Hangisi Daha İyi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
>amaç sadece "IPTV" ise,o zaman en dandik BOX ı al ki fazla para bayılmamış olursun
bu durum adeta bir kural dır salt "IPTV" isteniyorsa!

-diğer bir basit ve kullanışlı durum ise(IPTV için) PC den izle aldığın Serverı!
örneğin VLC kur ve izle
haybeye BOX ile filan uğraşma

-BOX alırım da şu işleri de yaparım yok şunları da yapacağım v.s diyorsan veya artık BOX
devri deyip de buna takılmak istersen o zaman dandik Box lar yaramaz

güncel işlemci BOX için Amlogic den 905X4 olanlar dır(bir önceki msg da yazdım)

AML 922 ler de OK dir ama sana tavsiye etmiyorum!

fazla para da vermek istemediğin için,bu arada KUR da felaket yükseliyor ve Çin fiyatları
bile uçuşa geçti

AliExpress ve Banggood dan alabilirsin +%20 Gümrük ödersin en fazla

++

L1 lisansı aslında MiBox-S serisin de vardır(ama ciddi eski model oldu artık!)
NVidia Shield ise bu işte Kral dır ama parası da Kral dır!

4K TV varsa sen de;NFlix v.s premium üyeliklerin de varsa bunları TV den izlemeni tavsiye ederim
(özellikle acemiler için veya Box la filan uğraşmak istemeyenler için)
+genel de bir tane de Smart desteğinde "IPTV" programı oluyor(çoğunlukla "SS IPTV" programı
Servar dan aldığın bilgiyi buna girip izlersin

++++

Mecool KM6 Deluxe cihazı ben 15 gün kullanıp sattım yaz başı gibiydi
NetFlix yoktur(lisanslı olarak)yan uygulama ile yükleniyor(bunu yapabilirsen ne ala)

Ben genel olarak bu cihazı hiç beğenmemiştim,"HDR" de sıkıntılıdır ve HDR seçimi de yoktur!
direk HDR sinyal gönderiyor panele! her içerik de HDR olmadığı için,resim bozulmaktadır!

Not;HDR desteği olan cihazlar da seçimli ayarı vardır örneğin Always veya Adaptive şeklinde
veya Auto ayarı vardır(kendisi düzenler)...

Mecool düzenli yazılım çıkarmayan ve adamı hasta eden marka dır(geçmişte bir çok cihazını kullanmıştım)
HDR içinde sanırım 10 defa heriflere msg attım,sonra lütfen döndüler(forum Freaktab dan) HDR için
yazılım verdiler! ülen bunu OTA dan versene herkes faydalansın değilmi...
PC den atılıyor bu yazılım ve public de etmediler v.s belli ki sıkıntıları var,ben de o arada zaten satmıştım
sonra tam ne oldu hiç takip etmedim

++

şu anda piyasa da tam adam gibi bir tane bile 905X4 Box yoktur
veya kötünün iyisi benim de halen kullandığım "A95X4 F4" cihazı vardır(tam üreticisi belli değil gibi!)

Acemi adama bu cihaz gider,pahalı da değildir
Pro.adama bu cihaz gitmiyor! ben satışa çıkardım sonra elimde cihaz kalmıyor diye satıştan çektim

yazılımları oldukça düzenli dir,örneğin Mecool gibi kesinlikle değildir ama muhatap bulamıyoruz bu merete
ülen kim bunun tam üreticisi hala bilmiyoruz!

1-"Root" yok;ama info dan cihaz Root lu görünüyor YALAN bilgi tabiki
2-Android-10 gördüğüm kadarıyla sıkıntılı hala(Android-9 stabil dir!)
3-"CoreElec" kurulamıyor(ama kimileri kurduk diyor,ben kuramadım ayrıca bu kişileri de bulamadım!)
4-Üreticisi sanırım Android-11 çıkarmayacak gibi görünüyor,öyle olsaydı şimdiye çıkmıştı

ben de bu meretin 905X3 F3 olanı da vardı(sattım bunu)çok daha stabil+Root lu+Android9 ile de her Apk v.s yüklüyordum
bu şimdikini de satacağım çok yakında 600 kağıda sanırım vereceğim

Görüntü kalitesi çok iyi(benim için ilk kriter budur) örneğin GPU G52- de kullandım daha üst bir kart ama
resim kalitesi bunun kadar iyi değildi!
KODI de her atraksiyon sorunsuz!
Cihaz oldukça hızlı,fazla ısınma sorunu yok gibi(Antalya gibi yer de reset(re-start) atmadıysa sorun yok demektir)
ancak yine de arada reset atabiliyor örneğin 4k izlenim de!
ancak ısıya bağlı resetleme problemi olan türden değildir kesinlikle

++

Bazı sözüm ona "Duayen" tipler var net de,uyanık olun kimseleri dinlemeyin;hatta "beni bile"
kendiniz bulun çok daha iyi dir

beş para etmeyen cihazları gazlıyorlar bu tipler(hem Türk de vardır hem de yabancı tipler vardır)
yabancılar daha da keriz avcıları bana göre!

Acemi iseniz,benim yaptığım gib başlayın;önce ucuz dandik bir Box alın bir süre sonra zaten kırıp atarsınız
sonra biraz daha iyisini alın belki onu atmayabilirsiniz,işi öğrendikten sonra da herkese az çok bilgi bile verebilirsiniz

BOX lar TR de belki fazla kullanılmıyor ama Amerika/Avrupa da acaip fazla kullanılıyor!
onlar için üstelik 3-otuz para bunlar yaw $ 40/50 ile en fazla 100/150 arası
heriflerin biz deki bir KUR sıkıntıları olmadığı için sürekli alıyorlar

Amerikalı için $ 50 nedir yaw:hihi

K Çevrimdışı

kartalkaya19

Yeni Üye
29 Ağu 2020
3
55
>amaç sadece "IPTV" ise,o zaman en dandik BOX ı al ki fazla para bayılmamış olursun
bu durum adeta bir kural dır salt "IPTV" isteniyorsa!

-diğer bir basit ve kullanışlı durum ise(IPTV için) PC den izle aldığın Serverı!
örneğin VLC kur ve izle
haybeye BOX ile filan uğraşma

-BOX alırım da şu işleri de yaparım yok şunları da yapacağım v.s diyorsan veya artık BOX
devri deyip de buna takılmak istersen o zaman dandik Box lar yaramaz

güncel işlemci BOX için Amlogic den 905X4 olanlar dır(bir önceki msg da yazdım)

AML 922 ler de OK dir ama sana tavsiye etmiyorum!

fazla para da vermek istemediğin için,bu arada KUR da felaket yükseliyor ve Çin fiyatları
bile uçuşa geçti

AliExpress ve Banggood dan alabilirsin +%20 Gümrük ödersin en fazla

++

L1 lisansı aslında MiBox-S serisin de vardır(ama ciddi eski model oldu artık!)
NVidia Shield ise bu işte Kral dır ama parası da Kral dır!

4K TV varsa sen de;NFlix v.s premium üyeliklerin de varsa bunları TV den izlemeni tavsiye ederim
(özellikle acemiler için veya Box la filan uğraşmak istemeyenler için)
+genel de bir tane de Smart desteğinde "IPTV" programı oluyor(çoğunlukla "SS IPTV" programı
Servar dan aldığın bilgiyi buna girip izlersin

++++

Mecool KM6 Deluxe cihazı ben 15 gün kullanıp sattım yaz başı gibiydi
NetFlix yoktur(lisanslı olarak)yan uygulama ile yükleniyor(bunu yapabilirsen ne ala)

Ben genel olarak bu cihazı hiç beğenmemiştim,"HDR" de sıkıntılıdır ve HDR seçimi de yoktur!
direk HDR sinyal gönderiyor panele! her içerik de HDR olmadığı için,resim bozulmaktadır!

Not;HDR desteği olan cihazlar da seçimli ayarı vardır örneğin Always veya Adaptive şeklinde
veya Auto ayarı vardır(kendisi düzenler)...

Mecool düzenli yazılım çıkarmayan ve adamı hasta eden marka dır(geçmişte bir çok cihazını kullanmıştım)
HDR içinde sanırım 10 defa heriflere msg attım,sonra lütfen döndüler(forum Freaktab dan) HDR için
yazılım verdiler! ülen bunu OTA dan versene herkes faydalansın değilmi...
PC den atılıyor bu yazılım ve public de etmediler v.s belli ki sıkıntıları var,ben de o arada zaten satmıştım
sonra tam ne oldu hiç takip etmedim

++

şu anda piyasa da tam adam gibi bir tane bile 905X4 Box yoktur
veya kötünün iyisi benim de halen kullandığım "A95X4 F4" cihazı vardır(tam üreticisi belli değil gibi!)

Acemi adama bu cihaz gider,pahalı da değildir
Pro.adama bu cihaz gitmiyor! ben satışa çıkardım sonra elimde cihaz kalmıyor diye satıştan çektim

yazılımları oldukça düzenli dir,örneğin Mecool gibi kesinlikle değildir ama muhatap bulamıyoruz bu merete
ülen kim bunun tam üreticisi hala bilmiyoruz!

1-"Root" yok;ama info dan cihaz Root lu görünüyor YALAN bilgi tabiki
2-Android-10 gördüğüm kadarıyla sıkıntılı hala(Android-9 stabil dir!)
3-"CoreElec" kurulamıyor(ama kimileri kurduk diyor,ben kuramadım ayrıca bu kişileri de bulamadım!)
4-Üreticisi sanırım Android-11 çıkarmayacak gibi görünüyor,öyle olsaydı şimdiye çıkmıştı

ben de bu meretin 905X3 F3 olanı da vardı(sattım bunu)çok daha stabil+Root lu+Android9 ile de her Apk v.s yüklüyordum
bu şimdikini de satacağım çok yakında 600 kağıda sanırım vereceğim

Görüntü kalitesi çok iyi(benim için ilk kriter budur) örneğin GPU G52- de kullandım daha üst bir kart ama
resim kalitesi bunun kadar iyi değildi!
KODI de her atraksiyon sorunsuz!
Cihaz oldukça hızlı,fazla ısınma sorunu yok gibi(Antalya gibi yer de reset(re-start) atmadıysa sorun yok demektir)
ancak yine de arada reset atabiliyor örneğin 4k izlenim de!
ancak ısıya bağlı resetleme problemi olan türden değildir kesinlikle

++

Bazı sözüm ona "Duayen" tipler var net de,uyanık olun kimseleri dinlemeyin;hatta "beni bile"
kendiniz bulun çok daha iyi dir

beş para etmeyen cihazları gazlıyorlar bu tipler(hem Türk de vardır hem de yabancı tipler vardır)
yabancılar daha da keriz avcıları bana göre!

Acemi iseniz,benim yaptığım gib başlayın;önce ucuz dandik bir Box alın bir süre sonra zaten kırıp atarsınız
sonra biraz daha iyisini alın belki onu atmayabilirsiniz,işi öğrendikten sonra da herkese az çok bilgi bile verebilirsiniz

BOX lar TR de belki fazla kullanılmıyor ama Amerika/Avrupa da acaip fazla kullanılıyor!
onlar için üstelik 3-otuz para bunlar yaw $ 40/50 ile en fazla 100/150 arası
heriflerin biz deki bir KUR sıkıntıları olmadığı için sürekli alıyorlar

Amerikalı için $ 50 nedir yaw:hihi
Hocam Nvidia Shield tv pro 2019 almak istiyorum. Kraldır demişsiniz. Şu anda bende Mi Box S 4k var.
Önceliğim görüntü kalitesi.
Seyirtürk te film izlerken yada turkcell tv plus, Gain, Blue Tv gibi uygulamalarını izlerken, Exxen'de maç izlerken, Bein connect'te maç izlerken, Nvidia shield tv pro da, Mi Box'a göre çok daha net ve temiz görüntü alabilirmiyim sizce?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt