HANGİ TV'yi ÖNERİRSİNİZ?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Şema için teşekkür ederim, gerçekten arada ciddi anlamda fark oluyor demek segmentine göre... Benim size sormak istediğim bir konu daha olacak. Bütçem 45.000 fakat hakeden bir televizyonda biraz daha yukarı doğru çıkmam mümkün. Parlaklık anlamında aşağıdaki üç modelden hangisi daha başarılıdır:
- Philips 86PUS8807
- Samsung 85Q70B
- LG 86UQ91006LA
Benzer bir şema varsa elinizde merak ediyorum.

Dikkat edeceğim fakat 85-86 inç'te alma durumum olabilir duruma göre düşüneceğim. TV ile bolca vakit geçiren biriyim dolayısıyla beni hem büyüklük anlamında hemde parlaklık anlamında memnun edecek bir ürünü daha çok tercih ederim.
85 inc ler Va olur.
86 inç ler IPS olur.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
IPS mi daha iyi yoksa VA mı? Monitörlerde genelde IPS tercih ediyorum ama TV'de hangisini tercih etmem daha doğru olur onu bilemiyorum.
Monitörlerde IPS elbette en mantıklı seçenek olur. TV de Va panel daha iyi sonuç verir. Işık kontrolü IPS de çok zor olur büyük ekranlarda çok daha zor. Eğer IPS panel alcaksan iyi bir ışık kontrolü olan iyi bir yerel karartmaya ihtiyaç olur.

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Monitörlerde IPS elbette en mantıklı seçenek olur. TV de Va panel daha iyi sonuç verir. Işık kontrolü IPS de çok zor olur büyük ekranlarda çok daha zor. Eğer IPS panel alcaksan iyi bir ışık kontrolü olan iyi bir yerel karartmaya ihtiyaç olur.
Anladım. Benim kafama Samsung 85Q70B modeli yattı diyebilirim. Sanırım VA panel olan o, şu ana kadar karar vermemde bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Forumdan çok memnun kaldım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,316
39
Anladım. Benim kafama Samsung 85Q70B modeli yattı diyebilirim. Sanırım VA panel olan o, şu ana kadar karar vermemde bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Forumdan çok memnun kaldım.
Aşağıdaki linklerden Samsung, LG ve TCL marka tv'lerin detaylı panel özelliklerine bakabilirsiniz. İmkanımız olursa bu listeleri genişletip güncellemeye çalışacağız. Firmalar direkt olarak bu bilgileri yayınlamadıkları için bazı detaylara ulaşmak zaman alıyor.

Bu arada size teklif edilen Philips PML9507 de güzel bir cihaz.

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Aşağıdaki linklerden Samsung, LG ve TCL marka tv'lerin detaylı panel özelliklerine bakabilirsiniz. İmkanımız olursa bu listeleri genişletip güncellemeye çalışacağız. Firmalar direkt olarak bu bilgileri yayınlamadıkları için bazı detaylara ulaşmak zaman alıyor.

Bu arada size teklif edilen Philips PML9507 de güzel bir cihaz.
Teşekkürler.

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Samurai Unforgotten W Winston P Pascall35,
Arkadaşlar tekrardan selamlar, Geçen pazartesi TV'nin siparişini verdim ve yanında da Samsung'un HW-B650 soundbar modelini + 3 yıl ekstra garantiyi aldım. Biraz geç dönüş yaptım kusuruma bakmayın. Bana en uygun modelin bu olduğunu düşünüyorum. Soundbar modelleri hakkında çok bilgim yok fakat mağazada dinledim gerçekten muazzam bir ses deneyimi sunuyor aldığım soundbar muhakkak daha üstün modeller vardır ama bence bu ürün fiyatına göre gayet iyi. Ürünler elime ulaştığı zaman deneyimlerimi sizlerle paylaşırım almayı düşünen olursa faydalı olmak isterim. Önceki kullandığım cihaz Samsung LS43BM700UUXUF ondan önce ise Premier PR 50W5 TV vardı salonda. FHD dandik markadan 4K Samsung TV'ye geçince çok farklı hissettim görüntü kalitesi anlamında ekranı az daha küçük olmasına rağmen. sanırım bu 85 inç boyutundaki TV'de çok daha büyük bir fark olacak benim için 😁.Umarız ekonomik problemler ortadan kalkar ve hepimiz istediğimiz şeyleri daha kolay elde edebiliriz. Gerçekten her şeyde olduğu gibi teknoloji de çok pahalı ülkemizde.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tonyalmeida

Yeni Üye
14 Kas 2020
30
39
Merhaba 13 bin tl iki tv arasında kaldım amacım spor müsabakalarını izlemek değerli yorumlarınızı beklerim
Yada maç izlemek için önerebileceğiniz daha iyi bir tv varmı

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,401
Arkadaşlar tekrardan selamlar, Geçen pazartesi TV'nin siparişini verdim ve yanında da Samsung'un HW-B650 soundbar modelini + 3 yıl ekstra garantiyi aldım. Biraz geç dönüş yaptım kusuruma bakmayın. Bana en uygun modelin bu olduğunu düşünüyorum. Soundbar modelleri hakkında çok bilgim yok fakat mağazada dinledim gerçekten muazzam bir ses deneyimi sunuyor aldığım soundbar muhakkak daha üstün modeller vardır ama bence bu ürün fiyatına göre gayet iyi. Ürünler elime ulaştığı zaman deneyimlerimi sizlerle paylaşırım almayı düşünen olursa faydalı olmak isterim. Önceki kullandığım cihaz Samsung LS43BM700UUXUF ondan önce ise Premier PR 50W5 TV vardı salonda. FHD dandik markadan 4K Samsung TV'ye geçince çok farklı hissettim görüntü kalitesi anlamında ekranı az daha küçük olmasına rağmen. sanırım bu 85 inç boyutundaki TV'de çok daha büyük bir fark olacak benim için 😁.Umarız ekonomik problemler ortadan kalkar ve hepimiz istediğimiz şeyleri daha kolay elde edebiliriz. Gerçekten her şeyde olduğu gibi teknoloji de çok pahalı ülkemizde.
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Keşke ülke olarak imkanlarımız çok daha iyi olsa. En iyi, kalite malları alıp kullanabilsek. Maddi olarak öyle hale geldik ki artık kılı kırk yarmak zorunda kalıyoruz.
işte bu nokta da kullanıcı yorumları öne çıkıyor yani sizin geri bildirimleriniz başkası için referans niteliğinde olacaktır. :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,316
39
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Tam olarak hangi modeli aldınız ?

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Tam olarak hangi modeli aldınız ?
Dört cihaz arasında kalmıştım, LG 86UQ91006LA, Samsung 85Q70B, Philips 86PUS8807 ve Sony KD-85X85K. Bu dört cihazdan LG ve Philips'i IPS panel olduğundan ötürü eledim. Panel bilgisine sahip olmadan önce Philips'i düşünüyordum. Sony ise fiyat anlamında çok tuzlu geldi. Samsung en idealiydi benim açımdan. Samsung 85Q70B modelini aldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri