HANGİ TV'yi ÖNERİRSİNİZ?

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Forumda yeniyim herkese selamlar. Aşağıya tüm detayları yazacağım bize en uygun TV modeli hangisi kararsızım, cevaplarınızı bekliyorum.
- 355 metrekarelik bir salona sahibim dolayısıyla 70 inç altı TV'leri düşünmüyorum ve 85 inç'i daha çok tercih ederim.
- İzleme açıları değişebiliyor net şu kadar metre diyemeyeceğim.
- TV ile bolca vakit geçiren biriyim, Genellikle Netflix, YouTube ve yerel kanalları izlemek için kullanıyorum.
- Philips , Samsung, LG ve Sony'yi daha çok tercih ediyorum.
BÜTÇE: En fazla 45.000 TL'ye çıkabiliyorum. fakat tercihen 30.000 TL'yi geçmemeyi isterim.
KAFAMDAKİ MODELLER:
1- , 23.000 civarı rakamlara.
2- , 25.000 civarı rakamlara.
3- , 40.000 civarı rakamlara.
4- , 43.000 civarı rakamlara.
Sizce hangisi fiyat performans anlamında bana daha uygun olur? Sizin alternatif önerebileceğiniz başka bir model var mı?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Rica ederim ,tabii ancak yarın bir şeyler karalayabilirler,çünkü saat 03:10 :ok
Hiç sıkıntı değil, benim acelem yok. Yanlış bir şey almak istemiyorum önemli olan bu. TV'den çok çok anlayan biri değilim dolayısıyla, buradaki tavsiyeler doğrultusunda tercihimi yapacağım

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
1- Samsung 75AU7100, 23.000 civarı rakamlara.
2- Philips 75PUS8007, 25.000 civarı rakamlara.
3- Samsung 85BU8000, 40.000 civarı rakamlara.
4- Samsung 85Q60B, 43.000

Bu modeller ve fiyat aralığında
75Q80B....40000
Üsteki modellerden daha iyi
Cevabınız için teşekkür ederim, özellikleri bakımından gerçekten daha tatmin edici gözüküyor ve 'a göre artıları var fakat ekran 75 inç sanırım. Bu kadar yüksek meblağlara çıkmışken almak uygun olmaz mı acaba? 75 inç ile 85 inç arasında kayda değer bir büyüklük farkı var mıdır? Ben iki modeli canlı olarak göremediğim için daima daha büyük daha avantajlı gibi geliyor Ne gibi bir fark olur modelinde? Gördüğüm kadarıyla ses sistemi daha iyi modelinin ve 120 HZ mevcut onun dışında da sanırım bazı ek özellikleri mevcut fakat ben konsol oyuncusu olmadığım için 120 hz'in bana çok bir artısı ve getirisi yok gibi... Birde bize Vatan Bilgisayar 46.000 civarı fiyatlara internette satılan bir ürün olan Philips 75PML9507 modelini 38 civarı rakamlara teşir olarak tavsiye etti sanırım Mini LED özelliği mevcutmuş. Oda düşünülebilir gibi geliyor hem amblight gerçekten güzel görünüyordu mağazada incelemiştim. 🤔

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Cevabınız için teşekkür ederim, özellikleri bakımından gerçekten daha tatmin edici gözüküyor ve 'a göre artıları var fakat ekran 75 inç sanırım. Bu kadar yüksek meblağlara çıkmışken almak uygun olmaz mı acaba? 75 inç ile 85 inç arasında kayda değer bir büyüklük farkı var mıdır? Ben iki modeli canlı olarak göremediğim için daima daha büyük daha avantajlı gibi geliyor Ne gibi bir fark olur modelinde? Gördüğüm kadarıyla ses sistemi daha iyi modelinin ve 120 HZ mevcut onun dışında da sanırım bazı ek özellikleri mevcut fakat ben konsol oyuncusu olmadığım için 120 hz'in bana çok bir artısı ve getirisi yok gibi... Birde bize Vatan Bilgisayar 46.000 civarı fiyatlara internette satılan bir ürün olan Philips 75PML9507 modelini 38 civarı rakamlara teşir olarak tavsiye etti sanırım Mini LED özelliği mevcutmuş. Oda düşünülebilir gibi geliyor hem amblight gerçekten güzel görünüyordu mağazada incelemiştim. 🤔
Pml9507 olur. Bak iyice kontrol edersin

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
75 ve 85 ınch arasında 25cm capraz boyda fark var bu buyuk bır fark ,ben 65ınch kullanırken kardesım 75 ınch almıstı baya farkedıyor.

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
75 ve 85 ınch arasında 25cm capraz boyda fark var bu buyuk bır fark ,ben 65ınch kullanırken kardesım 75 ınch almıstı baya farkedıyor.
Bende o sebepten ötürü bu kadar yüksek bütçelere çıkmışken "acaba 85Q60B mı alsam" diye kararsızlığa düşüyorum. 😅🤔

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Bende o sebepten ötürü bu kadar yüksek bütçelere çıkmışken "acaba 85Q60B mı alsam" diye kararsızlığa düşüyorum. 😅🤔
Evet ebat olarak büyük olabilir fakat Q60 ile Q80 arasında kalite farkı var. Q60 giriş seviyesi bir model, Q80 ise mid-range dedikleri markanın orta seviye ürünü.
Siyah kalitesinden tutun parlaklık seviyesine kadar arada ciddi farklar var.
Q80_vs_Q60psd.jpg

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
A AASK26,
Eğer pml yi alırsan da mağazalarda TV i seçimi olmaz anlaşılmaz. Evde akşam olunca ışıkları kapattın. Panel o zaman kendini gösterir sorunlarını. Sen tesiri kabul ediyorsan . Vatan da satan yani bir günlük kullanımı kabul etmeli. Sorunlu ise model geri verirsin birgün sonra. Değilse kabul edersin

A Çevrimdışı

AASK26

Yeni Üye
20 Mar 2023
12
20
Evet ebat olarak büyük olabilir fakat Q60 ile Q80 arasında kalite farkı var. Q60 giriş seviyesi bir model, Q80 ise mid-range dedikleri markanın orta seviye ürünü.
Siyah kalitesinden tutun parlaklık seviyesine kadar arada ciddi farklar var.
Q80_vs_Q60psd.jpg
Şema için teşekkür ederim, gerçekten arada ciddi anlamda fark oluyor demek segmentine göre... Benim size sormak istediğim bir konu daha olacak. Bütçem 45.000 fakat hakeden bir televizyonda biraz daha yukarı doğru çıkmam mümkün. Parlaklık anlamında aşağıdaki üç modelden hangisi daha başarılıdır:
- Philips 86PUS8807
- Samsung 85Q70B
- LG 86UQ91006LA
Benzer bir şema varsa elinizde merak ediyorum.

A AASK26,
Eğer pml yi alırsan da mağazalarda TV i seçimi olmaz anlaşılmaz. Evde akşam olunca ışıkları kapattın. Panel o zaman kendini gösterir sorunlarını. Sen tesiri kabul ediyorsan . Vatan da satan yani bir günlük kullanımı kabul etmeli. Sorunlu ise model geri verirsin birgün sonra. Değilse kabul edersin
Dikkat edeceğim fakat 85-86 inç'te alma durumum olabilir duruma göre düşüneceğim. TV ile bolca vakit geçiren biriyim dolayısıyla beni hem büyüklük anlamında hemde parlaklık anlamında memnun edecek bir ürünü daha çok tercih ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt