozlesmede ilgili mevzuata atıf var, iş nihayetinde btk nin kararina kalacagindan bu iş sonuçsuz kalacak.
Cevap yazip degerli bilgilerini ve fikirlerini paylasan herkese tesekkur ederim.
Saygilar.

Geri
Üst Alt